Inspiracje

22 marca – światowy dzień wody. Szanujmy to, co dla nas ważne, nie tylko od święta.

Co rok wracamy do tego wydarzenia. Żeby przypomnieć sobie, jak cennym i dla wielu, jak deficytowym zasobem jest woda. I jak sprawić, by dzięki kilku produktom nasza łazienka stała się eko.

Stały i bezproblemowy dostęp do wody pitnej jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka i warunkiem zachowania zdrowia. Tymczasem światowe zasoby kurczą się- w wyniku rozwoju przemysłowego, zanieczyszczeń oraz globalnego ocieplenia. Wiadomym jest fakt, ze ma to różne oblicze w zależności od zamieszkiwanej części świata, ale jedno jest pewne: każdy z nas- obojętnie gdzie mieszka- wodę powinien szanować.

Ale… od czego zacząć? Podpowiemy, jak wprowadzić nowe zasady do łazienki

System podwójnego spłukiwania w stelażach podtynkowych

Zwykle nie musimy zużywać całej wody zgromadzonej w naszej toalecie. Wybierz stelaż podtynkowy, np. nowość- stelaż podtynkowy duplo one– z możliwością podwójnego spłukiwania i ogranicz spłukiwanie wody jednym prostym gestem.

Zawsze mamy wybór-  2/ 4 l; 3/ 4,5l; 3/ 6 l- od nas zależy, ile wody zużyjemy.

Stelaż podtynkowy

System Cold Start

Alt baterie łazienkowe

Dzięki stosowanemu w bateriach systemowi ColdStart w seriach Insignia, Monodin-N, L20,Atlas,Arola, Lanta, można uzyskać znaczną oszczędność wody ciepłej. Odpowiednie ustawienie głowicy baterii ogranicza przypadkowe uruchamianie wody ciepłej, kiedy jej nie potrzebujemy. To sprawia, że nie tylko nie marnujemy energii potrzebnej do ogrzania wody, ale też znacznie wpływamy na zwiększenie żywotności wszelkich urządzeń służących do jej podgrzewania.

Do ograniczenia zużycia wody przydadzą się też perlatory, które można zamontować na bateriach łazienkowych. Redukują zużycie wody nawet do 1,33 l/ min

Inteligentne rozwiązania- innowacyjne technologie- toalety myjące

Toaleta myjąca

Nowoczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają nam codzienne czynności. Dzięki nim, oszczędzamy wodę i energię. I choć często boimy się sięgać po co raz to nowsze wynalazki techniki, często ze strachu, czy je po prostu opanujemy, to po zapoznaniu się z nimi okazuje się, że obsługa tych urządzeń jest prosta intuicyjna, a one same stają się naszym sprzymierzeńcem w codzienności.

Toalety myjące często są bohaterami naszego bloga. Szereg ich zalet przedstawia poniższy film:

Nie chcesz zmieniać miski WC a marzy Ci się inteligentne rozwiązanie? Niż prostszego- dopasuj do niej deskę myjącą Multiclean

 

22 marca to dzień, kiedy staramy się przypomnieć jak ważna jest woda w życiu człowieka. Ale pamiętajmy o tym przez cały rok wprowadzając nowe, lepsze nawyki do naszej codzienności

Udostępnij