Inspiracje

Minimalizm – gdy czystość jest kluczowa dla stylu

Stonowanie kształtów, czystość linii czy delikatna równowaga mogą być doskonałym sposobem na pokazanie osobowości i charakteru.

Czasami nie trzeba mówić wiele, by powiedzieć wszystko. Stonowanie kształtów, czystość linii czy delikatna równowaga mogą być doskonałym sposobem na pokazanie osobowości i charakteru. W otoczeniu, w którym często panuje natłok bodźców, trzeba od czasu do czasu się zatrzymać, wytłumić hałas i wejść w przestrzeń, w której zegar się zatrzymał.

Minimalizm to trend będący reakcją na wysokie tempo życia, w którym nie potrafimy zwolnić, by po prostu coś poczuć. To jeden z najbardziej skomplikowanych stylów w dziedzinie wystroju wnętrz, jest w dużej mierze oparty na ekstremalnej prostocie i stawia wzornictwo na absolutnym piedestale. Jednak firma Roca od dawna ma tu przygotowaną swoją odpowiedź.

Kolekcja Inspira

Styl minimalistyczny to gra zachowania równowagi, w której prawdziwym kluczem jest czystość. Inspiracją dla tego sposobu pojmowania tworzenia jest zarówno klasyczna przeszłość, jak i światopogląd oparty na japońskiej filozofii Zen. Już wiele lat temu został on zaadoptowany na potrzeby europejskiej kreatywności, co widać w pracach Miesa van der Rohe czy Le Corbusiera.

Minimalizm to sposób postrzegania przestrzeni, u którego podstaw leży stonowanie, więc znaczenie ma tu każda krzywa i każdy profil. Projektanci firmy Roca wykorzystali ten styl w dwóch kolekcjach zestawiających ze sobą spokój i charakter. Inspira i Gap to dwie bardzo różne wizje na temat prostoty kształtów, dwie koncepcje oparte na ekstremalnej prostocie, które pozwalają stworzyć łazienki pełne indywidualnej osobowości.

Kolekcja Inspira

Kolekcja Inspira

Inspira to odpowiedź firmy Roca na potrzeby osób pragnących puścić wodze fantazji. Ta kolekcja przypomina białe płótno pozwalające wyrazić całą różnorodność naszej osobowości. Dostępna jest w trzech wersjach: okrągłej Round, lekko zaokrąglonej Soft i kwadratowej Square. Jej minimalistyczne linie łatwo dopasowują się do różnych rozwiązań łazienkowych i styli.

W skład kolekcji Inspira wchodzą delikatne, niezwykle cienkie i lekkie umywalki. Mają one wyważone, eleganckie linie i są wykonane z materiału ceramicznego Fineceramic®, który jest o 40% lżejszy i 30% bardziej wytrzymały od tradycyjnej ceramiki.

Kolekcja Gap

Kolekcja Gap

Drugą obok wyżej wspomnianej jest kolekcja Gap, którą cechuje podobne przywiązanie do minimalistycznych linii, ale też zupełnie inna osobowość. To połączenie charakteru i zaawansowanej technologii. Z jednej strony piękna prostota, z drugiej innowacyjne rozwiązania. Koło tych produktów nikt nie jest w stanie przejść obojętnie.

Zachwycające jest to, że w kolekcji Gap szyk i elegancja zdają się przełamywać wszelkie ograniczenia. Wystarczy jeden element- umywalka, mebel lub miska WC, by sprawić, że toaleta w naszym mieszkaniu stanie się wyznacznikiem minimalistycznego stylu.

Udostępnij