Inspiracje

CZARNE KABINY PRYSZNICOWE – MODNIE, NOWOCZEŚNIE I STYLOWO

Pomysły na czarny akcent w łazience nie tylko dla czarnych charakterów.

Nowoczesne i oryginalne, bo… czarne kabiny prysznicowe to doskonała propozycja dla tych wnętrz, których domownicy chcą wyrazić swój charakter. Niekoniecznie czarny..

Mocny akcent w łazience to dziś nowy trend, który idealnie sprawdzi się w miejskich wnętrzach, we wnętrzach industrialnych, a nawet w przestrzeniach vintage. Kolekcje produktów Roca z czarnymi elementami dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. Nasza przestrzeń kąpielowa może być więc perfekcyjnie dopasowana do naszych potrzeb, a sama kąpiel w tak zaaranżowanej kabinie przegoni wszystkie czarne chmury i myśli..

CAPITAL BLACK – czarno i przestronnie

Kolekcja kabin natryskowych Capital pozwala nam stworzyć przestrzeń kąpielową swoich marzeń. Dzięki drzwiom skrzydłowym, składanym, ściankom, a także drzwiom z polem stałym, czy z polem stałym we wnęce, możemy wykorzystać wszystkie możliwości aranżacyjne, jakie daje nam nasza łazienka. Poszczególne elementy możemy bowiem ze sobą dowolnie łączyć. Możemy zdecydować nie tylko o rozmiarze drzwi, o tym, czy będą prawostronne, czy lewostronne, ale także o odcieniu profili aluminiowych. Kolekcję Capital, poza różnorodnością, wyróżnia przede wszystkim linia Black, czyli kabiny wykończone właśnie czarnymi profilami. Te, w połączeniu z obszerną taflą szkła, prezentują się niezwykle oryginalnie i okazale. Tak mocny akcent przyciągnie wzrok i zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta. A jeśli taką kabinę wyposażymy dodatkowo w czarne elementy, takie jak baterie natryskowe i głowice prysznicowe, uzyskamy swoiste crème de la crème łazienkowej aranżacji.

LICZY SIĘ WNĘTRZE…

Dzięki produktom Roca możemy spełnić marzenia o oryginalnej łazience z czarnymi elementami. Kabinę już mamy, zatem co dalej? Teraz otwierają się przed nami niebywałe możliwości aranżacyjne. Mamy bowiem możliwość stworzenia własnego, idealnie odpowiadającego nam zestawu prysznicowego w kolorze Titanium Black. W zależności od potrzeb, możemy więc wybrać zestaw natynkowy lub podtynkowy.

ZESTAW NATYNKOWY - TRADYCJA PRZEDE WSZYSTKIM

Zestaw natynkowy stanowi klasyczne rozwiązanie, ponieważ jego wszystkie elementy są widoczne na ścianie. Wybór takiego zestawu poprzedza pytanie o to, jak dużo czerni chcemy mieć w naszej łazience i jakie mamy możliwości montażowe. To jednak również decyzja o innych elementach, w tym o odpowiedniej dla nas baterii prysznicowej. W ofercie Roca znajdziemy niezwykle eleganckie i nowoczesne baterie z kolekcji Naia Black, Insignia Black lub ONA. Do każdej z tych linii dopasujemy ponadto odpowiedni uchwyt lub drążek prysznicowy. To właśnie ten ostatni element szczególnie wyróżnia zestaw natynkowy. Dzięki niemu możemy bowiem regulować wysokość uchwytu słuchawki, czyli… kolejnego, finalnego już elementu w komponowanym przez nas zestawie natynkowym. W kabinie Capital Black doskonale sprawdzą się słuchawki Sensum i Stella, oczywiście w odcieniu Titanium Black. Czym się różnią?

Ze względu na zaawansowane programy, maksymalne odprężenie zagwarantują nam słuchawki z kolekcji Sensum. Do wyboru mamy tu funkcje: klasyczny „deszcz” (Rain), niezwykle relaksujący „nocny deszcz” (Night Rain), delikatnie masujący „puls” (Pulse) i orzeźwiający „tonik” (Tonic). Co więcej, słuchawki te redukują zużycie wody, zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Słuchawka prysznicowa w kształcie drążka Stella Round zapewni nam z kolei niesamowity efekt orzeźwienia. Jej kształt pozwala bowiem na kierowanie strumienia wody dokładnie tam, gdzie sobie tego życzymy. Co istotne, oba modele zostały pokryte nową, trwałą i elegancką powłoką Everlux, dzięki czemu są także niezwykle łatwe w czyszczeniu. Mimo upływu czasu i intensywnego nawet użytkowania, pozostają w idealnym stanie.

ZESTAW PODTYNKOWY - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Podtynkowy zestaw prysznicowy, choć mniej widoczny (cały mechanizm ukryty jest w  ścianie), daje nam więcej możliwości. To modne obecnie rozwiązanie, które sprawia, że nasza łazienka nabiera innego wyrazu. Oczywiście, podobnie jak w przypadku zestawu natynkowego, kompozycję rozpoczynamy od wyboru baterii prysznicowej. Tu również z pomocą przyjdą nam kolekcje Roca w kolorze czarnym – ONA, Naia i Insignia. Każda inna, ale każda tak samo elegancka. Do baterii należy następnie dobrać uchwyt na słuchawkę i samą słuchawkę. Tu także świetnie sprawdzą się słuchawki Sensum i Stella, które doskonale pasują do każdego czarnego zestawu. Warto tu zaznaczyć, że w zestawie podtynkowym nie ma możliwości montażu drążka, czyli słuchawka będzie zawsze na tej samej wysokości.

W zestawie podtynkowym świetnie sprawdzi się jeszcze jeden element. Mowa tu o deszczownicy, która może, choć nie musi stanowić alternatywę dla klasycznej słuchawki prysznicowej. Dzięki temu, iż „oswobadza” nam ręce, pozwala na dłuższą, relaksującą kąpiel. W ofercie Roca, w kolorze czarnym znajdziemy dużą deszczownicę okrągłą lub kwadratową z kolekcji Rainsense. Montowana do sufitu lub w ścianie prezentuje się niezwykle okazale, a dzięki systemowi Easyclean, który zapobiega gromadzeniu się kamienia, czyszczenie jej jest łatwe i przyjemne.

Kolor czarny we wnętrzach, a w szczególności w łazience, wymaga niemałej odwagi i wyobraźni. Nadal wielu może kojarzyć się z przygnębieniem, ciemnym, nieoświetlonym i mało przyjaznym wnętrzem. Na szczęście produkty Roca skutecznie odczarowują te opinie. Czarne akcenty w kabinie prysznicowej to szyk, klasa i cieszące oko rozwiązania. To elementy przyciągające wzrok, pokazujące nasz charakter, a w efekcie po prostu niezwykle estetyczna i niebanalna łazienka, w której każdy domownik będzie szukał ukojenia po ciężkim dniu.

Udostępnij