Porady

Pomysły na rozpieszczanie gości w… łazience

Spraw, by Twoja łazienka była dla gości oazą spokoju

Zaproszenie przyjaciół lub rodziny do swojego domu czy mieszkania to cudowny pomysł, jednak warto się do takiej gościny dobrze przygotować. W końcu nagle, do tak znanej nam i oswojonej przestrzeni wkroczą inni, którzy będą ją z nami dzielić przez kilka dni. Być może po raz pierwszy, co dodatkowo może wywołać stres zarówno dla naszych gości, jak i dla nas. Aby uniknąć nieporozumień, czy konfliktów, warto zadbać o te najbardziej newralgiczne miejsca, w tym w szczególności o łazienkę gościnną. To w końcu miejsce, w którym każdy chciałby się odprężyć po długim dniu podróży, czy zwiedzania okolicy. Świetnie więc, by była nie tylko funkcjonalna i komfortowa, ale też urządzona ze smakiem. Poniżej przedstawiamy zatem kilka pomysłów, które mogą sprawić, że łazienka dla gości stanie się centrum relaksu, gdzie chętnie wrócą po długim dniu pełnym wrażeń.

DESZCZOWNICA

(Na zdjęciu: deszczownica Rainsense)

 

Łazienka dla gości nie musi być wykonana z najdroższych materiałów, nie musi być wyposażona w wielką wannę z hydromasażem, czy w najnowocześniejsze rozwiązania. Warto jednak zadbać w niej o przestrzeń kąpielową po to, by goście po długiej podróży mogli się odprężyć i zebrać siły na kolejny dzień. Tu z pomocą przyjdzie nam… deszczownica, która może, choć nie musi stanowić alternatywę dla klasycznej słuchawki prysznicowej. Deszczownica, dzięki temu, iż „uwalnia” nam ręce, pozwala na dłuższą, relaksującą kąpiel, przypominającą beztroskie dzieciństwo i radość z padającego letniego, czy wiosennego deszczu. W ofercie Roca znajdziemy deszczownice z serii Rainsense i Raindream w różnych kształtach (prostokątne, kwadratowe i okrągłe), jak również, w zależności od modelu, w różnych odcieniach (chrom, Rose gold, Titanium black i Brushed titanium black). Deszczownice Raindream wykonane są ponadto ze stali szlachetnej.

WIESZAKI NA RĘCZNIKI

Po ciepłym, odprężającym prysznicu, ważne jest, by pod ręką gościa znalazł się… ręcznik. Niby oczywistość, jednak często zapominamy o rozwiązaniach, które w prosty sposób pomogą wprowadzić do naszych łazienek ład i porządek. Aby nasi goście nie szukali w popłochu ręczników, czy szlafroków, a jednocześnie mogli swobodnie odwiesić ubrania, nie rzucając ich na podłogę, zadbajmy o detale w postaci wieszaków na ręczniki, czy haczyków. Pozwolą one nie tylko uporządkować przestrzeń, ale przede wszystkim ręczniki będą miały szansę szybko wyschnąć. Takie dodatki będą nie tylko estetyczne, ale też praktyczne – ręczniki i szlafroki będą zawsze w jednym miejscu, suche i gotowe do użycia. Zaoszczędzi to czas i nerwy naszych najbliższych.

 

(Na zdjęciu: Półka ścienna na ręczniki z wieszakiem z kolekcji Hotels 2.0)

TACE ŁAZIENKOWE

Goście, nie tylko kobiety, mają tendencje do pakowania kosmetyczek „po korek”. Po przyjeździe na miejsce trzeba te wszystkie drobiazgi gdzieś rozpakować… Aby móc zachować porządek, nie zgubić kolczyków i łatwo znaleźć ten konkretny pędzelek do makijażu, warto wyposażyć łazienkę gościnną w organizery i tace łazienkowe. Soczewki, pierścionki, czy waciki będą wówczas zawsze w zasięgu wzroku i ręki. Co więcej, można w nich umieścić kubki łazienkowe ze szczoteczką i pastą do zębów, a także dozownik do mydła w płynie i przechowywać całość na blacie. W Roca takie tace dostępne są w najmodniejszych kolorach i wykonane są z materiałów z recyclingu.

(Na zdjęciu: taca łazienkowa z kolekcji ONA w kolorze zielony mat)

OPTYCZNE ROZWIĄZANIA

Łazienka gościnna zwykle jest nieco mniejsza niż nasza podstawowa. W końcu korzystają z niej goście, a my pewnie tylko od czasu do czasu. Dlatego też tak ważne jest, by wykorzystać tę przestrzeń jak najlepiej i możliwie najbardziej powiększyć ją optycznie. W tym celu warto zagrać jasnymi kolorami i światłem. Wystarczy więc zastąpić nieprzezroczyste ściany szklanymi kabinami prysznicowymi, a także zamontować smukły brodzik, integrując go z podłogą. Łazienka będzie wówczas wyglądała na znacznie większą niż w rzeczywistości, a goście będą mogli w niej odetchnąć pełną piersią.

(Na zdjęciu: brodzik Pyros i ścianki boczne prysznicowe Capital z czarnym profilem)

TOALETA WISZĄCA

Jeśli mimo wszystko nasza gościnna łazienka nadal sprawia wrażenie niewielkiej i być może trochę ciężkiej, warto zastosować jeszcze jedno proste rozwiązanie, które sprawi, że optycznie ją znacznie powiększymy. Mowa o wiszącej toalecie, która – dzięki mocowaniu do ściany i niewidocznemu zbiornikowi spłukującemu daje wrażenie lekkości i dodatkowej przestrzeni. Biała, czysta miska doda ponadto naszej łazience elegancji, a goście będą się w niej czuli jak w najlepszym hotelu na świecie.

(Na zdjęciu: toaleta wisząca z kolekcji GAP)

Wakacje z rodziną i przyjaciółmi to piękny czas, a wspomnienia zostają z nami na całe życie. Jeśli decydujecie się gościć najbliższych u siebie w tym czasie, koniecznie zadbajcie o ich komfort – choć oczywiście nie tylko w łazience – by wspólny czas wykorzystać do maksimum bez zbędnych tarć i spięć. Wówczas wakacje spędzone w Waszym domu pozostaną jednym z najpiękniejszych ich wspomnień. Wystarczy tak niewiele, by dać naszym najbliższym wszystko to, co najlepsze.

Udostępnij