Porady

BEZDOTYKOWE ROZWIĄZANIA W TWOJEJ ŁAZIENCE DOSTĘPNE OD…RĘKI

Łazienka to – przynajmniej z założenia - nie miejsce zbrodni, więc odciski palców nie są nam w niej potrzebne. Na szczęście utrzymanie w niej czystości jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy zaledwie kilka chwil, by - bez konieczności kucia ścian i ingerencji w instalacje - wprowadzić do łazienki innowacyjne, bezdotykowe rozwiązania i zyskać nowoczesną, higieniczną przestrzeń.

Nigdy dotąd o higienie nie mówiło się tak wiele i głośno. Dostrzegliśmy, jak niezwykle ważne są rozwiązania pomagające chronić zdrowie nasze i naszych bliskich. Wykorzystujemy je już nie tylko w przestrzeniach ogólnodostępnych, ale też coraz chętniej sięgamy po nie we własnych domach. Miejscem szczególnie narażonym na rozprzestrzenianie się niepożądanych mikrobów jest oczywiście łazienka. Teraz łatwo można to zmienić.. Roca oferuje serię rozwiązań, dzięki którym możemy znacznie ograniczyć zagrożenia. Produkty, które dotąd sterowane były manualnie, czyli baterie i przyciski uruchamiające spłuczkę, mogą być teraz całkowicie bezdotykowe. Co więcej – ich montaż nie wymaga remontu i trwa dosłownie chwilę.

ELEKTRONICZNA BATERIA UMYWALKOWA

ceramika łazienkowa

Jednym z rozwiązań ułatwiających utrzymanie czystości w łazience jest elektroniczna bateria umywalkowa. Wymiana tradycyjnego kranu na ten bezdotykowy to proces zaskakująco łatwy i szybki. Roca oferuje baterie, które nie wymagają doprowadzenia do nich specjalnej instalacji elektrycznej, udziału fachowca, ani żadnych innych przeróbek. Wystarczą po prostu… baterie alkaliczne. W zależności od potrzeb, możemy wybierać spośród modeli umywalkowych kranów elektronicznych L20-E i L70-E, z czujnikiem podczerwieni zintegrowanym w podstawie, lub kranów z serii Atlas, z detektorem w wylewce. Aby uruchomić strumień wody bez konieczności dotykania baterii, wystarczy ruch ręką w okolicy czujnika. To rozwiązanie nie tylko zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa, ale też redukuje zużycie wody.

BEZDOTYKOWY MECHANIZM SPŁUKUJĄCY

montaż wc

Bezdotykowa bateria umywalkowa to nie jedyne rozwiązanie, jakie możemy zastosować w łazience, by chronić się przed wirusami. O zachowanie czystości pomoże nam też zadbać nasza… toaleta. Instalując w niej uniwersalny mechanizm spłukujący do zbiorników EM1 ze zintegrowanym czujnikiem podczerwieni, możemy zupełnie bezdotykowo uruchamiać spłukiwanie – duże lub małe, w zależności od zakresu ruchu ręki. To rozwiązanie również nie wymaga podłączenia zasilania w pobliżu toalety, ponieważ mechanizm jest zasilany bateriami. Cztery baterie alkaliczne umożliwiają wykonanie ok. 40 000 spłukań, więc nie trzeba się martwić o ich częstą wymianę. Dzięki możliwej regulacji, urządzenie pozwala ponadto na znaczącą oszczędność wody. Montaż tego mechanizmu daje sposobność łatwej i szybkiej przemiany „zwykłej” toalety w elektroniczną.

PISUARY Z ELEKTRONICZNYM ZAWOREM SPŁUKIWANIA

pisuar

Domowa łazienka jest już czysta i higieniczna, a nasi domownicy zupełnie bezpieczni. Jak jednak radzić sobie w pomieszczeniach ogólnodostępnych w restauracjach, biurach, czy hotelach? Jeśli jesteś właścicielem takiego miejsca, Roca również przyjdzie Ci z pomocą. Warto rozważyć wprowadzenie kolejnego innowacyjnego rozwiązania, jakim jest bezdotykowy mechanizm dedykowany modelom toalet z górnym wlotem wody, w tym pisuarom. Sentronic to nowoczesne technologie stworzone właśnie z myślą o przestrzeniach publicznych. Także w tym wypadku nie musimy martwić się remontem ani ingerencją w instalację. Wystarczy zastąpienie tradycyjnego mechanizmu zaworem z czujnikiem obecności. Sentronic działa bez dodatkowego zasilania (zgadliście – tu również wystarczające będą baterie alkaliczne), a jego instalacja jest wyjątkowo prosta. Bezdotykowa obsługa produktów łazienkowych firmy Roca zapewnia maksimum bezpieczeństwa i doskonale zabezpiecza przed zakażeniem, wirusami i bakteriami.

Życzymy dużo zdrowia i czystych powierzchni!

Udostępnij