Porady

WANNY W STYLU VINTAGE – EFEKT WOW GWARANTOWANY

Wyrafinowane, inspirowane antykiem wanny, dzięki dodatkom i nieskończonym, stale unowocześnianym wariantom aranżacyjnym, doskonale adaptują się do łazienek w każdym stylu.

Niektóre klasyczne przedmioty nigdy nie wychodzą z mody. Dowodzą tego wolnostojące, charyzmatyczne wanny w stylu vintage. Dzięki swoim ergonomicznym kształtom możemy zanurzyć się w nich po ciężkim dniu, zamknąć oczy, odprężyć się i zapomnieć o całym świecie. Wolnostojące wanny ze swoimi tradycyjnymi kształtami doskonale pasują nie tylko do klasycznych łazienek. Dzięki różnym konfiguracjom, dodatkom, takimi jak baterie, czy nóżki, a także dzięki kształtom i kolorom, możemy odkryć te produkty na nowo i zaaranżować z ich pomocą ultranowoczesną przestrzeń. Niezależnie więc od wystroju wnętrza, każdy może dziś spełnić marzenie o wolnostojącej wannie i korzystać z niezapomnianych kąpieli… z bąbelkami w dłoni lub w wodzie.

MINIMALISTYZM Z AKCENTEM

Aby uzyskać efekt przestronności w naszej łazience, warto postawić na otwarte przestrzenie i czyste geometrie. Idealnie, jeśli możemy przy tym operować naturalnym światłem. Jednak nie w każdej łazience mamy takie możliwości. Jak zatem sprawić, by nasza łazienka wyglądała na przestronną, a do tego uzyskać tzw. „efekt wow”? Roca ma dla nas propozycję nie do odrzucenia. Aby uzyskać taki efekt, warto zoptymalizować przestrzeń, instalując umywalkę ścienną bądź toaletę w mniejszym rozmiarze, ale… obowiązkowo pozostawić centralne miejsce dla wanny. Tak.. bo wtedy wchodzi ona: cała na biało! Wolnostojąca, o wysublimowanych kształtach i stworzona z najwyższej jakości nowoczesnych materiałów (Stonex®). Wanna Maui. W zależności od potrzeb, wanny z kolekcji Maui występują w wersji owalnej zaoblonej  lub kwadratowej. Dla tych, którzy lubią dłuższe kąpiele, Roca ma świetną wiadomość. Ściany, które po zanurzeniu się w wannie, sprawiają wrażenie miękkich i przytulnych, dzięki odporności termicznej wykorzystanego materiału, dłużej utrzymują temperaturę wody.

GLAM EKLEKTYZM

Łączenie różnych trendów i kontrastów to klucz do nowoczesnego i niekonwencjonalnego stylu, który łączy materiały, wykończenia i wzory, aby podkreślić siłę różnorodności. Meble klasyczne lub kolonialne łączą się dziś na przykład w łazienkach z nowoczesnymi umywalkami. To do takich właśnie wnętrz doskonale pasują też wolnostojące wanny z serii Newcast. Wszystko dzięki niezwykle oryginalnym nóżkom inspirowanym zwierzętami (orle szpony) i.. oryginalnym barwom. Szary, czarny, czerwony, miedziany, niebieski i biały – zewnętrzne obudowy dostępne są aż w sześciu odcieniach. Feeria barw, antyczny kształt, trzy rodzaje nóżek – obok takiej wanny nikt nie przejdzie obojętnie. Jeśli szukasz mocnego, efektownego akcentu do swojej łazienki, wanna Newcast jest po prostu stworzona dla Ciebie.

DO TANGA TRZEBA DWOJGA, CZYLI CZAS NA BATERIĘ

Wanna w centralnym miejscu w łazience to spełnienie marzeń niejednego domownika, ale też niezwykłe wyzwanie dla projektanta. Jaką baterię do niej dobrać? Temat wydaje się prosty: skoro wanna jest wolnostojąca, bateria też musi taka być. Temat może jest prosty, ale wybór już nie. W ofercie Roca znajdziemy bowiem baterie, które z każdą z wyżej opisanych wanien stworzą duet doskonały. W zależności od stylu, w jakim aranżujemy łazienkę, możemy dopasować baterię wannowo-prysznicową wolnostojącą z zestawem natryskowym Carmen, Loft lub Esquadra i Atlas. Dwie pierwsze są jak szyte na miarę dla wanien z serii Newcast. Kolejne dwie, o nowoczesnych kształtach świetnie pasują do wanien Maui. Odważniejsi pewnie zrobią dokładnie odwrotnie.
I dobrze. Bo każda z konfiguracji to gwarantowany „efekt wow”.

 

Gwiazda łazienki jest tylko jedna. I bez wątpienia jest nią wanna wolnostojąca w stylu vintage.
W wersji klasycznej, nowoczesnej, w dowolnym kształcie, barwach i z dodatkami. Każda sprawi, że nasza łazienka stanie się sercem naszego domu.

Udostępnij