Porady

Zaproś ład i porządek do swojego mieszkania

Pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć przy aranżacji łazienki są niezwykle istotne. Komu będzie ona służyć i co koniecznie musi się w niej zmieścić? Jak zaplanować przestrzeń, aby była uporządkowana i łatwa do sprzątania?

Chcemy żeby nasza łazienka była ładna,  wygodna, ale też funkcjonalna i użyteczna. Pogodzenie tych aspektów jest wyzwaniem,  zwłaszcza  gdy chcemy urządzić niewielką przestrzeń. Inspiracji warto poszukać we własnych preferencjach i upodobaniach dotyczących wystroju, jednak jest kilka znanych i sprawdzonych metod, które sprawią, że nasza łazienka będzie przestronna, uporządkowana, a zarazem piękna.

Setki drobiazgów, które budują nasz mały, łazienkowy świat

Przydatne drobiazgi, kosmetyki, środki czystości czy zapas ręczników można ukryć w odpowiednich meblach łazienkowych. Im mniej rzeczy będzie się znajdować na wierzchu, tym więcej optycznej przestrzeni uzyskamy. Lekkie, podwieszane kolumny ścienne można znaleźć w oferowanych przez Roca kolekcjach Debba, Cube, Dama-N lub Inspira. Ich minimalistyczna forma pomoże utrzymać porządek w łazience i  zachować cenną przestrzeń. Dodatkowe miejsce na akcesoria można wygospodarować wybierając meble 3-szufladowe z serii Victoria-N Family.

Warto również zdecydować się na niedużą, lecz wygodną umywalkę i odpowiednio dopasowane szuflady. Będzie można schować w nich ręczniki, kosmetyki i inne niezbędne akcesoria. Dzięki temu łazienka będzie wydawała się bardziej przestronna, a utrzymanie czystości będzie bardzo proste. Wybór modeli z kolekcji Debbao jedynie 36 centymetrach głębokości, łączy w sobie wszystkie te zalety. Natomiast nad umywalką nie może zabraknąć lustra. Poza swoim zastosowaniem użytkowym, lustro również znakomicie optycznie powiększa przestrzeń.

Czas i przestrzeń- jak je odzyskać?

Dodatkowo, podwieszane miski WC są doskonałym rozwiązaniem – mają zdecydowanie więcej zalet niż stojące kompakty. Dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości, a pomieszczenie dzięki nim wydaje się większe. Znakomitym wyborem są miski z technologią Rimless, którą można znaleźć w kolekcjach Gap oraz Nexo i Debba. Prawdziwą rewolucją jest jednak miska WC Rimless Inspira In-Wash®. Dzięki tej innowacyjnej technologii higiena osobista nabiera innego wymiaru.

Charakter- niech nie zabraknie go w Twojej przestrzeni

Wybór odpowiednich baterii łazienkowych może doskonale podkreślić charakter całej łazienki. Idealnym rozwiązaniem będą te o minimalistycznych formach i zmniejszające zużycie wody, takie jak bateria elektroniczna L20.

Natomiast nowoczesne przeszklenia i proste formy będą doskonałym rozwiązaniem w strefie prysznica – połączenie ultrapłaskiego brodzika Terran lub Helios ze ścianką boczną Metropolis stworzy przestronną i elegancką kabinę, która będzie integralnym elementem łazienki. Duży wybór rozwiązań oraz możliwość samodzielnej kompletacji elementów kabiny prysznicowej Capital pozwala na indywidualizm w łazience.

A Wy jak łączycie użyteczność i funkcjonalność w swoich łazienkach?

Udostępnij