Inspiracje

Światowy dzień Toalety

Uczcijmy go oszczędzając wodę w naszej łazience!

Temat powraca do nas każdego roku. I za każdym razem ma 2 oblicza- jest to święto nieznane, dla niektórych bywa śmieszne, a z drugiej strony zagłębiając się w temat- dostrzegamy jego powagę oraz skalę problemu jakim jest ograniczenie dostępu do sanitariatów na świecie. A co za tym idzie- jest to ograniczenie prywatności, godności i bezpieczeństwa.

Dziś w dobie rozwijających się technologii i daleko posuniętych innowacji, kiedy zastanawiamy się jaki rodzaj inteligentnej toalety wybrać przeprowadzając remont łazienki, nie przemknie nam nawet przez myśl, że na drugim końcu świata problem jest na tyle poważny, że kończy się poważnymi chorobami.

Dlatego właśnie 19 listopada warto poświęcić chwilę, aby poznać skalę problemu- jakim jest brak dostępu do toalet.

Wiele szczegółów znajdziecie w poniższym artykule, do lektury którego serdecznie zachęcamy.

Doceniajmy wodę. Bądźmy Eko- już od dziś. Międzynarodowy dzień toalet

Po to by pomagać, w 2010 roku zawiązana została organizacja We Are Water- organizacja non-profit, założona w celu przyczynienia się do rozwiązania problemów wynikających z braku wody i urządzeń sanitarnych na świecie.

Roca poprzez działalność swojej fundacji We Are Water realizuje projekty mające zagwarantować dostęp do czystej wody oraz urządzeń sanitarnych w miejscach gdzie jest on szczególnie utrudniony. Fundacja promuje racjonalne gospodarowanie ograniczonymi zasobami wody i zrównoważony rozwój.

A co możemy zrobić z naszej strony, aby zaoszczędzić wodę w toalecie?

Przede wszystkim wyposażając łazienkę w produkty EKO, które oszczędzają nie tylko wodę, a często też energię. Wykorzystując rozwój technologiczny możemy przyczynić się światu.

Inteligentne toalety– In-Wash Inspira łączą w sobie funkcję WC, podmywania, a dodatkowo suszenia. W końcu nic nie zapewni większej higieny niż woda.

toaleta myjąca In-Wash

Technologia Rimless to bezkołnierzowe rozwiązanie, gdzie dwudzielny system spłukiwania 2 lub 4 litrami wody pozwala na redukcję jej zużycia nawet do 30%. Dostępne w kolekcjach Victoria, Gap, Nexo, Debba, Inspira, Meridian, Beyond, Carmen.

bezkołnierzowa miska wc

Oprócz toalet , wodę oszczędzimy także dzięki perlatorom.

Działanie perlatora polega na wytworzeniu mieszaniny wodno-powietrznej, zmniejszającej udział wody w strumieniu wypływającym z baterii. Dodatkowo, dzięki stosowanemu w bateriach systemowi ColdStart w seriach  Malva, Insignia, Monodin-N, L20,AtlasLanta możemy znacznie oszczędzić wypływ wody ciepłej.

W całym ogromie problemu braku sanitariatów i dostępu do czystej wody pitnej, możemy zrobić tak niewiele, a jednocześnie tak dużo- zwracać uwagę na niepotrzebne zużycie wody. Niech będzie to nasze przesłanie w dniu tego święta, jakim jest Światowy Dzień Toalety.

Udostępnij