Porady

PORADY EKSPERTÓW – BRODZIKI ROCA

Wybór odpowiedniego brodzika to bardzo ważna kwestia przy aranżowaniu wielu nowoczesnych łazienek, na który należy zwrócić uwagę. Masz wątpliwości jak go prawidłowo zainstalować? czy w szczególny sposób należy zadbać o jego impregnację? skontaktuj się z nami!

Czeka na ciebie zespół ekspertów Roca, który ma wyspecjalizowaną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Służymy pomocą.

1. Czy brodzik kwadratowy Terran ma w komplecie syfon i osłonę syfonu ?

Wszystkie brodzki Roca wykonane z materiału kompozytowego STONEX (Helios, Terran, Aeron) posiadają w standardzie syfon oraz osłonę syfonu.

2. W którym miejscu znajduje się odpływ w brodziku Terran?

W brodzikach Terran odpływ w zależności od kształtu umieszczony jest według jasno określonych reguł:

a. w brodzikach kwadratowych i “półokrągłych” (¼ koła) środek odpływu znajduje się na przecięciu linii oddalonych równolegle od krawędzi brodzika o 20 cm i jest zawsze umieszczony w narożniku
b. w brodzikach prostokątnych środek odpływu znajduje się na przecięciu równoległych linii, które stanowią zawsze połowę szerokości brodzika i jest umieszczony na krótkim boku

Rysunki w instrukcji montażu brodzika przedstawiają powyższe reguły:

 

3. Czy brodziki Terran trzeba dodatkowo impregnować ?

Dzięki bardzo trwałej warstwie wierzchniej brodzika wykonanej z żywicy poliestrowej, brodzik nie wymaga podejmowania dodatkowych działań zwiększających jej odporność. Powierzchnia produktu jest bardzo gładka, tym samym higieniczna i cechuje się niską porowatością, co zapobiega gromadzeniu się bakterii i ułatwia utrzymanie go w czystości.

4. Jaki syfon jest w komplecie z brodzikiem Ignis ?

Do brodzika Ignis dodajemy syfon PD5000166 o wysokości 60 mm.

5. Czy brodzik model Ignis można montować bezpośrednio na posadzce ?

Tak, wszystkie brodziki Roca i Laufen można montować bezpośrednio na posadzce i np. licować z kafelkami tworząc bezprogowe wejście do strefy prysznicowej.

6. Jaką ma głębokość Brodzik Granada?

Głębokość brodzika Granada to 40 mm przy odpływie i 20 mm po przeciwnej stronie. Każdy brodzik ma spad w kierunku odpływu dlatego przy odpływie jest głębszy, a po przeciwnej stronie płytszy. Dokładne rysunki są zamieszczone w cenniku na stronie internetowej.

7. Czy można wywiercić otwór w brodziku konglomeratowym? Jeśli tak to jakim wiertłem ?

Brodziki można docinać w wyznaczonych strefach brodzika. Wiercenie otworów nie jest zalecane. Szczegółowych informacji i rysunków z zaznaczonymi strefami nacięcia szukaj w cenniku na stronie www roca.pl

8. Czy do brodzików dedykujemy jakiś konkretny silikon.

Nie dedykujemy żadnego konkretnego silikonu. Popularny i dostępny na rynku silikon sanitarny w zupełności wystarczy, aby zabezpieczyć brodzik.

9. Czy brodzik Terran można zamontować na silikonie, a brodzika dookoła można wykończyć fugą ?

Nie. Do zapewnienia prawidłowej funkcjonalności wymagany jest silikon.

10. Jaki jest koszt docięcia brodzika konglomeratowego ?

Koszt docięcia brodzika Terran to 160 zł netto.

Udostępnij