Inspiracje

Pomysły na nowoczesną łazienkę w stylu śródziemnym

Efekt śródziemnomorski można osiągnąć w każdej przestrzeni łazienkowej, bez względu na styl.

Nastrój śródziemnomorski uzyskuje się przede wszystkim przez prostotę: ciepłe oświetlenie, przyjazne łagodne kolory i naturalne elementy wyposażenia. Pozornie może to się wydać skomplikowane, aby zaadoptować je w miejskiej łazience czy w miastach zlokalizowanych w mniej przyjaznym klimacie. Zapewniamy jednak, iż nie trzeba mieszkać na plaży, aby urok południa Europy przenieść do twojego domu. Wymiana zaledwie kilku elementów może przynieść wspaniały efekt.

Już samo zastosowanie jasnych kolorów, bieli, odcieni ziemi pozwala na odczuwanie spokoju w łazience. Ich oddziaływanie razem z płynącą wodą i rytuałami mycia wprawiają nas w błogi nastrój dając poczucie odmłodzenia. Nawet tak okazałe przedmioty jak meble do łazienki mogą optycznie być lekkie kiedy prezentowane są w łagodnej kolorystyce – bieli. Mogą także kojarzyć się ze sławnymi „białymi miasteczkami” charakterystycznymi dla tego regionu. Zielenie i drewniane wykończenia z kolei przywołują wiejskie krajobrazy i sosny w towarzystwie piasku.

 

(Meble do łazienki Ona, kolor biały)

Estetyka tego południowego regionu kojarzy się także z otwartą przestrzenią minimalizując niepotrzebne elementy. Dobierając wannę do takiej przestrzeni warto wybrać taką o harmonijnej linii, z cienkimi ściankami, aby przywoływać pozytywne skojarzenia z naturą. Mniej znaczy więcej – to właśnie styl śródziemnomorski.

(Wanna Maui Round, Stonex®)

Przyjazne ciepłe światło pozwala stworzyć błogi nastrój i spokój we wnętrzu tak bliskim klimatowi nadmorskiej plaży. Lustra z oświetleniem LED po obwodzie są absolutnie idealne pod takie rozwiązania. Ich zastosowanie zawsze powiększa wnętrze, a oświetlenie tworzy magiczny nastrój, który chcemy, aby nigdy się nie kończył.

(Eidos, lustro lazienkowe)

Płytki brodzik z ozdobną teksturą jest idealnym eleganckim rozwiązaniem do takiej stylistyki. Deszczownica prysznicowa sprawia,iż czujesz się jakbyś był pod wodospadem, a brodzik, że czujesz się jakbyś stał na skale.

(Pyros, brodzik Stonex®)

Region morza śródziemnego przywołuje wiele skojarzeń, ale ponad wszystko to region światła, ukojenia zmysłów i ciepła. Poprzez zadbanie o kilka elementów w łazience możesz to odczucie zachować na dłużej…Poszukaj inspiracji łazienki w tej cudownej części świata.

Udostępnij