Inspiracje

MEBLE ŁAZIENKOWE INSPIROWANE NATURĄ, CZYLI HARMONIA TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Meble w odcieniach naturalnego drewna przełamują surowość industrialnej i nowoczesnej przestrzeni. Dzięki połączeniu efektu drewna z innym materiałem, np.

Meble w odcieniach naturalnego drewna przełamują surowość industrialnej i nowoczesnej przestrzeni. Dzięki połączeniu efektu drewna z innym materiałem, np. z aluminium, wnętrza stają się bardziej przytulne, nie tracąc przy tym swojego postępowego charakteru.

Choć pozornie drewno i woda to dwa odrębne światy, naturalne, drewniane akcenty można dziś z powodzeniem wykorzystywać również w łazience, odrzucając powszechne przekonanie o destrukcyjnym działaniu wody. Roca stosuje bowiem wysokiej jakości płyty meblowe, dzięki czemu polecane produkty są niezwykle trwałe, odporne i higieniczne. Dzięki ich wyjątkowej estetyce możemy połączyć tradycję z nowoczesnością, a także – jeśli tym drewnianym akcentem w łazience będą szafki – zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów.

ODKRYJ SZAFKI ŁAZIENKOWE W NATURALNYCH ODCIENIACH, KTÓRE PERFEKCYJNIE DOPASUJĄ SIĘ DO TWOJEGO STYLU

wąska szafka łazienkowa

Dzięki meblom łazienkowym wykończonym naturalnymi materiałami, każdej przestrzeni, nawet tej najbardziej surowej, możemy nadać indywidualny charakter. Jeśli zatem przekonaliśmy Cię do wykorzystania drewnianych elementów w łazience, możesz pokusić się o wprowadzenie do niej na przykład nieco nordyckiego klimatu. Jeśli potrzebujesz ponadto przestrzeni na przybory toaletowe, a także zależy Ci na ich uporządkowaniu i schowaniu przed wzrokiem innych domowników i gości, doskonałym rozwiązaniem będą szafki łazienkowe z umywalką, z naturalnym, drewnianym wykończeniem. Roca oferuje zestawy mebli łazienkowych w odcieniu zwanym jesion nordic (kolekcja Gap-N) lub dębu (kolekcja Inspira). Obie te kolekcje doskonale odnajdą się w łazience w stylu industrialnym, wnosząc do niej mocny, elegancki i praktyczny akcent.

Dla tych, dla których porządek jest równie ważny, jak ekspozycja wszelkich dodatków i dekoracji, Roca poleca z kolei szafki łazienkowe i kompatybilne z nimi blaty podumywalkowe z kolekcji Victoria Basic Modular, w odcieniu naturalnego dębu. To niezwykle eleganckie i trwałe rozwiązanie, które pozwoli nie tylko na uporządkowanie przestrzeni, ale też na wyeksponowanie elementów na blacie wokół umywalki np. pięknego flakonu perfum, elektrycznej szczoteczki do zębów, czy efektownej świecy.

DESIGN I FUNKCJONALNOŚĆ W JEDNYM

szafki łazienkowe

W łazienkach, w których musimy pomieścić rzeczy osobiste kilkorga domowników, świetnie sprawdzi się wspomniana już wyżej kolekcja mebli łazienkowych GAP-N. Szafki zostały zaprojektowane tak, by ułatwić przechowywanie nawet bardziej masywnych przedmiotów i w pełni wykorzystać ich pojemność. To, ile w nich zmieścimy, zależeć będzie już tylko od naszych umiejętności pakowania i układania. Mamy zatem do wyboru dwie szuflady o dużej pojemności, o szerokości od 500 do 1000 mm, a także opcje z trzema szufladami (600 i 800 mm szerokości) i alternatywnie dwie szuflady z bocznymi drzwiczkami. Tam, gdzie jednak istnieje jeszcze potrzeba dodatkowej przestrzeni, warto sięgnąć po kolumnę o wysokości 1200 lub 1500 mm z dwojgiem drzwi i czterema wewnętrznymi półkami.

Jeśli chcemy szafkami nawiązać do innych materiałów wykorzystanych w łazience, możemy – także w zależności od uchwytów szafek, które wybraliśmy – dobrać do nich srebrne bądź złote nóżki. Możemy też skorzystać z licznych akcesoriów dedykowanych tej serii. Wieszak boczny, haczyki i organizery pomogą nam dodatkowo uporządkować przestrzeń. Poza odcieniem jesion nordic, szafki występują również w bieli, jasnej szarości i antracycie.

Aranżując nowoczesną łazienkę z drewnianym akcentem, warto sięgnąć po szafki łazienkowe z kolekcji GAP-N z jeszcze jednego powodu. Seria daje możliwość nie tylko dowolnej konfiguracji bocznych drzwiczek i szuflad, ale też różne warianty instalacji umywalki. Niezależnie od tego, czy zależy nam na umywalce nablatowej, czy scalonej z szafkami, możemy umieścić ją na środku, po prawej lub po lewej stronie. Szafki łazienkowe z serii GAP-N są kompatybilne z umywalkami  marki Roca – zarówno ceramicznymi nablatowymi, jak i z umywalkami ceramicznymi Fineceramic®.

W łazienkach, które planujemy urządzić w minimalistycznym stylu, liczy się przede wszystkim przestrzeń i światło. Podczas aranżacji będziemy więc unikać ciężkich, pełnych i szerokich mebli. Jakie zatem rozwiązanie wybrać w takim wypadku? Roca, wychodząc naprzeciw potrzebom minimalistów, poleca szafki w jasnych, naturalnych barwach, ale też szafki… bez szuflad. W kolekcji Victoria Basic Modular, która – poza szafkami – zawiera jeszcze kontenery i blaty pozwalające na samodzielną kompozycję mebli łazienkowych, dostępny jest na przykład kontener otwarty, który zdecydowanie nada pomieszczeniu lekkości. Jeśli więc dotychczas drewno kojarzyło Ci się
z majestatyczną, ciężką szafą, zdecydowanie czas zmienić… łazienkowe meble.

Roca przełamuje stereotypy, łączy tradycję z nowoczesnością, drewno z wodą, design z funkcjonalnością. Odważ się mieszać style i stwórz łazienkę idealną dla siebie.

Udostępnij