Inspiracje

Najmodniejsze kolory mebli do łazienki – jakie wybrać?

Modne kolory mebli do nowoczesnej łazienki - jakie wybrać?

Najmodniejsze kolory mebli do nowoczesnej łazienki - jakie wybrać?

Współczesna łazienka to przestrzeń idealnie dopasowana do potrzeb użytkowników. Oczekujemy, by była wygodna, funkcjonalna, higieniczna. Równie istotny jest jej wygląd. Odpowiednia aranżacja łazienki rano powinna pobudzać do działania, a wieczorem koić zmysły. Dlatego tak chętnie wprowadzamy do niej coraz więcej kolorów, a tym samym emocji, które niosą ze sobą nasze ulubione barwy.

Łazienka coraz bardziej mieni się kolorami. Widać to nie tylko w ofercie płytek ceramicznych, ale także np. umywalek. Coraz częściej pojawiają się wśród nich nie tylko odniesienia do zieleni i błękitu, ale także mocne akcenty w kolorze pomarańczowym lub spokojniejszy, pastelowy róż. Wszystko to jest efektem przenoszenia elementów aranżacyjnych obecnych w innych częściach domu – w kuchni czy salonie – również do łazienki. Ale nie tylko. Chcemy, by nasza przestrzeń kąpielowa lepiej rezonowała z naszymi potrzebami. A te we wnętrzach najłatwiej zaspokoić wprowadzeniem odpowiedniej barwy, faktury czy oświetlenie.

Każdy kolor ma swój ładunek emocjonalny, swoją moc, która oddziałuje na nas. W zależności od tego, jakimi kolorami się otaczamy, możemy wpływać na swoje samopoczucie. W przypadku łazienki dobór odpowiednich barw jest szczególnie istotny – to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu rano i wieczorem. Dobrze zatem, by stymulowała nas odpowiednio o każdej porze dnia. Tym, którzy są zdecydowani na kolor w łazience, ale nie przekonują ich wielobarwne płaszczyzny ścian, polecamy wybór kolorowych mebli łazienkowych. To idealny wybór, jeśli chcemy zaakcentować obecność naszych ulubionych barw.

Postaw na kolor zielony!

Ella – zielone meble łazienkowe

Zielony jest obecny w łazience już od kilku sezonów. Zmienia się jedynie moda na jego odcienie. Dziś na topie jest z pewnością ten najbardziej naturalny – kojarzący się z przyrodą. Dlatego jest to barwa przynosząca odprężenie i pomagająca wykreować wnętrze nastawione na odpoczynek i wyciszenie.

Zieleń jest idealnym kolorem do łazienki. Z jednej strony wnosi bowiem klimat relaksu, z drugiej nie trudno jest skomponować go z dostępnym wyposażeniem łazienkowym. Meble ELLA w kolorze matowej zieleni świetnie będą wyglądać zestawione z drewnem, płytkami imitującymi kamień czy lastryko. W wersji bardziej stonowanej, doskonale połączą się z bielą podłóg, ścian czy łazienkowej ceramiki. Stworzą także zgrany duet z czernią czy złotymi akcentami w postaci armatury. Zielone modele szafek łazienkowych z kolekcji ELLA wpiszą się w wiele zróżnicowanych stylów aranżacyjnych – od tych inspirowanych kulturą Morza Śródziemnego, po stonowany klimat loftu. Projekt podkreślą dostępne w serii blaty do szafek podumywalkowych w różnych kolorach, także w zielonym macie. Ale mocną stroną kolekcji ELLA jest nie tylko jej wykończenie. To meble modułowe, co oznacza możliwość wielu indywidualnych układów i dopasowania ich zarówno do wielkości łazienki, jaki i zróżnicowanych potrzeb jej użytkowników.

W kolorze nieba i wody

Klasyczny niebieski rządził jako kolor roku Pantone trzy lata temu. Ale pomimo upływu czasu, nie stracił na popularności. To kolejny kolor, który sprawdzi się w łazience, ponieważ kojarzy się z wodą. Odpowiada za wyciszenie i spokój. Rano pozwoli zatem łagodnie wejść w nowy dzień, a wieczorem ukoi zmysły. Błękit, navy czy blue to barwy neutralne i nie trudno wkomponować je niemalże w każdy styl.

Nowe meble łazienkowe GAP PRO w kolorze niebieskiego matu to idealne rozwiązanie dla zwolenników aktualnych trendów w urządzaniu. Takie meble z pewnością będą wyrazistym akcentem aranżacyjnym, który można złagodzić dodatkiem naturalnego drewna lub podkręcić czarnymi, loftowymi detalami. Jeśli nie obawiacie się koloru w łazience, niebieską szafkę podumywalkową GAP PRO możecie umieścić na tle niebieskiej ściany w podobnym odcieniu. To sprawdzony sposób na udany projekt tej strefy. W tej kolekcji ROCA każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy urządza niewielką łazienkę dla singla czy wielofunkcyjną przestrzeń dla kilkorga domowników. Seria obejmuje bowiem blisko 30 modeli szafek!

Drewno nie wychodzi z mody

Naturalne materiały nigdy nie przestaną być trendy. Drewno to materiał absolutnie ponadczasowy, który sprawdza się w wielu aranżacjach. Jego kolor łatwo możemy dopasować do stylu wnętrza. Jasne odcienie pomogą stworzyć przyjazną łazienkę w klimacie skandynawskim czy japandi, a ciemne nadadzą jej elegancji. Drewno można łączyć z wieloma kolorami, a dzięki jego neutralności – także z bardzo różnymi materiałami i fakturami. Kolekcja mebli ALPINE w modnym kolorze jasnego dębu to idealna propozycja dla wszystkich, którym zależy na urządzeniu ponadczasowej łazienki. Uniwersalne wzornictwo frontów szuflad podkreślone zostało wyrazistą, czarną linią. W serii dostępnych jest kilka rozmiarów szafek podumywalkowych, które pozwolą urządzić łazienkę niezależnie od jej wielkości.

Kolorystyka szafek łazienkowych staje się coraz odważniejsza. Warto wykorzystać ten trend i stworzyć w swoim domu niebanalną łazienkę z meblami w roli głównej.

Udostępnij