Inspiracje

Smart łazienki: wyższy wymiar komfortu – zdecyduj się na nową technologię w 2024

Toaleta myjąca z delikatnym, wielofunkcyjnym natryskiem i oświetleniem LED, które pomoże dotrzeć do niej nocą. Lustro, z którego para wodna zniknie po naciśnięciu tylko jednego przycisku. To nie science fiction! Taka może być Twoja łazienka – smart łazienka.

Jeśli zastanawiasz się, czy inteligentna łazienka (określana często także mianem smart), jest tylko kwestią mody, spieszymy z wyjaśnieniami. Nowe technologie sprawiają, że przestrzeń kąpielowa staje się bardziej ekologiczna i wielofunkcyjna. Ale głównym zadaniem smart łazienki jest stworzenie wyjątkowo komfortowej i kreującej dobre samopoczucie przestrzeni. Nie jest to zatem wyłącznie kwestia trendów. Chociaż inteligentna łazienka wprowadza nas w przyszłość, to jednocześnie mocno odwołuje się do wygody, której od zawsze hołdowały łazienkowe rytuały. Z jakich produktów warto korzystać, by cieszyć się w pełni walorami smart łazienki?

Zrób krok naprzód - wybierz toaletę myjącą

Toalety myjące najłatwiej określić mianem innowacyjnych urządzeń do smart łazienki, które łączą w jednym, praktycznym rozwiązaniu wszystkie najważniejsze funkcje WC i bidetu. Tego typu miska może zostać zainstalowana w każdej łazience, zapewniając jej użytkownikom najwyższy poziom dbałości o higienę osobistą. WC z funkcją mycia pozostaje przy tym rozwiązaniem prostym i intuicyjnym w obsłudze, o estetycznym, nowoczesnym designie oraz wysokiej funkcjonalności.

Inteligentna łazienka

Ciekawą propozycją jest nowy model In-Wash® Ona. Zainspirowany śródziemnomorską naturą, łączy estetykę i technologię, oferuje prostotę i poczucie komfortu. Jednym z rozwiązań zastosowanych w In-Wash® Ona jest efekt Coanda, który ułatwia suszenie. Natrysk tylny został wzmocniony strumieniem powietrza dla uzyskania dokładniejszego i delikatniejszego mycia. Powietrze podczas suszenia kierowane jest dokładnie w wybrane miejsce, zapewniając maksymalną wydajność suszenia przy dowolnym poziomie mocy i sprawiając, że cały proces trwa krócej. Oprócz tego możesz korzystać z dwóch rodzajów strumienia przeznaczonych do mycia różnych stref ciała. Toaleta posiada także podgrzewaną deskę sedesową, a jej proste kształty oraz możliwość łatwego wypięcia ułatwiają utrzymanie całości w czystości. Dodatkowo dysza automatycznie czyszczona jest wodą i za pomocą światła UV po każdym użyciu.

 

Ciekawą smart propozycją jest również In-Wash® Inspira. Dysponuje ona różnymi rodzajami myjącego natrysku, a także funkcją suszenia. Temperaturę wody oraz powietrza możemy dopasować do własnych upodobań. Oświetlenie LED można natomiast ustawić tak, aby nocą prowadziło do toalety bez konieczności włączania światła górnego w łazience. To inteligentne rozwiązanie jest wyposażone w czujnik podczerwieni, który zapobiega uruchomieniu, jeśli nie wykrywa na toalecie żadnego użytkownika. Nieskomplikowany i prosty w obsłudze pilot sterujący można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, za pomocą przyjaznego interfejsu.

In-Wash® Inspira dostępna jest także w wersji ze zintegrowanym zbiornikiem spłukującym: In-Wash® Inspira In-Tank®.

Smart łazienka bez remontu

A co, jeśli macie już miskę WC Roca? Czy koniecznie trzeba ją wymienić, by móc korzystać z korzyści płynących z posiadania toalety myjącej? Nie ma takiej konieczności. Można zainstalować na niej deskę myjącą. Najnowsza generacja tych rozwiązań – Multiclean® M4 – cechuje się smukłym i nowoczesnym designem. Daje możliwość zachowania higieny przez wybór indywidualnych ustawień dla mycia i suszenia. To hybrydowe rozwiązanie może być zainstalowane w większości standardowych toalet Roca całkowicie zmieniając ich funkcjonalność.

Udostępnij