Porady

PORADY EKSPERTÓW – BRODZIKI ROCA

Wybór odpowiedniego brodzika to bardzo ważna kwestia przy aranżowaniu wielu nowoczesnych łazienek, na który należy zwrócić uwagę. Masz wątpliwości jak go prawidłowo zainstalować? czy w szczególny sposób należy zadbać o jego impregnację? skontaktuj się z nami!

Czeka na ciebie zespół ekspertów Roca, który ma wyspecjalizowaną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Służymy pomocą.

1. Czy brodzik kwadratowy Terran ma w komplecie syfon i osłonę syfonu ?

Wszystkie brodzki Roca wykonane z materiału kompozytowego STONEX (Helios, Terran, Aeron) posiadają w standardzie syfon oraz osłonę syfonu.

2. W którym miejscu znajduje się odpływ w brodziku Terran?

W brodzikach Terran odpływ w zależności od kształtu umieszczony jest według jasno określonych reguł:

a. w brodzikach kwadratowych i “półokrągłych” (¼ koła) środek odpływu znajduje się na przecięciu linii oddalonych równolegle od krawędzi brodzika o 20 cm i jest zawsze umieszczony w narożniku
b. w brodzikach prostokątnych środek odpływu znajduje się na przecięciu równoległych linii, które stanowią zawsze połowę szerokości brodzika i jest umieszczony na krótkim boku

Rysunki w instrukcji montażu brodzika przedstawiają powyższe reguły:

 

3. Czy brodziki Terran trzeba dodatkowo impregnować ?

Dzięki bardzo trwałej warstwie wierzchniej brodzika wykonanej z żywicy poliestrowej, brodzik nie wymaga podejmowania dodatkowych działań zwiększających jej odporność. Powierzchnia produktu jest bardzo gładka, tym samym higieniczna i cechuje się niską porowatością, co zapobiega gromadzeniu się bakterii i ułatwia utrzymanie go w czystości.

4. Jaki syfon jest w komplecie z brodzikiem Ignis ?

Do brodzika Ignis dodajemy syfon PD5000166 o wysokości 60 mm.

5. Czy brodzik model Ignis można montować bezpośrednio na posadzce ?

Tak, wszystkie brodziki Roca i Laufen można montować bezpośrednio na posadzce i np. licować z kafelkami tworząc bezprogowe wejście do strefy prysznicowej.

6. Jaką ma głębokość Brodzik Granada?

Głębokość brodzika Granada to 40 mm przy odpływie i 20 mm po przeciwnej stronie. Każdy brodzik ma spad w kierunku odpływu dlatego przy odpływie jest głębszy, a po przeciwnej stronie płytszy. Dokładne rysunki są zamieszczone w cenniku na stronie internetowej.

7. Czy można wywiercić otwór w brodziku konglomeratowym? Jeśli tak to jakim wiertłem ?

Brodziki można docinać w wyznaczonych strefach brodzika. Wiercenie otworów nie jest zalecane. Szczegółowych informacji i rysunków z zaznaczonymi strefami nacięcia szukaj w cenniku na stronie www roca.pl

8. Czy do brodzików dedykujemy jakiś konkretny silikon.

Nie dedykujemy żadnego konkretnego silikonu. Popularny i dostępny na rynku silikon sanitarny w zupełności wystarczy, aby zabezpieczyć brodzik.

9. Czy brodzik Terran można zamontować na silikonie, a brodzika dookoła można wykończyć fugą ?

Nie. Do zapewnienia prawidłowej funkcjonalności wymagany jest silikon.

10. Jaki jest koszt docięcia brodzika konglomeratowego ?

Koszt docięcia brodzika Terran to 160 zł netto.

Wybór odpowiedniego brodzika do łazienki to dziś nie lada wyzwanie. To już nie tylko wybór rozmiaru i kształtu, ale także koloru, grubości, a nawet rodzaju odpływu. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu brodzika? W jaki sposób go prawidłowo zainstalować lub też jak dbać o jego impregnację? Jeśli nurtują Państwa te lub inne pytania, nasi eksperci z przyjemnością na nie odpowiedzą. Zachęcamy do kontaktu poprzez infolinię (Infolinia@roca.pl) lub przez profil pod adresem:  https://www.facebook.com/RocaLifePL

11. Czy brodzik Terran można zamówić już przycięty do konkretnego wymiaru?

Brodziki z kolekcji Terran na życzenie klienta docinane są w fabryce za dodatkową opłatą. Należy jednak pamiętać, że brodziki te posiadają wyznaczone strefy cięcia.

12. Czy można naprawić uszkodzenie w brodziku Terran?

Tak, bez problemu. Uszkodzenia można usunąć za pomocą zestawów naprawczych.

13. Jaka jest wysokość syfonu dostarczanego w komplecie z brodzikiem Terran?

Syfon dedykowany brodzikom Terran ma wysokość 80 mm.

14. Czy brodzik kompozytowy Stonex o wymiarach 100x800 można przyciąć do wnęki, która ma obecnie 98 cm szerokości bez tynków i płytek?

Mniejszy brodzik może się okazać zbyt krótki. Wszystkie informacje odnośnie możliwości cięcia znajdują się w instrukcji montażu, którą polecamy pobrać z naszej strony internetowej. W tym konkretnym przypadku jednakże nie ma przeciwwskazań do cięcia.

15. Czy można dokupić osłonę syfonu w kolorze brodzika Terran?

Oczywiście. Osłony występują w odcieniach brodzika lub są to kratki ze stali szlachetnej. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Roca oraz w aktualnym cenniku.

16. Czy możliwy jest montaż brodzika Terran na nośniku styropianowym?

Takie rozwiązanie nie jest możliwe.

17. Czy brodzik Terran można zamontować na nóżkach?

Brodziki Terran przeznaczone są do montażu na równi z podłogą. Nie ma możliwości ich montażu na nóżkach.

18. Czy można kupić oddzielnie samą osłonę odpływu do brodzika Aeron?

Brodzik Aeron oferowany jest już w komplecie z zestawem odpływowym.

19. Planuję zakup brodzika o numerze referencyjnym AP0164032001200. Co ze spadkami przy tak dużym brodziku?

Spadki są zintegrowane z płytą brodzika i zapewniają odprowadzenie wody zgodnie z obowiązującymi normami.

20. Czy brodziki Terran można montować na równi z płytkami?

Zdecydowanie tak. Brodziki Terran można montować na równi z płytkami i stworzyć tym samym jednolitą powierzchnię.

21. W jaki sposób samodzielnie zamontować brodzik akrylowy flat Granada?

Pełna postępowanie instalacji dostępne jest w instrukcji dołączonej do produktu. Jednak najważniejsze, by podłoże, na którym brodzik jest montowany, było równe z miejscem na odpływ. Ponadto – brodzik silikonujemy w miejscach szczelin.

22. Czy w ofercie Roca dostępny jest brodzik konglomeratowy w kolorze brązowym?

W naszej ofercie znajdą Państwo brodziki w kolorach: Biały, Szary Łupek, Czarny, Perłowy, Beżowy, Cafe, Onyks. Odcień brązu to u nas kolor Cafe – zachęcamy jednak do obejrzenia brodzika w tym odcieniu na żywo lub na próbnikach w jednym z naszych salonów.

23. Czy istnieje możliwość samodzielnego docięcia brodzików Terran już po zakupie, czy docinanie jest możliwie jedynie w fabryce?

Z powodzeniem brodzik Terran można docinać we własnym zakresie. Należy postępować  zgodnie z zaleceniami z instrukcji dołączonej do produktu. Brodziki te mają wyznaczone strefy cięcia – 50 mm po dłuższych bokach i 200 mm od krótszego boku (czyli końca brodzika).

24. W jaki sposób zamontować brodzik Terran we wnęce?

Brodziki Terran montujemy we wnęce dokładnie w taki sposób, w jaki na innej przestrzeni. Należy wykonać prace zgodnie z załączoną instrukcją, z tą różnicą jednak, iż końcowym etapem będzie nałożenie silikonu na trzech bokach brodzika.

25. W jaki sposób jest pakowany brodzik Aeron. Czy w karton, czy może posiada on dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii?

Brodzik Aeron jest pakowany w karton, a wewnątrz – na krawędziach występuje dodatkowe zabezpieczenie kartonowe. Tak pakowany brodzik jest w pełni bezpieczny podczas transportu.

26. Proszę o wsparcie w kwestii naprawy brodzika kompozytowego Terran. W jaki sposób można zreperować pęknięcie w tym produkcie?

Odprysk można zniwelować zestawem naprawczym, jednak samo pęknięcie prosimy skonsultować z serwisantem, by ocenić, czy zestaw naprawczy będzie właściwym rozwiązaniem.

27. Rozważam zakup brodzika kompozytowego firmy Roca. Interesują mnie serie Ignis i Terran. Planuję montaż brodzika w rogu, przy ścianie. Czy będzie to możliwe?

Cieszymy się z powodu wyboru brodzików STONEX. Montaż w rogu przy ścianie jest oczywiście możliwy. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją i montaż pójdzie bezproblemowo.

28. Czy brodzik Aeron o długości 1400 mm można zamontować na płytkach?

Brodzik Aeron można montować na płytkach, jednak należy mieć na uwadze wysokość odpływu. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją instalacji, poprawnie zamontowany brodzik będzie cieszył długie lata.

29. Czy brodziki Madalena 90x90 posiadają ryflowane dno?

Wskazane brodziki nie posiadają ryflowanego dna.

30. Chciałbym zamontować brodzik Granada o wymiarach 140x900x13 na płytkach, gdzie jest odpływ z kolankiem z wysokość ok. 9-10 cm. Jaka jest wysokość wewnętrznej strony tego brodzika, by móc oszacować możliwość jego montażu w tym miejscu?

Głębokość brodzika Granada 1400x900x130 mm wynosi 40 mm. Także spokojnie można go  zamontować w tym miejscu.

 

Czekamy na kolejne pytania od Państwa!

Udostępnij