Grupa Roca przejmuje firmy Nosag i IneoCare, aby wzmocnić kategorię produktów do łazienek dostępnych.

18/04/2024

Grupa Roca, światowy lider w projektowaniu i produkcji wyposażenia łazienkowego, przejmuje firmy Nosag i IneoCare. Obie marki specjalizują się w wytwarzaniu urządzeń do łazienki dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami.

Operacja wzmacnia pozycję Grupy Roca w Europie Środkowej i jest kolejnym krokiem w jej zaangażowaniu na rzecz innowacji. Tym razem firma skupia się na wciąż rosnącej grupie osób powyżej 65. roku życia, która już dziś stanowi 20% populacji Europy.

Nosag i IneoCare to firmy zajmujące się produkcją urządzeń wspierających korzystanie z łazienek przeznaczonych dla osób o ograniczonej mobilności lub dla seniorów. Obie marki znane są na rynku szwajcarskim, chociaż Grupa Roca planuje rozszerzenie sprzedaży tych produktów na wszystkie rynki, na których działa.

Nosag i IneoCare do tej pory pozostawały w rękach swojego założyciela, Armina Zedera i zlokalizowane były odpowiednio w Dintikon w Szwajcarii oraz w Dobroszycach w Polsce. Zgodnie uznawane są za pionierów i specjalistów w segmencie produktów do łazienek dostępnych.

Nosag, który powstał w 1977 roku, ma za sobą prawie pół wieku doświadczenia. IneoCare zostało zaś założone w 2020 roku przez Nosag w celu produkcji i dystrybucji większości swoich produktów.

Przejęcie obu firm przez Grupę Roca to niezwykle ważny strategiczny ruch, dzięki któremu wzmocni się portfolio produktowe w kategorii akcesoriów dla osób z niepełnosprawnością i pozwoli dotrzeć do wszystkich osób, które oprócz zainteresowania designem i funkcjonalnością, potrzebują bardziej praktycznych i komfortowych rozwiązań dostosowanych do osobistych potrzeb.