Inspiracje

WYSTRÓJ WNĘTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM: SZARO- BIAŁA ŁAZIENKA

Duże przestrzenie, minimalistyczne wyposażenie, odsłonięte instalacje oraz szarość i biel – czyli kolory materiałów budowlanych- to cechy stylu industrialnego. Styl ten ma wielu zwolenników, dziś jest uznawany za ekskluzywny i bardzo wyrazisty. Wszystkim jego miłośnikom pomożemy dobrać produkty tak, by surowość wnętrza była jednocześnie jego największa ozdobą.

Sięgając do początku należy nawiązać do młodych nowojorczyków przerabiających stare fabryki na mieszkania w latach 50. XX wieku.  A te z kolei bogate były w odsłonięte instalacje, widoczne rury oraz kable. Królowały surowe materiały, odsłonięte cegły oraz kolorystyka w szarości i bieli odpowiadająca kolorom materiałów budowlanych.

Dzisiaj- styl ten odpowiada najnowszym trendom panującym we wnętrzach. Szarość- kwintesencja naturalnego koloru i jednocześnie królowa industrialnych mieszkań dotyczy także łazienek i pojawia się nie tylko na ścianach i podłogach, ale też w wannach wolnostojących i brodzikach, którymi wyposażysz swoją szaro- białą łazienkę.

Ceramika łazienkowa

Minimalizm- to jedna z cech industrialnej przestrzeni. Do tego dochodzą solidność i surowość wnętrza. Zatem wyposażenie łazienki należy rozpocząć od najważniejszych produktów czyli miski WC, bidetu oraz umywalki. Idealnie w ten styl wpasuje się kolekcja Inspira- minimalistycza, nowoczesna i szalenie elegancka.

umywalki wolnostojące

Meble łazienkowe

Jeśli sądzisz, że łazienki w odcieniach szarości nie są w stanie Cię zaskoczyć, to zaraz zobaczysz, na jak wiele sposobów można wykorzystać ten najbardziej charakterystyczny neutralny kolor.

Meble łazienkowe i kolumna z kolekcji Carmen dostępne są w wykończeniu szary antracyt satynowy. Co więcej, wyszukane rzeźbienie ich szuflad i drzwi to kwintesencja elegancji.

Wanny

Czy istnieje podróż w czasie? Przenieś się do przeszłości z imponującą wanną wolnostojącą w kolorze szarym, która zapewnia wyjątkowy odpoczynek w otoczeniu eleganckiego żeliwa, łącząc stonowany odcień na zewnętrz z bielą wewnątrz. Końcowy efekt wannie Newcast nadają wyjątkowe nogi w jednym z trzech wzorów. Ich chromowane wykończenie to najlepszy wybór w przypadku industrialnego wystroju szaro-białej łazienki.

 

 

wanna wolnostojąca

Brodziki

Jeśli dokonując wyboru między wanną a brodzikiem, zdecydujesz się na tę drugą opcję lub (bo czemu by nie) wybierzesz oba elementy jednocześnie, najlepszym sposobem na wykończenie szarej łazienki może się okazać brodzik kompozytowy. Brodziki Terran i Ignis idealnie pasują do stylu industrialnego, nie tylko umożliwiając uzyskanie tonacji łupka lub cementu, lecz również imitując ich charakterystyczne rzeźbienia.

Brodzik kompozytowy
Udostępnij