Inspiracje

Wyjątkowa strefa umywalki

Strefa umywalki to najbardziej reprezentacyjny punkt łazienki. Dlatego do jej aranżacji warto wybrać nietuzinkową umywalkę nablatową. Wyjątkowe modele z linii Optica, Horizon czy Ohtake zaskakują swoim designem oraz dostępną kolorystyką.

Strefa umywalki chętnie umieszczana jest vis-à-vis wejścia do łazienki. Ten przemyślany zabieg pozwala skupić uwagę użytkownika dokładnie na tym punkcie łazienkowej aranżacji, która przez wielu uważana jest za wizytówkę wnętrza. To właśnie tu – w strefie określanej również jako wash point – funkcjonują obok siebie różnego typu elementy wyposażenia: wspomniana umywalka, bateria, szafka pod umywalkowa, lustro i oświetlenie. Kompleksowo przemyślany projekt tego miejsca wpływa zatem nie tylko na komfort późniejszego użytkowania, ale także na ostateczny efekt wizualny. Warto postawić tu na wysokiej jakości materiały i odważne formy – zadbać o odpowiednią aranżację ściany z lustrem, ale także wybór niepowtarzalnej formy umywalki. Takiej, która przyciągnie wzrok swoim kształtem, kolorem lub niepowtarzalnym designem.

Wyjątkowy efekt

Idealnym rozwiązaniem, które zapewni efektowną i funkcjonalną aranżację strefy wash point jest wybór umywalki nablatowej. Możemy postawić na ciekawą formę i kolor samej misy oraz uzupełnienie jej odpowiednią baterią – ustawioną na rancie, wysoką, stawianą na blacie albo podtynkową montowaną na ścianie. Taki duet daje wiele możliwości aranżacyjnych. Baterię w zależności od kształtu i wielkości umywalki zamontować można bowiem zarówno wzdłuż tylnej ścianki, jak i z boków. Umywalka nablatowa to także więcej miejsca w znajdującej się pod nią szafce, co będzie szczególnie istotne w przypadku małych łazienek.

Spod ręki projektanta

Umywalka

Propozycją, która z pewnością przyciągnie wzrok każdego, będą umywalki z kolekcji Ohtake. Ich nazwa jest zarazem nazwiskiem brazylijskiego architekta Ruya Ohtake. Głównym celem jego projektów było pobudzenie zmysłów odbiorców oraz zaskoczenie. Efekt ten uzyskał także w przypadku umywalek Ohtake. To kolekcja inspirowana kształtami natury – miękkimi liniami fal morskich, zmieniającą się linią horyzontu oraz jajka. W ten sposób Ruy Ohtake stworzył niezwykle miękką formę, która zmienia się w zależności od miejsca, z którego na nią patrzymy. Wyjątkowość tego projektu podkreśla także materiał, z jakiego wykonano umywalki. To Fineceramic®, dzięki któremu możliwe było uzyskanie wyjątkowo cienkich i miękkich linii misy. W kolekcji znajdziemy dwa modele o wymiarach 54×37,5 cm oraz mniejszą o średnicy 37,5 cm – idealną do mniejszych łazienek. Siedem wersji kolorystycznych oraz dodatkowo jedna z powłoką Supraglaze® ułatwiającą utrzymanie w czystości, pozwoli stworzyć niepowtarzalną strefę umywalki – szczególnie w łazienkach, w których stawiamy na bliskość natury i kolory z palety barw ziemi.

Zupełnie inny charakter ma design umywalek Horizon. Zaprojektowane przez brazylijskiego architekta João Armentano swoim kształtem oddają czystość wszechświata architektury i pogląd swego twórcy na grę cieni i świateł. Umywalki oparte są na kształcie prostokąta i wyróżniają się mocno zarysowanymi liniami, które dodatkowo podkreślają wyraźnie zaznaczone linie wewnętrznych odpływów. Chociaż każda umywalka z serii ma podobny wymiar zewnętrzny (60×42 cm i 60×38 cm) modele różnią się kształtem swego wnętrza (View, Geometric, Dash i Skyline). Ich asymetria zaskakuje i dynamizuje przestrzeń, w której się znajdą. Co ciekawe, umywalki Horizon są stosunkowo płytkie, ale przestronne wnętrze i odpowiednio dobrana armatura pozwalają na komfortowe korzystanie z nich bez rozchlapywania wody. Każda posiada także niewielką, funkcjonalną półkę, którą wykorzystać można do ustawienia np. mydelniczki. Cztery wersje kolorystyczne: biały połysk, biały połysk z powłoką Supraglaze®, biały mat i czarny mat idealnie odnajdą się w łazienkach w stylu skandynawskim, a także w minimalistycznych aranżacjach loftowych.

Specjalnie do niewielkich łazienek

O tym, jakie rozwiązania warto wykorzystać w małych wnętrzach pisaliśmy w jednym z naszych artykułów Jak urządzić małą łazienkę. Z myślą o niewielkich wnętrzach powstała także kolekcja umywalek Optica, w której znajdziemy cztery spójne wizualnie modele w różnych kształtach. Optica przewartościowuje myślenie o aranżacji strefy wash point w małej przestrzeni. W linii mamy dwie umywalki okrągłe o średnicy 35 cm, umywalkę kwadratową 35×35 cm oraz rzadko spotykaną umywalkę półokrągłą w rozmiarze 40×35 cm. Wszystkie modele z serii nie posiadają półki do montażu baterii, co umożliwia postawienie jej dokładnie w miejscu wybranym przez użytkownika. To kolekcja wyjątkowo uniwersalna, o miejskim stylu, która sprawdzi się w wielu aranżacjach. Jej ponadczasowość podkreśla dostępna kolorystyka: biały połysk, biały mat i czarny mat.

Umywalka
Udostępnij