Inspiracje

Oświetlenie ma znaczenie – odmień swoją łazienkę dzięki pomysłom na światło łazienkowe

Odpowiednie oświetlenie to istotny element podczas projektowania nowoczesnej łazienki

W tak zabieganym i pełnym zawirowań świecie, łazienka powinna być dla nas oazą spokoju i miejscem odprężenia. Za drzwiami łazienki winnyśmy zostawiać wszystkie nasze troski i problemy, a wewnątrz cieszyć się spokojem i czasem dla siebie. Jednak, aby stworzyć taką przestrzeń, w której będziemy się mogli w pełni zrelaksować, należy starannie rozważyć w niej dobór oświetlenia. Dotychczas skupialiśmy się na świetle w pozostałych częściach domu, pozwalając, by w łazience dominowało to górne, często zbyt jaskrawe i pozbawione ciepła. Na szczęście istnieje dziś wiele prostych, często niedrogich rozwiązań, które sprawią, że nasza łazienka będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale przede wszystkim będzie w niej panowała niezwykle ciepła i przytulna atmosfera.

ZINTEGROWANE LUSTRA LED

Oświetlenie w łazience to już dziś nie tylko lampa sufitowa. Coraz bardziej popularne stają się np. lustra łazienkowe z wbudowanym oświetleniem LED. To praktyczne, o ponadczasowym stylu i jednocześnie energooszczędne rozwiązania – gwarantują bowiem więcej światła przy mniejszym zużyciu prądu. To już także nie tylko produkty ułatwiające codzienną pielęgnację. Ciepłe światło otaczające zwierciadło sprawia, że w łazience od razu staje się przyjemniej, a my możemy się całkowicie odprężyć po ciężkim dniu i zostawić problemy za sobą. Niezwykle ciekawą propozycją marki ROCA są inteligentne lustra z kolekcji Iridia. Poza walorami estetycznymi, czyli charakterystyczną ramą dekoracyjną z nastrojowego światła, które można dowolnie rozjaśniać lub przyciemniać, linia została wyposażona w system zapobiegający parowaniu. To rewelacyjna wiadomość dla miłośników gorących kąpieli, jak i.. zapominalskich. Jeśli bowiem uruchomimy go, a w roztargnieniu zapomnimy o jego wyłączeniu, automatycznie wyłączy się sam. Lustra są dostępne w formatach prostokątnym lub okrągłym, jak również w różnych wymiarach. W ofercie Roca znajdziemy także lustra z oświetleniem obwodowym z kolekcji Luna i oświetleniem LED zintegrowanym w górnej części zwierciadła Eidos.

REFLEKTORY ŁAZIENKOWE

Jeśli z kolei jesteście przywiązani do swojego klasycznego lustra łazienkowego, a marzycie o ciepłym, przytulnym oświetleniu, ROCA i tu przychodzi z pomocą. Nie trzeba wymieniać lustra na nowe, by stworzyć ciepłą atmosferę w łazience. Wystarczy dobrać eleganckie oświetlenie LED i przymocować je jako zewnętrzną oprawę tuż nad zwierciadłem. Takie rozwiązanie doda przestrzeni szyku i wyeksponuje umywalkę lub szafkę pod lustrem. Dyskretnie oświetli przestrzeń wokół, jednocześnie zapobiegając zacięciu się przy goleniu czy krzywym kreskom na damskim oku. Reflektory łazienkowe Starlight to prosty, bezinwazyjny sposób na transformację naszej łazienki w tę wymarzoną oazę spokoju.

reflektor Starlight

INTELIGENTNE TOALETY

Aby zagrać oświetleniem w łazience, możemy dziś wykorzystać różne pomysły, nawet te najbardziej nietypowe. Możemy na przykład zamontować inteligentną toaletę myjącą. Toaleta In-Wash®, bo o niej mowa, to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających, które dzięki minimalistycznemu wzornictwu pasuje do każdej łazienki. Poza oczywistymi zaletami, jak łatwe i intuicyjne uruchamianie funkcji mycia wodą, delikatnego osuszania ciała, regulacji temperatury i ciśnienia wody, czy powietrza, nowoczesna toaleta może przyczynić się również do stworzenia nastroju w łazience. Z obu stron toalety umieszczone są bowiem diody, które mogą pełnić funkcję swoistej lampki nocnej. Dzięki temu, budząc się w środku nocy, nie ma potrzeby włączania ostrego oświetlenia górnego, które rozbudziłoby nawet najbardziej zaspanego domownika. Wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie toaleta In-Wash® zapewni nam zatem najwyższy komfort użytkowania, dostosowując ustawienia do naszych potrzeb. Także tych związanych z oświetleniem.

MEBLE Z OŚWIETLENIEM WEWNĘTRZNYM

Mamy już podświetlane lustra, reflektory i diody przy toalecie. Jest przytulnie, ale… kto powiedział, że nie może być bardziej? Mamy dla Was jeszcze wisienkę na oświetleniowym torcie! To kolumna z półkami i wewnętrznym oświetleniem. Jeśli aranżujecie łazienkę w tylu vintage, koniecznie rozważcie montaż kolumny stojącej z kolekcji Carmen. Dzięki niej nie tylko zyskacie dodatkowe miejsce na szpargały (których w łazience zwykle mamy nadmiar…), ale przede wszystkim zamontowane w jej wnętrzu dyskretne oświetlenie sprawi, że nasza łazienka będzie niezwykle klimatyczna. Co więcej, możemy tym samym wyeksponować eleganckie flakony perfum lub inne drobiazgi, które ustawimy na górnych półkach kolumny.

Kolumna wysoka stojąca Carmen

Powyższe przykłady pokazują, że nie trzeba przeprowadzać rewolucji w łazience, by tchnąć w nią nowe życie. Czasem wystarczą naprawdę drobne i kosmetyczne zmiany. Warto też sięgnąć po nowoczesne technologie, które dziś wychodzą nam naprzeciw, ułatwiają życie, a produkty w nie wyposażone po prostu przepięknie wyglądają. Światło w łazience ma ogromne znaczenie. Od niego zależy, czy naprawdę odetchniemy po trudach całego dnia. Warto więc poświęcić chwilę i dobrać oświetlenie dostosowane do naszych potrzeb.

Udostępnij