Inspiracje

MATERIAŁY W SŁUŻBIE HIGIENY – TWOI SPRZYMIERZEŃCY W WALCE O ZDROWIE DOMOWNIKÓW

Jeśli chcesz prowadzić zdrowy styl życia to zadbaj, aby w twoim najbliższym otoczeniu znalazły się higieniczne produkty i rozwiązania, w tym umywalki, miski WC i wiele innych. Z nami to możliwe.

Nasze podejście do higieny bardzo się zmieniło w ostatnim czasie. Chcemy żyć w bezpiecznej przestrzeni, otaczać się produktami i korzystać z technologii, które chronią nas przed zarazkami. Roca od ponad 100 lat poszukuje rozwiązań, polepszających komfort życia naszych klientów. Między innymi rozwija produkty, które zapewniają coraz większą higienę. Obecnie utrzymanie czystości jest łatwe jak nigdy dotąd przez kształty produktów, ale także przez zastosowanie właściwych materiałów, które nie pozwalają na namnażanie się bakterii, bo mają antybakteryjne właściwości lub są obsługiwane bezdotykowo.

higieniczny brodzik

Ceramika sanitarna - wyjątkowa higiena

Ceramika to najlepszy i niezawodny materiał higieniczny, ponieważ cechuje się niską porowatością. Ponadto warstwę wierzchnią produktu ceramicznego stanowi zabezpieczające szkliwo, nadające błysk i gwarantujące wieloletnią jakość mimo używania detergentów i szorstkich szmatek. Właściwości produktu ceramicznego można polepszyć stosując dodatkowo warstwę Maxi Clean, która sprawi, że porowatość powierzchni jest równa zeru.

ceramika sanitarna

Roca jednak wciąż rozwija i ulepsza formułę tradycyjnej ceramiki, łącząc ją z nowoczesnym designem i efektownym wyglądem.

Efektem tych działań są: Fineceramic® i Senceramic® czyli 100% ceramika sanitarna, która nie nasiąka wilgocią i jest pozbawiona porów, absorbujących wilgoć. Fineceramic® jest używany do produkcji umywalek , które są 40% lżejsze i 30% trwalsze od umywalek z tradycyjnej ceramiki. Cechują się homogeniczną powierzchnią bez porów, a zaoblone kąty i krawędzie nie gromadzą zanieczyszczeń i brudu. Senceramic® z kolei umożliwia produkcję bardzo bezpiecznych antypoślizgowych brodzików, które łączą design, nowe tekstury i wyjątkowe właściwości higieniczne ceramiki sanitarnej.

Supralit® czyli antybakteryjne deski wc i pokrywy.

Wysoki poziom higieny jest dziś niezbędny, aby chronić nasze zdrowie. Idealnie więc wpisują się powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych. Taki właśnie jest Supralit®, którego podstawowym składnikiem jest żywica używana do produkcji siedzisk i pokryw wc Roca do misek wc i bidetów. Ten wyjątkowy materiał zapobiega rozwojowi bakterii oraz jest bezpieczny w kontakcie z naszymi dłońmi. Ponadto dzięki swojej plastyczności deski wc są zaoblone eliminując trudnodostępne zagłębienia, co ułatwia mycie.

deski wc Supralit®

Rimless, żeby łatwiej utrzymać w czystości toaletę

Bez wątpienia toaleta to najbardziej wymagający produkt pod względem utrzymania higieny. Dezynfekcja, jest zabiegiem kluczowym w pozbyciu się zarazków, ale wewnętrzne ścianki są trudne do idealnego wyczyszczenia. Technologia Roca  – Rimless usuwa tradycyjny wewnętrzny kołnierz w misce wc, przez który przepływała woda. W technologii Rimless wewnętrzne ścianki miski wc są idealnie gładkie i oszkliwione, bez zagłębień, w których rozwijały się bakterie. A zatem wystarczy gąbka z detergentem, aby szybko oczyścić wewnętrzne ścianki miski wc.

miski wc rimless
Udostępnij