Inspiracje

Łazienka cała biała

Stosując kilka prostych zabiegów możemy łatwo ożywić i ocieplić białą i minimalistyczną łazienkę.

Zima w pełni. Jeszcze niedawno było szaro i ponuro, ale wreszcie spadł śnieg i wszędzie zrobiło się biało. Bajkowe widoki zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu i inspirują. Po powrocie do domu nie ma nic lepszego niż kubek parującej herbaty, a wcześniej gorąca kąpiel lub prysznic. A jeśli również nasza łazienka jest cała biała? Czy musi być zimna i nieprzytulna?

W ostatnich latach w sztuce użytkowej, również w projektowaniu łazienek, dominuje minimalizm. Ten trend wynika z kilku praktycznych kwestii. Proste kształty umywalek i wanien, brak półek sprawiają, że jest mniej miejsc, na których osiada kurz. Proste w formie meble o zaoblonych kształtach są wygodne i bezpieczne. Białe lub pastelowe płytki, takie same na ścianach i podłodze, doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, optycznie je powiększając.

Helios

 

Stosując kilka prostych zabiegów możemy łatwo ożywić i ocieplić białą i minimalistyczną łazienkę. Biele, beże, kremy i jasne szarości są idealnym tłem dla wszystkich kolorów. Dlatego łatwo dopasować do nich meble i akcesoria. Na przykład szafki w kolorze drewna z wyraźnie zaznaczonymi słojami (seria Victoria marki Roca) wpłyną na nas kojąco i relaksująco.Na tle jasnych ścian ładnie będą prezentowały się również kolorowe meble, np. z serii Gap od Roca.

Esencją minimalistycznego stylu są też meble z kolekcji Dama-N. Warto dobrać do nich akcesoria i ręczniki w jednym kolorze. Unikniemy wówczas zbyt dużej różnorodności.

Dama-N

 

Barwne detale ocieplą i zdynamizują biel łazienki. Ożywczym, jednocześnie praktycznym elementem może być też dostępny w kilku kolorach brodzik Terran, Helios lub Aeron.

Terran

 

Cuda w łazience potrafią zdziałać dobrze zaprojektowane oświetlenie oraz lustra, sprawiające wrażenie otwartej przestrzeni. W ofercie Roca warto zwrócić uwagę na szafki z lustrem powiększającym, czy lustra z oświetleniem: seria Victoria Basic, lustra z serii Dama-N, Gap oraz szafki z lustrem z serii Debba.

Gap

 

Absolutną nowością jest szafka Inspira wykończona lustrem, które nadaje łazience głębi i niespotykanej dotąd w wykończeniach meblowych elegancji.

Inspira

A jaki jest Wasz sposób na ożywienie białej łazienki?

Udostępnij