Inspiracje

Wiosenne zmiany. Zaproś zieleń do swojej łazienki

Ta wyjątkowa pora roku kiedy słońca jest coraz więcej wyzwala w nas chęć zmiany, także we wnętrzach.

Wiosna to czas nowych planów, zmian i remontów. Nie zawsze muszą one oznaczać generalną przebudowę, wystarczy odświeżyć kilka elementów, a wnętrze nabierze nowej mocy. Można pomyśleć o wymianie baterii, dodatków czy mebli z umywalką. W tym celu Roca przygotowała ciekawe nowości, które wyróżniają się mocnymi kolorami, a przy tym są uniwersalne i na wiele lat sprawdzą się w naszych domach.

Kolorem, który zawsze dobrze zaadoptuje się we wnętrzach jest zieleń. Głęboka i soczysta niczym drzewa i liście w naszych lasach będzie się świetnie kojarzyła i sprawi, że nasze samopoczucie w jej otoczeniu jest lepsze, bo kojarzy się z naturą.

Dlatego właśnie Roca proponuje nowość: Meble łazienkowe Ella, które teraz dostępne są także w kolorze głębokiej matowej zieleni.

Szafki umywalkowe dostępne są w bardzo bogatej gamie rozmiarów. Od standardowych o szerokości około 60 cm, poprzez 80 cm, 100 cm aż po 120 cm – z podwójną niecką dla dwojga. Do trudnych małych pomieszczeń świetnie sprawdzi się zielona szafka o niewielkich gabarytach i zredukowanej głębokości: 26 cm i szerokości 45 cm.

Ella- kosz kargo

 

Szafki występują w wersji z dwoma szufladami oraz drzwiczkami, można je również komponować z praktycznym koszem kargo. Wersja szafki dla dwojga oferuje cztery szuflady.

Całość doskonale uzupełnia minimalistyczny asymetrycznie umieszczony uchwyt, który dostępny jest w chromie i matowej eleganckiej czerni.

Szafki występują w wersji Unik czyli są to gotowe i łatwe do montażu zestawy umywalki z szafką lub w wersji z umywalkami nablatowymi. W tym drugim przypadku można dobrać blat, który jeszcze bardziej wydobędzie kolor zieleni. Jest wiele blatów do wyboru, ale zieleń zawsze świetnie będzie komponować się z drewnem, bielą, czernią czy zielenią dla zwolenników rozwiązań jednokolorowych.

kosz kargo

Ona- czarna bateria

 

Jeśli marzy nam się zielona szafka z czarnymi uchwytami to warto dobrać do niej czarne baterie, czarne dodatki czy przyciski spłukujące do miski WC. Do wyboru mamy tu kolekcję Ona w czarnym macie lub połysku, która będzie też świetnie komponować się pod względem wzorniczym. Czerń oferują także serie baterii Naia czy Insignia. Dodatki łazienkowe w czerni to Tempo czy Hotels.

Czarna bateria

Ona- zielone dodatki łazienkowe

 

Idealnymi dodatkami łazienkowymi do tej naturalnej kompozycji kolorystycznej będę pochodzące z recyclingu dodatki łazienkowe Ona w bieli czy zieleni. Wyróżnia je prostota, ponadto dają możliwość wielu zastosowań, ponieważ kontenerki mogą być mydelniczką ale też pojemnikiem na biżuterię czy organizerem, idealnym do szuflady w łazience.

Zielone dodatki z recyclingu

Ona- wanna ze stonex’u

 

Łazienka z elementami zieleni dobrze komponuje się z bielą ceramiki przykładem tu będzie ceramika Ona czy wanną Ona w bieli. Ściany, płytki czy dodatki mogą być także w bieli lub piaskowych odcieniach, które przypominają kolory plaży i ziemi. Świetnie sprawdzą się ręczniki z naturalnych materiałów.

Taka łazienka doskonale odnajdzie się w miejskim gwarze, bo stanowi pewnego rodzaju oazę spokoju i może być miejscem naszego wyciszenia. W wiejskiej aurze będzie przeniesieniem tego co na zewnątrz do wewnątrz harmonijne jednocząc się z naturą.

Do tej naturalnej kompozycji idealne będzie ciepłe światło słońca. Niestety nasze łazienki często pozbawione są okien. Dlatego ten ważny element ocieplenia wnętrza światłem można uzyskać poprzez ambientowe lustro z kolekcji Ona albo oświetlenie LED, które można zastosować w łazience przy wannie czy pod sufitem. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej podkreśli zieleń i naturalne odcienie wnętrza.

Wanna narożna
kabina prysznicowa

Metropolis – kabina prysznicowa

 

Świetnym pomysłem będzie również dobór kabiny prysznicowej z czarnym profilem wraz z ciemnym lub jasnym brodzikiem i zestawem prysznicowym, które będą się komponować z zielenią wydobywając jej kolor. Zaproś zieleń mebli na wiosnę do swojego wnętrza.

Trendy we wnętrzach odwołujące się do natury i zieleni mają niezwykłą moc, bo wiążą się ze środowiskiem człowieka, w którym zawsze dobrze się czuje.

Udostępnij