Porady

Usiądź wygodnie, wybierz deskę WC i odśwież swoją łazienkę

Odpowiednio dobrana do miski WC deska sedesowa to nie tylko kwestia estetyki. Właściwe dopasowanie tych dwóch elementów wyposażenia łazienki zapewni wyjątkowy komfort, a także ułatwi utrzymanie toalety w czystości. Roca projektując deski WC skupia się na trzech podstawowych elementach: higienie, estetyce i wysokim komforcie użytkowania. Sprawdźcie, jakie rozwiązania możecie wybrać do swojej łazienki.

Najczęściej decydując się na miskę WC od razu kupujemy ją w zestawie z dopasowaną deską. Duet ten tworzy naprawdę zgraną całość. Obydwa elementy idealnie uzupełniają się pod względem wizualnym, a nierzadko toaleta wpada nam w oko właśnie dzięki delikatnym liniom deski czy subtelnemu wyprofilowaniu pokrywy. Zdarza się jednak, że górną część toalety z powodu uszkodzeń musimy wymienić lub też samodzielnie dobrać do nowej miski WC. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Jak dobrać właściwy wymiar deski WC?

Zacznijmy od tego, że miski<h2>  WC nie posiadają jednego, standardowego rozmiaru. Mogą różnić się w np. zależności od tego, czy dedykowane są do małych czy dużych wnętrz łazienkowych. Ale najbardziej na ich kształt wpływa design samej toalety. Różnie rozmieszczone względem siebie mogą być także zawiasy, za pomocą których montujemy deskę. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto odrysować (np. na kartonie) kształt toalety lub też dokładnie ją zwymiarować. To najlepszy sposób na to, by zakup wymarzonej deski nie okazał się rozczarowaniem.

Czasami nazwa producenta oraz kolekcji, z której pochodzi miska WC to za mało, by móc wybrać deskę WC właściwie. Wystarczy spojrzeć na rozbudowaną serię GAP Roca. Znajdziemy w niej nie tylko odpowiadające kształtom toalety rodzaje desek – Round oraz Square – ale dodatkowo możemy wybierać z wersji slim z wyjątkowo cienkimi rantami oraz compacto przeznaczonej do tzw. misek krótkich, które powstały z myślą o niewielkich przestrzeniach. Jeśli dołożymy do tego różne rodzaje materiału, z których wytwarzane są deski WC, mamy sporą dawkę wiedzy do opanowania.

Deska sedesowa supralit

Jeszcze do niedawna na rynku dostępne były przede wszystkim deski wykonane z polipropylenu, nazywane także miękkimi. To materiał lekki i elastyczny, ale o zdecydowanie mniejszej wytrzymałości. Łatwo ulega porysowaniu czy nawet pęknięciu. Jeśli zależy Wam na trwalszej alternatywie, wybierzcie deskę WC wykonaną z zaawansowanych technologicznie tworzyw. W swojej ofercie Roca proponuje deski z duroplastu. Są twarde i cechują się dużą odpornością na uszkodzenia, a przy tym łatwo je utrzymać w czystości. Biorąc do ręki deskę z polipropylenu i z duroplastu od razu poczujecie różnicę – ta druga jest bowiem zdecydowanie cięższa.

Ale Roca idzie zdecydowanie dalej w kreowaniu komfortowej i bezpiecznej łazienki. Dlatego w jej ofercie znajdziecie także deski WC wykonane z innowacyjnego materiału Supralit®. Jego wyjątkowa formuła nie tylko zwiększa higienę dzięki mniejszej porowatości tworzywa, ale również zapewnia większą trwałość produktów. Supralit® ma właściwości antybakteryjne. Ponadto łatwy w czyszczeniu i odporny na środki chemiczne czy promieniowanie UVmateriał jest także wyjątkowo plastyczny, dzięki czemu umożliwia tworzenie różnych grubości warstw w jednym elemencie. Tak wyprofilowana deska pozbawiona jest zagłębień, w których gromadziłby się brud. Supralit jest trwały zachowuje kolor na lata.

 

Deski WC z pokrywami wykonane zarówno z duroplastu, jak i Supralit® znajdziecie np. w kolekcjach Gap i Ona. Serie Inspira czy Beyond posiadają wyłącznie rozwiązania z trwałego Supralitu®.

Tu liczy się wysoka funkcjonalność!

Czy deska WC może być produktem zaawansowanym pod względem funkcji? Okazuje się, że tak! Jej głównym zadaniem jest bowiem zapewnienie higieny i komfortu użytkowania. Deski WC Roca dzięki zastosowanej technologii utrzymują właściwości antybakteryjne. Modele wykonane z duroplastu pokrywane są specjalną powłoką utrudniającą rozwój baterii na ich powierzchni, a rozwiązania z Supralitu® wykorzystują właściwości tego tworzywa i eliminują wszelkie pojawiające się na nim drobnoustroje.

Zdecydowana większość desek WC z oferty Roca wyposażona jest także w system EasyClean®. To rozwiązanie umożliwia łatwe wypięcie deski i dokładne umycie przestrzeni pomiędzy ceramiką a zawiasami. Deski Roca w wielu modelach dostępne są z funkcją wolnego opadania i cichego domykania. Pozwala to uniknąć hałasów oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i optymalną ochronę produktu. Deska wolnoopadająca to także idealne rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci – chroni nie tylko dłonie najmłodszych, ale również zapobiega przypadkowym mocnym uderzeniom o ceramikę.

Deska WC w kolorze

Deski WC Roca są wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe w czyszczeniu oraz niezwykle gładkie i przyjemne w kontakcie ze skórą. Warto podkreślić, że wybrane modele dostępne w zróżnicowanej kolorystyce dopasowanej do kolorów misek WC Roca (np. kolekcje Beyond, Inspira). Dzięki temu ułatwiają uzyskanie spójnej i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni łazienkowej.

Udostępnij