Porady

Perfekcyjny makijaż dzięki niewielkim zmianom w łazience

Prywatna łazienka najlepszym salonem wizażu

Make – up w łazience lepszy niż u wykwalifikowanej makijażystki w mieście? Dlaczego nie! Jeśli uważacie, że to zupełnie niemożliwe, najprawdopodobniej Wasza łazienka po prostu nie jest zaprojektowana pod tym kątem. Najpewniej spełnia swoje podstawowe funkcje, czyli kąpiel jest odprężająca, szczoteczka do zębów jest pod ręką i zawsze na swoim miejscu, a papier toaletowy nie turla się po podłodze, ale… być może lustro jest nieodpowiednio doświetlone? A może nie macie gdzie przechowywać pędzli do makijażu? Na szczęście wystarczą niewielkie zmiany aranżacyjne, by codzienne czynności związane z wykonaniem makijażu we własnej łazience stały się nie tylko większą przyjemnością, ale też przyniosły niesamowite efekty.

LUSTRA LED

Nierówno położony podkład na twarz, czy krzywe kreski pod okiem… brzmi znajomo? Jeśli ktokolwiek próbował się pomalować przy górnym świetle w domowej łazience, doskonale wie, o czym mowa. Wyjście na światło dzienne i spojrzenie w lustro może nas później nieco… skonfundować. Ważne zatem, by zrozumieć, iż oświetlenie łazienkowe to już dziś nie tylko lampa sufitowa. Coraz bardziej popularne stają się więc np. lustra łazienkowe z wbudowanym oświetleniem LED. To praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nam wykonać perfekcyjny makijaż przy mocniejszym świetle, ale także zmniejszyć zużycie prądu. Ciepłe światło w górnej części zwierciadła lub je otaczające sprawia ponadto, że w łazience od razu staje się przyjemniej, a my możemy się całkowicie odprężyć po ciężkim dniu i zostawić problemy za sobą.

(Na zdjęciu: lustro z kolekcji Eidos)

LUSTRA WYPOSAŻONE W SYSTEM ZAPOBIEGAJĄCY PAROWANIU

Niektóre lustra zostały wyposażone także w specjalny system zapobiegający zaparowaniu tafli zwierciadła. To rewelacyjna wiadomość dla miłośników gorących kąpieli, jak i… zapominalskich. Jeśli bowiem uruchomimy go, a w roztargnieniu zapomnimy o jego wyłączeniu, automatycznie wyłączy się sam. To także, a może przede wszystkim, najlepsze rozwiązanie dla kobiet, dla których codzienna pielęgnacja twarzy to rytuał, a makijaż to pozycja obowiązkowa. Szczególnie, jeśli po kąpieli muszą go wykonać w pośpiechu…

(Na zdjęciu: lustro z kolekcji Iridia)

REFLEKTORY ŁAZIENKOWE

Jeśli jesteście przywiązani do swojego klasycznego lustra łazienkowego, a marzycie o lepszym świetle do makijażu, ROCA i tu przychodzi z pomocą. Nie trzeba wymieniać lustra na nowe, by nasz make-up był perfekcyjny. Wystarczy dobrać eleganckie oświetlenie LED i przymocować je jako zewnętrzną oprawę tuż nad zwierciadłem. Takie rozwiązanie nie tylko doda przestrzeni szyku, ale przede wszystkim uchroni nas przed krzywą kreską na oku, czy plamach z fluidu…. Reflektory łazienkowe Starlight to prosty, bezinwazyjny sposób na transformację naszej łazienki w swoisty salon wizażu.

(Na zdjęciu: reflektor łazienkowy Starlight)

 

SZAFKI I SZUFLADY

Dla jednych makijaż to tzw. „szybka piłka”, którą wykonają w kilka minut, dla innych to cała procedura. Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujemy, niezwykle ważne jest, by wszystkie potrzebne do makijażu pędzle, gąbeczki, szminki, kredki, czy eyelinery były nie tylko pod ręką, ale przede wszystkim zawsze w jednym, uporządkowanym miejscu. Tutaj zdecydowanie przydadzą nam się… szuflady i szafki. Dla przykładu, te z kolekcji ONA to designerskie szafki z umywalkami w różnych rozmiarach. Wszystkie szafki Roca zaprojektowano tak, by ułatwić przechowywanie przeróżnych przedmiotów i w pełni wykorzystać ich pojemność. W meblach ONA szuflada została wyposażona ponadto w organizer, dzięki czemu możemy utrzymać upragniony i tak potrzebny porządek. Tam, gdzie w zestawie organizerów nie ma, można sięgnąć np. po tace łazienkowe, czy pojemniki łazienkowe.

(Na zdjęciu: Szuflady z kolekcji Ella, GAP, ONA)

Dbamy o siebie, nasze zdrowie, samopoczucie i komfort niejednokrotnie wydając na kosmetyki, także te do makijażu, całkiem niemałe sumy. Niestety czasem nie możemy z nich skorzystać w pożądany sposób, ponieważ pośpiech, złe światło, czy nieprzemyślany układ łazienki mocno nam to utrudniają. Na szczęście istnieją proste sposoby, by codzienne rytuały pielęgnacyjne stały się czystą przyjemnością. Niewielkim kosztem możemy wprowadzić drobne zmiany aranżacyjne w naszej łazience, a nasz makijaż będzie perfekcyjny – może właśnie nawet lepszy niż u profesjonalnej wizażystki.

Udostępnij