Porady

Mniej znaczy więcej

Zapomnij o uprzedzeniach. Nawet jeśli Twoja łazienka nie jest duża, masz w niej miejsce na wszystko, czego potrzebujesz. Jest niezliczenie wiele sposobów i pomysłów na maksymalne wykorzystanie jej potencjału.

Życie w mieście ma bezsprzecznie wiele zalet, ale wiąże się również z małymi mieszkaniami i łazienkami o ograniczonych rozmiarach. Aby zaradzić problemowi brakującej przestrzeni, dzielimy się w tym artykule kilkoma sprytnymi wskazówkami. Czas uruchomić wyobraźnię i dostrzec, że ograniczona przestrzeń to świetna motywacja do pobudzenia kreatywności.

MEBLE

Jest wiele różnych modeli i rozmiarów mebli (w niektórych przypadkach również w wersji kompaktowej- np. Debba) idealnie sprawdzających się w wąskich lub podłużnych łazienkach, w których meble muszą mieć mniejszą głębokość, aby umożliwić poruszanie się po łazience.

Cube

Szereg produktów posiada drzwi montowane z prawej i lewej strony dzięki czemu bez problemu wkomponują się w aranżację łazienki. Doskonałym przykładem mogą posłużyć nowoczesne meble z kolekcji Gap lub zachwycające wysublimowaną elegancją produkty z linii Debba o głębokości zaledwie 36 cm, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w łazience.

Gap

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem do małych łazienek są szafki z lustrem (np. Mini). Dzięki minimalnej głębokości możesz w nich przechowywać wszystkie swoje przybory toaletowe, jednocześnie zwalniając miejsce na powierzchni umywalki.

 

Luna

Dodatkowe miejsce do przechowywania zyskasz również dzięki kolumnom (np. Cube), które swoim wąskim wymiarom świetnie wpasują się nawet w niewielką przestrzeń, często trudną do wykorzystania.

Debba

CERAMIKA SANITARNA

Aby maksymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr, poszukujemy rozwiązań oszczędzających miejsce. Dlatego też polecamy toalety podwieszane- zobacz m.in. serie Inspira, Gap, Nexo, Victoria, Dama-N, Debba.

WC

Zastosowanie podwieszanych misek WC czy bidetów nie tylko powiększy optycznie przestrzeń, ale również zapewni łatwy dostęp do wszystkich zakamarków, dzięki czemu pomieszczenie nabierze lekkości i estetyki. Warto pomyśleć o rozwiązaniach bezkołnierzowych – takich, jakie znajdziemy w  miskach podwieszanych WC Rimless.

WC Rimless

Do montażu podwieszanych misek WC niezbędne są odpowiednie stelaże podtynkowe z dedykowanymi przyciskami i należy mieć to na uwadze przy planowaniu remontu lub wymiany urządzeń w łazience. Dodatkowo przycisk można dobrać do wystroju łazienki decydując się na biel, chrom, chrom mat lub połączenie bieli z chromem. Można też iść w stronę bardziej zaawansowanej technologii i zdecydować się na przycisk elektroniczny EP1 z kolorowym podświetleniem oraz funkcją spłukiwania odświeżającego po 24 h bezczynności przycisku.

Roca ma w swojej ofercie szeroki wybór produktów, które dają możliwość stabilnej instalacji i pięknego oraz trwałego wykończenia.

WC
Udostępnij