Inspiracje

Nowoczesne kabiny prysznicowe – oaza komfortu.

O zaletach kabiny prysznicowej nie musimy Was chyba przekonywać. Badania przeprowadzone przez firmę Roca pokazują, że blisko połowa ankietowanych bez wahania wybrałaby właśnie takie rozwiązanie do swojej łazienki.

I chociaż wanna w dalszym ciągu pozostaje synonimem udanego relaksu w zaciszu pokoju kąpielowego, to kabiny prysznicowe stają się jej coraz poważniejszymi konkurentami. Nowoczesne, starannie wykończone produkty, zaskakują nie tylko wysublimowaną elegancją, ale także gwarantują maksymalny komfort użytkowania.

Różnorodność modeli oferowanych przez wiodących producentów urządzeń łazienkowych sprawia natomiast, że bez problemu można znaleźć wśród nich wariant dopasowany do potrzeb wszystkich domowników. Jeśli również i Wy marzycie, aby poczuć na własnej skórze krople wody, które rozluźnią Wasze ciało po aktywnym dniu i dostarczą wiele przyjemności, to podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam podjąć ostateczną decyzję, konsekwencją której będzie satysfakcja – Wasza i Waszych bliskich.

Decydując się na montaż kabiny prysznicowej koniecznie należy uwzględnić wymiary łazienki. Na mniejszych przestrzeniach doskonale sprawdzą się narożne warianty, które pozwolą zaoszczędzić miejsce i jednocześnie nie rezygnować z wygody. W takich przypadkach warto także wykorzystać wszelkie zaułki i wnęki, idealne dla umieszczenia w nich natrysku.

Town kabiny

Na większą swobodę wyboru mogą liczyć właściciele dużych pokojów kąpielowych, w których świetnie sprawdzą się prostokątne kabiny prysznicowe montowane przy dwóch lub przy jednej ścianie. Innowacją, która zyskuje sobie coraz większe grono sympatyków są modele wolnostojące wnoszące do łazienki powiew awangardy i luksusu.

Niemniej znaczącą kwestią, ściśle skorelowaną nie tylko z indywidualnymi preferencjami przyszłych użytkowników, ale także z wielkością pomieszczenia kąpielowego jest rodzaj drzwi, w jakie wyposażona jest kabina z natryskiem. Znakomitą opcją dla małych przestrzeni będą z pewnością drzwi przesuwne poruszające się na rolkach umieszczonych w odpowiednio wyprofilowanych prowadnicach. Spójrzcie na kabiny prysznicowe marki Roca z kolekcji Town. Minimalistyczny design i najwyższej jakości materiały sprawią, że w Waszej łazience zagości elegancja i komfort. Równie wytworne, a przy tym bardzo wygodne są kabiny natryskowe z drzwiami uchylnymi. Pamiętajcie jednak, że tego typu rozwiązania wymagają odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni, które pozwoli bez przeszkód otwierać i zamykać drzwi. Doskonałym przykładem kabin prysznicowych otwieranych na zewnątrz są produkty Roca z serii Metropolis, wnoszące do każdego pokoju kąpielowego ogromną dozę nowoczesnego szyku.

Metropolis kabiny

Ważnym aspektem jest ponadto szlachetny materiał, z którego wykonane są drzwi kabiny. W tej kwestii zdecydowanie rekomendujemy warianty wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest nie tylko bezpieczne, ale również bardzo trwałe i odporne na przebarwienia oraz zarysowania. Bardzo duży wybór rozwiązań zapewnia nowa kabina prysznicowa Capital, dzięki różnej konfiguracji ścianek i drzwi stworzysz w łazience idealną dla siebie przestrzeń.

Capital kabiny

Jeśli już zdecydowaliście, że w Waszej łazience zagości komfortowa kabina prysznicowa to mamy dla Was jeszcze kilka wskazówek. Nie zapominajcie, że pełnię zadowolenia dadzą Wam jedynie modele wykonane z najwyższej jakości surowców. Ascetyczne profile z aluminium odpornego na zarysowania skutecznie oprą się efektom eksploatacji, a idealnie dopasowane uszczelki zabezpieczą Wasz pokój kąpielowy przed zalaniem. W przypadku modeli z drzwiami przesuwnymi istotną rolę odgrywają rolki, które zapewniają wygodne użytkowanie kabiny natryskowej. Wiodące marki, w tym firma Roca oferuje rozwiązania wzbogacone w wypinane rolki, które znacząco ułatwią utrzymanie higieny. Decydując się na kabinę z drzwiami uchylnymi koniecznie przyjrzyjcie się zawiasom oraz uchwytom. Podkreślamy, że  metalowe warianty pokryte warstwą chromu skutecznie stawią czoła  klimatowi panującemu w pokoju kąpielowym.

Na koniec przybliżymy Wam tajemnicę pielęgnacji kabiny natryskowej. Bez wątpienia słyszeliście opinie mówiące o tym, że jest to miejsce w łazience, które trudno jest utrzymać w czystości. Gwarantujemy Wam, że jest to błędne przekonanie, nie mające nic wspólnego z nowoczesnymi kabinami natryskowymi. Szkło hartowane, oferowane przez markę Roca, pokrywa specjalna powłoka Maxi Clean, która zapobiega osadzaniu się kamienia i powstawaniu zacieków. Wystarczy jedynie, że po skorzystaniu z prysznica przetrzecie ściany kabiny miękką ściereczką. Od czasu do czasu warto także użyć do tego celu roztworu wody z octem, który doda blasku jej szklanym elementom, pozostając jednocześnie ekologicznym środkiem czyszczącym, łagodnym dla środowiska.

Udostępnij