Porady

PORADY EKSPERTÓW – CERAMIKA ROCA

Szukasz porady, nurtują cię jakieś zagadnienia podczas remontu łazienki? Skontaktuj się z nami.

Niemal nieograniczony wybór ceramiki łazienkowej może przyprawić dziś o zawrót głowy. Szczególnie, jeśli planujemy jej samodzielny montaż. Propozycji kolorystycznych, kształtów, wymiarów i dodatków jest tak wiele, że aby właściwego wybrać, warto zasięgnąć porady, czy opinii fachowca. Jeśli zatem planują Państwo zakup i montaż ceramiki marki Roca, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na nurtujące Państwa pytania i rozwieje wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu poprzez infolinię (Infolinia@roca.pl) lub przez profil pod adresem:  https://www.facebook.com/RocaLifePL. Tymczasem prezentujemy pytania dotyczące ceramiki marki Roca, które są zadawane najczęściej – oczywiście wraz z odpowiedziami.

Czeka na ciebie zespół ekspertów Roca, który ma wyspecjalizowaną wiedzę  i wieloletnie doświadczenie. Służymy pomocą.

 

1. Czy toaletę myjąca Inspira In-Wash można zamontować na dowolnym stelażu podtynkowym?

Inteligentną toaletę Inspira In-Wash należy zamontować na stelażu dedykowanym do toalet myjących. Dzięki temu mamy pewność, że produkt będzie prawidłowo funkcjonował przez wiele lat. Rekomendowany stelaż to Duplo WC Smart A890090800.

Do montażu toalety wymagane jest przyłącze zimnej wody oraz przyłącze prądu. Instalacja jest bardzo łatwa. Dowiedz się więcej o toaletach myjących!

 

2. Gdzie na umywalce jest umieszczona pieczątka oznaczająca, że produkt jest z powłoką Maxi Clean ?

Pieczątka „Maxi Clean” jest umieszczana na ceramice w miejscach nieszkliwionych.

W przypadku umywalki może to być np. tylna ścianka umywalki.

 

3. Czy posiadają państwo zestaw WC kompakt przystosowany dla osoby niepełnosprawnej?

Tak, kompakt dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w dedykowanej i specjalnie przygotowanej dla osób z niepełnosprawnością kolekcji Dostępna Łazienka.

Kolekcja zawiera ponadto umywalki ścienne, uchwyty proste, pionowe i kątowe oraz dodatkowe akcesoria jak składane siedzisko czy lustro.

 

4. Jakie dane powinnam mieć żeby kupić odpowiednią deskę do miski Roca?

Aby ułatwić państwu ten proces i przyspieszyć wybór najlepszej opcji rekomendujemy zrobić zdjęcie toalety, przede wszystkim z boku i wysłać zapytanie w sprawie doboru odpowiedniej deski na adres: infolinia@roca.pl. Na tej podstawie będziemy w stanie ocenić co to za model miski WC i dobrać deskę i znaleźć dla Państwa najlepsze rozwiązanie, które zapewni stworzenie idealnego kompletu pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

 

5. Czy seria Sidney jest jeszcze dostępna- konkretnie półpostument ?

Niestety nie, kolekcji Sidney nie ma już w ofercie Roca. Jest natomiast wiele innych oryginalnych kolekcji zapraszamy do lektury:

http://www.roca.pl/katalog/kolekcje

 

6. Czym różni się ceramika z powłoką Maxi Clean od ceramiki bez powłoki ?

Powłoka MaxiClean to specjalna powłoka hydrofobowa nakładana na ceramikę, która pozwala na uzyskanie wyjątkowo gładkiej powierzchni ceramiki. Zastosowana nanotechnologia pozbawiona jest zagłębień i zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na produkcie oraz ułatwia jego codzienną pielęgnację. Dzięki efektowi sperlenia wody czyszczenie produktu staje się jeszcze prostsze. Wystarczy miękka ściereczka, by usunąć pozostałe na powierzchni kropelki wody i cieszyć się nieskazitelną czystością przez kolejne lata użytkowania wyrobów.

 

7. Czy umywalkę blatową Meridian, można obrócić tak, żeby otwór na baterie był po lewej stronie ?

Tak, umywalkę blatową Meridian można zamontować z otworem na baterię po prawej lub lewej stronie.

 

8. Czy są dostępne umywalki meblowe bez otworu na baterie ?

Umywalki meblowe bez otworu na baterię możemy zaproponować w marce LAUFEN, serii PRO S. Przykładowo umywalkę PRO S 810963 można zakupić w wersji bez otworu na baterię i skompletować z meblem BASE. Zapraszamy na stronę www.laufen.pl

 

9. Czy umywalki są sprzedawane w komplecie z syfonem i korkiem ?

Nie, generalnie syfon i korek są elementami, które klient kupuje osobno. Często korek automatyczny jest w zestawie z baterią umywalkową. W niektórych kolekcjach, np. Inspira, Beyond korek z pokrywą ceramiczną znajduje się w komplecie z umywalką. Najlepszym źródłem wiedzy jest tutaj cennik Roca, dostępny do pobrania na stronie roca.pl

http://publications.eu.roca.com/42322/428362/?id=3074/4067/16138&lng=pl&_ga=2.52866920.1160809211.1594628732-1973904165.1568625893#page=1

 

10. Czy można dokupić samą płytkę do stelaża podtynkowego, która znajduje się pod przyciskiem?

Tak, istnieje możliwość zakupu wszystkich elementów stelaża podtynkowego, które podlegają zużyciu jako części zamienne. Można je kupić przez Rekomendowane salony sprzedaży (Listę można znaleźć na stronie internetowej)  lub autoryzowanych serwisantów Roca (lista znajduje się w cenniku na stronie internetowej).

 

11. Czy bidet z ukrytym mocowaniem ma w komplecie zestaw montażowy?

Tak, bidety z ukrytym systemem montażu posiadają zestaw montażowy w komplecie.

 

12. Co to jest przyłącze zasilające do pisuaru?

Przyłącze zasilające pozwala na podłączenie pisuaru do instalacji wodnej. To mosiężny element z gumową uszczelką, który umieszcza się w otworze wlotowym wody do pisuaru.

 

13. Jakie są najdłuższe, podwieszane miski WC, oprócz tej dla niepełnosprawnych ?

Najdłuższe miski, a więc zapewniające duży komfort, to obecnie miski WC z kolekcji Beyond o długości 58 cm i Dama-N mierzące 57 cm.

 

14. Czy umywalka GAP 80 może być montowana na blacie zamiast na meblu?

Umywalka meblowa Gap 80 cm z powodzeniem może zostać zainstalowana na blacie. Jednak ze względu na to, że tył umywalki nie jest szkliwiony, tylna ścianka umywalki koniecznie musi przylegać do ściany.

 

15. Czy wszystkie miski podwieszane mają te same wymiary przyłączeniowe?

Tak, wszystkie miski podwieszane mają zestandaryzowane wymiary przyłączeniowe – pod tym względem nie ma obaw o wybór niewłaściwego produktu.

 

16. Czy są umywalki A32762000M z blatem po lewej stronie?

Ta umywalka występuje jedynie w wersji z blatem po prawej stronie. Z blatem po stronie lewej dostępna jest umywalka narożna tej samej linii (Hall) w opcji klasycznej lub z powłoką MaxiClean.

 

17. Czy powłoka MaxiClean z czasem się zużywa?

Powłoka MaxiClean podlega zużyciu pod wpływem stosowania agresywnych środków czyszczących. Aby jak najdłużej zachowała swoje właściwości, zalecamy regularne czyszczenie jedynie miękką ściereczką i ciepłą wodą.

 

18. Jaka jest gwarancja na powłokę Maxi-Clean?

Powłoka MaxiClean jest objęta 2-letnią gwarancją.

 

19. Czy można zamontować pisuar bezpośrednio na ścianie, czy konieczny jest stelaż?

Pisuary Roca mogą być montowane bezpośrednio na ścianę, bez konieczności stosowania stelaża podtynkowego.

 

20. Co oznacza pojęcie korek otwarty?

„Korek otwarty” jest korkiem stosowanym w umywalkach bez przelewu. Jest – zgodnie z nazwą – otwarty na stałe, bez możliwości zamknięcia go, by umywalkę napełnić wodą.

 

21. Czy do umywalek Inspira można zastosować korek click-clack ?

Do umywalek Inspira można zastosować korek typu click-clack, jednak z uwagi na to, że umywalka nie posiada przelewu, rekomendujemy oryginalny korek otwarty.

 

22. Czy konieczny jest montaż uszczelki miedzy ścianą a miską podwieszaną ?

Montaż standardowej miski WC podwieszanej wymaga użycia izolacji akustycznej w postaci maty/uszczelki piankowej lub zastosowania białego cementu jako izolacji.

Udostępnij