Inspiracje

CZTERY KULTOWE UMYWALKI ŁAZIENKOWE

Odkryj niezwykle delikatne, a zarazem bardzo wytrzymałe materiały, ponadczasowe wzornictwo, innowacyjne kształty oraz nowoczesne kolory i stwórz swoją łazienkę na nowo.

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybór umywalki łazienkowej. A jednak.. nic bardziej mylnego. Umywalka łazienkowa może zdefiniować charakter naszej łazienki, jak również zdradzić osobowość jej użytkowników. Wybór kształtu i stylu może bowiem znacząco wpłynąć na wystrój wnętrza: stanowić jego dyskretne uzupełnienie lub być mocnym, przyciągającym wzrok akcentem. Większość z nas pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wiele jest sposobów montażu umywalki.. Ścienne, nablatowe, blatowe, podblatowe, meblowe, półblatowe oraz stojące – każda z nich ma zupełnie inny charakter. Jeśli ktoś nadal myśli, że umywalka łazienkowa to „tylko” umywalka, powinien koniecznie przeczytać poniższy tekst… Innowacyjne materiały, oryginalne kształty i szeroka paleta barw to bowiem dopiero początek historii o kultowych umywalkach Roca. Zapraszamy do lektury.

CARMEN, UMYWALKA Z PRZESZŁOŚCIĄ I… PRZYSZŁOŚCIĄ

Odświeżona wersja wyjątkowo popularnego modelu sprzed lat – konkretnie klasyka marki z 1940 roku, w XXI wieku „użyczyła” swoją nazwę całej kolekcji ceramiki i mebli łazienkowych Roca w stylu vintage. Umywalka Carmen, bo o niej mowa, występuje w wersji białej lub czarnej, a także w różnych wariantach: od montowanej do ściany, osadzonej na tradycyjnym postumencie lub po prostu ściennej, po modele nablatowe i całe zestawy łazienkowe z bazą meblową. Aby wiernie oddać klimat tamtych lat, warto wybrać ponadto baterię umywalkową z tej samej kolekcji. Jeśli zatem jesteście wierni tradycji, a jednocześnie chcecie iść z duchem czasu i korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ta umywalka po prostu musi się znaleźć w Waszej łazience.

INSPIRA, DELIKATNA I TRWAŁA ZARAZEM

Umywalka to kluczowy element decydujący o charakterze łazienki, ale też produkt, z którego intensywnie korzystamy każdego dnia. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile razy dziennie każdy
z domowników myje zęby, ręce, twarz, chlapie wodą, pastą i płynem do płukania ust? Dla umywalek
z kolekcji Inspira tak intensywne użytkowanie to bułka z masłem. Zostały one bowiem wykonane z niezwykle trwałego materiału Fineceramic®, który nie tylko umożliwia zwiększenie wytrzymałości aż o 30 procent, ale też zmniejszenie masy produktu o 40 procent i osiągnięcie wyjątkowo cienkich kształtów. Trwałe i delikatne? W przypadku linii umywalek Inspira te dwa pojęcia się nie wykluczają, za to doskonale ze sobą współgrają. Umywalki cienkościenne z serii Inspira dostępne są w kształtach Square, Soft i Round, a także w kilku wersjach montażu: nablatowej, podblatowej, półblatowej oraz blatowej. Wybrane produkty występują ponadto w kolorach: biały, biały matowy, beżowy, cafe, perłowy, onyks. Zatem… którą wybieracie?

OHTAKE, CHARYZMATYCZNY TANIEC

Autorem tej niezwykle designerskiej kolekcji umywalek łazienkowych jest jeden z najbardziej znanych brazylijskich architektów Ruy Ohtake. Inspirowane naturą, w szczególności nieuchwytnym kształtem morskich fal umywalki mogą zmienić naszą łazienkę zupełnie nie do poznania. Z jednej strony statyczne i eleganckie, z drugiej zmysłowe, lekkie, tańczące, stale w ruchu. Intrygują, nadają przestrzeni łazienkowej niecodzienny charakter i nutę tajemniczości. Umywalki Ohtake wykonane zostały
z ekskluzywnego materiału Fineceramic®, dzięki czemu są jednocześnie delikatne i niezwykle wytrzymałe. Dwa nablatowe modele dostępne są w dwóch rozmiarach: 54×37,5 cm oraz druga wersja o średnicy 37,5 cm, a także w kolorach białym, matowym białym, perłowym, onyksowym, beżowym i kawowym. Choć wyjątkowość umywalek Ohtake widać gołym okiem, została ona potwierdzona także nagrodą w prestiżowym konkursie “Red dot award 2019 – Best of the best”. Niespotykana dotąd bryła oczaruje każdego, kto szuka nieszablonowych rozwiązań do swojej łazienki.

BEYOND, ZAWSZE O KROK DO PRZODU

Kolejna z kolekcji umywalek Roca stworzona dla osób myślących zdecydowanie nietuzinkowo. Beyond to jedna z najbardziej ekskluzywnych linii ceramiki łazienkowej Roca. Co ją wyróżnia? Co sprawia, że produkty z tej serii są tak wyjątkowe? Długo by wymieniać… kształty, formy, materiały, kolory.. po prostu wszystko! Zacznijmy jednak od najbardziej oryginalnego projektu, czyli od umywalek stojących. Monumentalne, a zarazem delikatne, obłe kształty to oferta dla tych, którzy nie zadowolą się sztampowymi propozycjami. Innowacyjne projekty to charakterystyczny znak dla całej kolekcji umywalek łazienkowych Beyond. Znajdziemy w niej także umywalki nablatowe, blatowe i ścienne, a każda z nich oczaruje nas swoją oryginalną formą. Jeśli tę formę ubierzemy dodatkowo w kolor (biały, biały mat, beżowy, cafe, perłowy, onyks), otrzymamy łazienkowe dzieło sztuki…  Umywalki Beyond wykonane zostały, podobnie jak poprzedniczki, z flagowego materiału Fineceramic®.

Carmen, Inspira, Othake i Beyond – wszystkie piękne, każda inna. Wybór należy do Was!

Udostępnij