Inspiracje

TAJEMNICA JAKOŚCI, CZYLI DIABIEŁ TKWI W… MATERIAŁACH

Trwałość, odporność, wytrzymałość, bezpieczeństwo, higiena i ekologiczny charakter, czyli tajemnica jakości produktów Roca rozwiązana.

Filigranowa, a trwała i higieniczna umywalka, zawsze czysta i sterylna toaleta, niezwykle bezpieczny brodzik, deska WC o parametrach bakteriobójczych, czy wanna bez zarysowań – brzmi jak łazienka marzeń, prawda? Dzięki produktom Roca te marzenia – wszystkie bez wyjątku – mogą się ziścić. Co zatem sprawia, że nasze wanny, toalety, umywalki, czy brodziki spełniają te wszystkie funkcje? Jak w tytule.. diabeł tkwi w materiałach! Supraglaze®, Fineceramic®, STONEX®, Senceramic®, Supralit® i Rimless… te tajemnicze słowa to właśnie gwarancja najwyższej jakości produktów Roca. Dzięki nim łazienka będzie nam służyła przez wiele lat, produkty w niej na długo zachowają wszystkie walory estetyczne, a nasi domownicy będą mieli zapewniony najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Warto więc postawić na innowacyjne technologie i materiały.

SUPRAGLAZE® I FINECERAMIC® – TRWAŁOŚĆ I FINEZJA

Ceramika Fineceramic® umożliwia tworzenie bardzo precyzyjnych form i niezwykle cienkich ścianek umywalek. Dzięki temu powstają nie tylko piękne i filigranowe kształty, ale też aż o 30 procent zwiększa się wytrzymałość produktów, a ich masa zmniejsza się o 40 procent. Ten ekskluzywny materiał sprawia, że umywalki są jednocześnie delikatne i bardzo trwałe. Jeśli do tej technologii dodamy innowacyjną powłokę Supraglaze®, otrzymamy… produkt doskonały. Powłoka Supraglaze® tworzy bowiem na powierzchni umywalki wyjątkowo trwałą i gładką warstwę całkowicie pozbawioną porów. W ten sposób zapobiega więc osadzaniu się brudu, kamienia i ogranicza rozwój bakterii.

Dzięki obu technologiom utrzymanie umywalek w czystości jest wyjątkowo proste. Środki czystości łatwiej rozprowadzają się po powierzchni, działają efektywniej, a ich zużycie zostaje ograniczone do minimum, co z kolei przekłada się na dbałość o środowisko. Jak widać, duet Fineceramic® i Supraglaze® to najwyższy standard czystości i higieny. Wybierając umywalki, toalety, czy bidety szukajcie więc rozwiązań z tymi technologiami.

Obie technologie zostały zastosowane m.in. w najnowszej kolekcji umywalek Roca – ONA. Filigranowe, z funkcjonalną głęboką niecką, pojedyncze, podwójne, z boczną półką, ścienne, nablatowe, o różnych kształtach i w wielu wymiarach to propozycje dla tych, którzy nie idą na kompromisy.

Aby jeszcze lepiej poznać i zrozumieć technologię Fineceramic®, zapraszamy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OGZoz7rpneA

STONEX®- BEZPIECZEŃSTWO I RÓŻNORODNOŚĆ

Stonex® to materiał o wyjątkowej formule, który umożliwia formowanie niesztampowych wanien i brodzików. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a różnorodność struktur, modeli i kształtów – niebywałą estetykę. Ponadto zachwyca strukturą drewna, kamienia, czy szlachetnego łupka. Dzięki innowacyjnej formule materiału możliwa jest produkcja ultra cienkich brodzików, które można licować na równi z podłogą. Powierzchnia – zarówno wanien, jak i brodzików – gwarantuje z kolei trwałość i utrzymanie kolorystyki przez długie lata. Jest bowiem odporna na działanie standardowych środków chemicznych użytkowanych w łazienkach oraz na promieniowanie UV. I wreszcie – można postawić znak równości pomiędzy materiałem Stonex®, a najwyższą higieną. Gładka powierzchnia zapobiega gromadzeniu się bakterii i ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Najlepszym przykładem wykorzystania technologii Stonex® będzie wanna z kolekcji ONA –  kompozytowa, asymetryczna, narożna prawa lub lewa, z półką o szerokości 11 cm na dłuższym boku. Zaraz po niej warto zwrócić uwagę na brodziki Pyros, o strukturze piasku, dostępne aż w siedmiu szerokościach i.. dodatkowo z możliwością docinania do pożądanych rozmiarów.

Po więcej informacji na temat materiału Stonex® zapraszamy na nasz kanał YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=_AKeOT9UnTo

SENCERAMIC®- CZYSTOŚĆ I STABILNOŚĆ

To ceramika w nowej formule, która pozwala na tworzenie dużych i płaskich formatów. Brodziki wykonane w tej technologii posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu są bardzo bezpieczne. Formuła ceramiki Senceramic® zakłada możliwie najwyższy poziom higieny, dlatego też pory zostały zredukowane do absolutnego minimum, brud nie gromadzi się, a czyszczenie łazienki staje się bajecznie proste. Ze względu na wyjątkową wytrzymałość produktów wykonanych w technologii Senceramic®, nawet kontakt z silniejszymi detergentami ich nie niszczy, a konserwacja nie stanowi problemu. Roca wykorzystała tę technologię m.in. przy produkcji brodzików z kolekcji Cratos. Ultra cienkie, stylowe, które można instalować na równi z podłogą. Ponadto, brodziki te występują w pięciu niezwykle modnych barwach: biały mat, beż, cafe, perłowy i onyx (podobnie jak inne wybrane serie ceramiki Roca). Kolory w połączeniu z oryginalną, tłoczoną powierzchnią materiału Senceramic® i osłoną syfonu w kolorze brodzika stanowią wyjątkową propozycję dla wymagających.

SUPRALIT®- ZABÓJCA BAKTERII W BIELI I NIE TYLKO

Kolejną z innowacyjnych technologii wykorzystano w Roca do produkcji desek WC. Tworzywo Supralit®, dzięki unikatowym parametrom bakteriobójczym i niskiej porowatości powierzchni gwarantuje najwyższy poziom higieny. Co więcej, deski i pokrywy bidetowe wykonane z tego materiału są znacznie bardziej odporne na działanie środków chemicznych i przebarwienia, a dzięki innowacyjnemu wzornictwu, wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Deski WC wolnoopadające wykonane z materiału Supralit® występują  w większości kolekcji Roca, a w kolekcjach Inspira i Beyond aż w sześciu odcieniach – biały, biały mat, bieżowy, cafe, perłowy i onyx. Warto sięgnąć po takie rozwiązanie, jeśli kierujemy się bezpieczeństwem naszych bliskich.

Aby lepiej poznać tworzywo Supralit®, zachęcamy do obejrzenia materiału: https://www.youtube.com/watch?v=Zmv3rKMIA9M

RIMLESS – ORYGINALNY DESIGN I WSPARCIE ŚRODOWISKA

Toalety marki Roca zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o oryginalnym designie i funkcjonalności, ale także w oparciu o zrównoważony rozwój. Mowa tu o bezkołnierzowych miskach WC Rimless, w których dystrybucja wody odbywa się dokładnie po powierzchni miski WC zapobiegając gromadzeniu się trudnego do usunięcia kamienia. Technologia Rimless pozwala bowiem na spłukiwanie całej wewnętrznej powierzchni miski WC – nie ma w niej zakamarków, ostrych narzędzi, czy nieoszkliwionych powierzchni. To sprawia, że niezwykle łatwo utrzymać ją w czystości. Dzięki niej możemy chronić domowników przed drobnoustrojami, ale też zmniejszyć zużycie wody, co znacząco przekłada się na niższe rachunki za wodę oraz lepszą ochronę środowiska naturalnego. Technologię Rimless Roca zastosowała w wielu produktach, w tym m.in. w kolekcji toalet ONA. To miski podwieszane, stojące lub całe zestawy podtynkowe. I tu smaczek na koniec. Białe miski zostały pokryte innowacyjną powłoką Supraglaze®, dzięki czemu brud, kamień, czy bakterie zupełnie nie mają szans.

Chrońmy siebie i bliskich i wykorzystujmy to, co proponują nam dziś innowacyjne technologie. Warto poznać te kilka tajemniczych słów, by nasza łazienka służyła nam jak najdłużej, dbając przy tym o nasze zdrowie, ale też o środowisko. Dokonujmy świadomych wyborów.

Udostępnij