Jak bateria łazienkowa może odmienić naszą łazienkę

Mała armatura - duży efekt

Czasami te najmniejsze urządzenia gospodarstwa domowego są przez nas zupełnie niedoceniane. Ale małe nie znaczy nieważne. Bo choć niepozorne, małe potrafi być nie tylko piękne, ale też niezwykle użyteczne. O czym mowa? O… kranie! Choć może się wydawać, że jest jedynie estetycznym dodatkiem, czy uzupełnieniem przestrzeni łazienkowej, jego znaczenie potrafi być nieocenione. Wymiana dotychczasowego, klasycznego kranu na nowoczesny to prosty zabieg, który może odmienić naszą łazienkę nie do poznania, zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie.

W zależności od charakteru naszej łazienki, naszych potrzeb i preferencji estetycznych, możemy dziś wybrać styl, rozmiar, ale też oryginalny odcień baterii łazienkowej. Poniżej prezentujemy najnowsze trendy, z nadzieją, że pomożemy wybrać Wam tę idealną baterię dla siebie.

Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Niezwykle funkcjonalne i eleganckie krany, które dzięki różnym wysokościom można komponować z wieloma umywalkami. To jednak dopiero początek ich zalet. Baterie łazienkowe Atlas pozwalają znacząco zmniejszyć zużycie wody i energii. Wyposażone zostały bowiem w system ColdStart – technologię, która nie pozwala od razu na włączanie gorącego strumienia, a do zimnej wody stopniowo dodawana jest ciepła, jak również ogranicznik przepływu (do 5 litrów na minutę). Kolekcja baterii Atlas to także kilkanaście chromowanych produktów do wyboru, różniących się od siebie nie tylko rozmiarami, przeznaczeniem (baterie wannowo-prysznicowe), ale też korkiem (wbudowany korek automatyczny lub krany bez korka). Ponadto dzięki powłoce EverShine zastosowanej w kolekcji baterii Atlas dłużej można cieszyć się ich pięknem.

Zaawansowana technologia

Wytrzymała i gładka bateria umywalkowa L20 o wyrafinowanej konstrukcji występuje w dwóch wersjach – klasycznej oraz elektronicznej, bezdotykowej. Pierwsza, wyposażona w system ColdStart sprzyja oszczędności energii i dostępna jest w kilku rozmiarach, można dobrać odpowiednią do umywalki (najwyższa mierzy aż 272 mm). Bateria L20 w wersji bezdotykowej to z kolei doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy kładą jeszcze większy nacisk na higienę i bezpieczeństwo domowników. Baterie bezdotykowe są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia jako skuteczne narzędzie przeciwko rozprzestrzenianiu się zarazków i infekcji. Te nowoczesne baterie są szczególnie skuteczne w przestrzeniach publicznych, gdzie z kranu korzysta wielu nieznanych użytkowników. Niezależnie jednak od tego, którą z baterii wybierzecie, będziecie się mogli cieszyć jej atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat. Obie wersje zostały bowiem pokryte wysokiej jakości powłoką EverShine, dzięki czemu baterie są łatwe w czyszczeniu i niezwykle odporne.

Nowoczesne wyrafinowanie

Przyciągające wzrok, charyzmatyczne, wyrafinowane i o minimalistycznym designie. Stanowiące  alternatywę dla tradycyjnego chromu. Baterie łazienkowe Naia, bo o nich mowa, zrodziły się z idealnej kombinacji cylindrycznych i geometrycznych kształtów. To seria baterii o eleganckich formach w tak modnych dziś wykończeniach: różowego złota i czerni (Rose Gold, Titanium Black i Brushed Titanium Black). Krany te doskonale kontrastują z umywalką lub blatem. Ponadto posiadają ekologiczne perlatory, które umożliwiają ograniczenie wypływu wody, kierunkują strumień wody zapobiegając rozpryskom i napowietrzają go, zwiększając jego objętość. Zastosowana w nich powłoka Everlux (w wybranych powłokach) pozwoli dodatkowo dłużej zachować czystość i atrakcyjny wygląd. Sprawia, że powierzchnia jest bardziej odporna na działanie środków czystości, czy na zarysowania. Co więcej, system ColdStart pozwala na redukcję zużycia energii, dzięki czemu Naia to funkcjonalność i wyjątkowy design w jednym.

Jak widać bateria umywalkowa to dziś znacznie więcej niż dekoracyjny element nad umywalką. Wymieniając baterię, możemy przyczynić się nie tylko do zmian we własnej łazience, ale też do poprawy jakości środowiska. Warto więc sięgać po krany, które zostały wyposażone np. we wspomniany tu już system ColdStart lub perlatory. Drobne zmiany i małe oszczędności mogą przynieść naprawdę duże rezultaty.