Inspiracje

HYGGE: ZASKAKUJĄCE CIEPŁO ŁAZIENKI W STYLU SKANDYNAWSKIM

„Hygge” to czas dla ciebie, zapomnij o tym, co musisz i co powinnaś. Spędź go w łazience. Stwórz swoją przestrzeń, wybierz jasne kolory płytek lub mebli łazienkowych, naturalne dodatki i światło, mnóstwo światła! To właśnie to! Poczujesz się świetnie.

Umiejętność cieszenia się prostymi przyjemnościami i spędzanie czasu w gronie najbliższych określa się w świecie Skandynawii jednym słowem  – „hygge”. We wnętrzu to oznacza stworzenie przyjaznej, intymnej i przytulnej atmosfery.

Postaw na światło

W łazience w stylu „hygge” kluczowe jest oświetlenie. Istnieje wiele możliwości, poprzez wykorzystanie luster z oświetleniem albo lamp, które rekompensują brak naturalnego światła. Wytworzony nastrój daje nam przypływ optymizmu i zapewnia dobre samopoczucie. Warto więc zainspirować się stylem Hygge i poddać jego dobrym wibracjom. To minimalistyczne wzornictwo połączone z rękodziełem, to styl, który narodził się w czasie długich zim i deszczowych wieczorów, aby pomóc w stworzeniu otulającej atmosfery w łazience, pełnej pozytywnej energii.

Lustro Iridia oświetli wnętrze w wyjątkowy sposób. Oferowane w harmonijnych geometrycznych kształtach daje ciepłe światło, które tworzy ramę lustra. Jego natężenie może być zmieniane w dowolnej chwili w zależności od potrzeby.

lustro łazienkowe

Jasność dzięki kolorom

Nordycki styl pojawił się, aby skutecznie zaspakajać potrzebę deficytu naturalnego światła w krajach Europy Północnej. Na początku XX wieku Norwegia, Szwecja, Finlandia i Dania postawiły sobie za cel rozjaśnienie swoich domów poprzez wyeliminowanie zasłon okiennych lub oparcie wystroju na jasnych kolorach, np. bieli. To ciągłe poszukiwanie światła i dobrego samopoczucia doprowadziło do powstania stylu, który opiera się na ciepłym oświetleniu i przytulnych kolorach, aby przeciwdziałać chłodnym i ciemnym dniom. Dobrym zabiegiem może być połączenie bieli umywalki nablatowej np. z serii Gap, blatów i roślin.

Umywalka nablatowa Gap

Koniecznie z naturą w tle

Jeśli urządzasz łazienkę w stylu „Hygge” nie wystarczy ograniczyć się do wyboru odpowiednich płytek czy akcesoriów łazienkowych w jasnych kolorach, należy pójść o krok dalej i otoczyć się elementami, które sprawią, że poczujesz się naprawdę dobrze. Możesz zdecydować się na drewniane podłogi czy drewniane meble np. z serii Beyond w połączeniu z roślinami i kwiatami wokół. Przytulny nastrój zapewnią także naturalne tkaniny, takie jak bawełna, len lub wełna. Ponadto łazienki w tym stylu opierają się na prostych i organicznych liniach. Na pierwszym miejscu jest funkcjonalność, w umywalkach, toaletach i meblach np. w serii Inspira najważniejsze są prostota i geometria.

Drewniane meble

Jeśli chcesz rozjaśnić swój dom, odnajdź inspiracje w ciepłym, skandynawskim stylu. Zaufaj jasnym kolorom, drewnu i naturalnym materiałom wykończeniowym, a przed zanurzeniem się w wannie nie zapomnij dodać kilku świec.

Wanna wolnostojąca Newcast
Udostępnij