Inspiracje

Remont łazienki zgodnie z zasadami FENG SHUI

Aranżacja wnętrz zgodnie z zasadami żywiołów, bo na tym polega filozofia Feng-Shui powinna stworzyć przestrzeń , gdzie energia może przepływać swobodnie. Osiągnąć to można przez odpowiednie oświetlenie i dobór ceramiki lub mebli łazienkowych.

Remont to nie tylko bałagan, obowiązek, setki decyzji i tony cierpliwości. Po remoncie w domu powinna zapanować harmonia. A to będzie możliwe, jeśli urządzisz swoje wnętrze, a przede wszystkim łazienkę zgodnie z zasadami starożytnej mądrości, jaką jest Feng Shui. Podążając jej zasadami możemy zachować energię tam, gdzie zaczynamy nasz dzień i gdzie wyciszamy się przed pójściem do łóżka. Ta chińska praktyka od tysiącleci zapewnia równowagę i harmonię w domu… Dziś omówimy nie tylko materiały i kolory, którymi warto się otoczyć, ale także sprytne triki pozwalające zamienić łazienkę w prawdziwą oazę spokoju.

baterie łazienkowe

Tysiącletnia teoria stanowiąca połączenie słów feng (wiatr) i shui (woda) ma na celu poprawę naszego samopoczucia poprzez harmonizację otoczenia i przyjęcie jako punktu odniesienia energii chi występującej w ludziach i przedmiotach. Bowiem te dwa żywioły zapewniają zdrowie, dobrą kondycję i pomyślność.

Zgodnie z tym wierzeniem łazienka powinna zawsze znajdować się z dala od kuchni i wejścia do domu. Niezależnie od tego, czy tak jest w Twoim przypadku, omówimy dziś kilka porad feng shui, dzięki którym remont łazienki pozwoli wydobyć najbardziej korzystne wibracje i zrekompensować nadmiar wody, który zdaniem mędrców oznacza większą utratę energii.

baterie łazienkowe

Po pierwsze : nie pozwólmy pozytywnej energii uciec! Dlatego też należy zamykać drzwi oraz okna i przede wszystkim dopilnować, aby pokrywa miski WC też była zawsze  zamknięta (z Roca to takie proste-ułatwiają to systemy wolnoopadające), a odpływy w umywalkach zasłonięte, na przykład praktycznymi korkami ceramicznymi lub korkami z mechanizmem click-clack. Aby dodatkowo zrównoważyć otoczenie, baterie łazienkowe  i miska WC powinny być w pełni sprawne i pozbawione przecieków oraz pęknięć. Dlaczego? Ponieważ kapiące krople potrafią zaburzyć harmonię pomieszczenia. Łazienka powinna być zawsze czysta i uporządkowana z wykorzystaniem elementów wyraźnie oddzielających poszczególne jej  strefy lub akcesoriów łazienkowych ułatwiających organizację przestrzeni: takich jak uchwyty na ręczniki, mydelniczki czy uchwyty na papier toaletowy (z pomocą przychodzą meble łazienkowe Roca, gdzie w szufladach można  pochować zbędne gadżety, a na zewnątrz panuje porządek i harmonia). Bowiem, aby dobra energia mogła się swobodnie przemieszczać, przestrzeń powinna być uporządkowana.

miska WC

W Feng Shui żywiołów jest 5 i żeby zapewnić wnętrzom harmonię, muszą się wzajemnie równoważyć, żadnego nie powinno być za dużo lub zbyt mało. Aby zrekompensować nadmiar wody, zgodnie z filozofią feng shui, wystrój łazienki powinien uwydatnić obecność pozostałych czterech żywiołów: ognia, ziemi, metalu i drewna. Doskonałym sposobem na to jest wybranie mebli łazienkowych  w kolorze dębu lub dębu w połączeniu z ciemnym lustrem -Inspira albo klasyczne meble z kolekcji Victoria w kolorze brzozy.

drewniane meble łazinkowe

Aby uzyskać więcej ognia i ziemi, możesz postawić na kolory, takie jak piasek, bordo i odcienie szarości, decydując się na przykład na wannę Newcast lub brodzik Terran w odcieniu piasek, albo brodzik Ignis- szary łupek.

Filozofia Feng Shui zachęca ponadto do zapewnienia cieplejszej przestrzeni poprzez wykorzystanie świec, roślin, koszy wiklinowych lub akcesoriów łazienkowych. Koniecznością jest także odpowiednie oświetlenie. Tu polecamy lustro Iridia- więcej możesz przeczytać w artykule „Pobaw się kształtami”

Najlepszą metodą na umożliwienie przepływu energii chi jest zastąpienie kątów prostych łagodnymi i zaokrąglonymi brzegami. Mając to na uwadze, remont łazienki powinien uwzględniać takie elementy jak baterie łazienkowe o kształtach inspirowanych naturą, jak Insignia, a także ceramikę o łagodnych wykończeniach- jak toalety i bidety z kolekcji  Inspira lub zaokrąglone umywalki  Beyond. Dla miłośników długich kąpieli- idealna byłaby wanna Ariane- wykonana z materiału Stonex® o przyjemnej, naturalnej fakturze, utrzymującej dłużej temperaturę wody.

wanna wolnostojąca

Czy chcesz stworzyć łazienkę zgodną z filozofią feng shui? Postępuj zgodnie z opisanymi wskazówkami, aby wpuścić pozytywną energię do swojego domu i do najważniejszych aspektów swojego życia: zdrowia, pracy czy miłości. Czy przychodzą Ci do głowy jeszcze inne?

Udostępnij