Porady

SPRZĄTANIE ŁAZIENKI- jak o nią dbać?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić wykonany z materiału kompozytowego brodzik, ściany kabiny lub miskę WC, mamy dla ciebie szereg odpowiedzi. Wiosenne porządki czas zacząć!

Wiele miesięcy planowałeś remont mieszkania, starannie dobierając wszystkie materiały… A teraz na myśl o sprzątaniu łazienki zaczynasz się martwić, że przez niewiedzę zwyczajnie… coś zniszczysz. Aby mieć pewność, że twoje produkty posłużą ci latami, chcemy przekazać szereg wskazówek na temat czyszczenia zarówno kabiny prysznicowej jak i  brodzika oraz dbania o ceramikę łazienkową, tak by służyły latami.

Dziś wysoki poziom higieny  jest sprawa kluczową. Tym samym lepiej poznasz produkty łazienkowe Roca, zaprojektowane specjalnie po to, aby Twoja łazienka stała się świątynią dobrego samopoczucia.

Czyszczenie brodzika, kabiny prysznicowej lub wanny

Zanim poznasz sekrety sprzątania łazienki, musisz wiedzieć, z czego wykonane są wanna lub brodzik. Produkty wykonane z ceramiki mają zupełnie inne właściwości niż akryl czy inne tworzywa na rynku. W każdym przypadku sprzątanie będzie łatwiejsze, jeżeli po każdym użyciu usuniesz ślady mydła i wody, aby nie dopuścić do osadzania się kamienia.

brodzik ceramiczny

Ceramika uważana za najbardziej higieniczny surowiec do produkcji wyposażenia łazienki, wyróżnia się najwyższą twardością – można czyścić  ją wszystkimi powszechnie dostepnymi środkami czyszczącymi do łazienek, bez obawy o uszkodzenie szkliwa.

Ze względu na skład surowcowy czyszczenie wykonanego z materiału Stonex® brodzika może wydawać się trudne, ale tak naprawdę wystarczy spłukać je wodą, by znów wyglądały jak nowe.

Należy pamiętać, że środki wykorzystywane do czyszczenia powierzchni wykonanych z materiałów Stonex® i Surfex® nie powinny zawierać materiałów ściernych oraz takich, które w swoim składzie zawierają chlor.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Przy czyszczeniu kabiny prysznicowej i wanny największym wrogiem okazuje się osad z kamienia. Dlatego zaraz po wzięciu prysznica należy spłukać kabinę wodą, zaczynając od góry. Za pomocą gumowej wycieraczki usuń każdą kroplę i zabrudzenie. Aby utrzymać kabinę w idealnym stanie, często przecieraj szybę wilgotną ściereczką, od czasu do czasu z dodatkiem neutralnego mydła. Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że będziesz stale biegać ze ściereczką, Roca oferuje kabiny ze specjalną powłoką Maxiclean®, która zapobiega osadzaniu się kamienia na szkle.

kabina prysznicowa

Czyszczenie miski WC

Aby wiedzieć, jak sprzątać łazienkę, musisz nauczyć się także  jak czyścić miskę WC – element, który z pewnością będzie się brudził i może wydzielać nieprzyjemne zapachy. Powierzchnię miski przecieraj ściereczkami jednorazowymi, a trudno dostępne miejsca czyść małą szczoteczką z detergentem, aby detergent dotarł absolutnie wszędzie. Do usuwania kamienia skutecznie zadziała także domowy środek znany od lat-  naturalne połączenie octu z cytryną.

Aby czyszczenie miski WC było jeszcze łatwiejsze, Roca stale bada nowe tworzywa, takie jak Supralit®. Jest to żywica służąca do produkcji desek WC, charakteryzująca się zerową porowatością i posiadająca rewolucyjną powłokę antybakteryjną. Również bezkołnierzowa konstrukcja Rimless pomaga w utrzymaniu czystości w łazience, ponieważ brak kołnierza eliminuje także wszelkie przestrzenie, w których mogłyby gromadzić się zabrudzenia. A skoro jesteśmy już przy szczegółowych rozwiązaniach produktowych, to przyciski elektroniczne EP1 mogą być obsługiwane bezdotykowo i umożliwiają zaprogramowanie dodatkowego spłukiwania co 24 godziny.

Toaleta bezkołnierzowa

Czyszczenie umywalki

Powiedzmy na koniec, że czyszczenie umywalki nie będzie różniło się od czyszczenia wanny czy brodzika prysznicowego, chociaż ze względu na częstsze użytkowanie może wymagać ona nieco więcej uwagi. Aby utrzymać umywalkę w idealnym stanie, możesz zastosować mieszankę sody oczyszczonej i wody utlenionej, tradycyjny detergent lub wybielacz – na trudne do usunięcia plamy. Zaufaj materiałom takim jak Fineceramic®, z którego wykonane są najpiękniejsze i najlżejsze umywalki, a który jednocześnie jest szczególnie odporny na detergenty o właściwościach ściernych.

umywalka wolnostojąca

Jeżeli nasze sekrety sprzątania łazienki nie pomogły na plamy i zarysowania w produktach Roca, nasz dział obsługi klienta zawsze chętnie pomoże ci rozwiązać każdy problem związany z konserwacją, również w przypadku pęknięć i odłamań.

Udostępnij