Inspiracje

Coś więcej niż Brodzik

Fundament udanego relaksu pod prysznicem

Przyglądając się trendom aranżacji wnętrz w ostatnich latach, łatwo zauważyć, że w nowoczesnych łazienkach nie może zabraknąć nie tylko komfortowej wanny, ale również natrysku, który coraz częściej staje się jej poważnym konkurentem. Jak pokazują badania przeprowadzone przez markę Roca, ponad połowa ankietowanych wybierając między wanną a prysznicem, zdecydowanie postawiłaby na drugie rozwiązanie.

Planując montaż kabiny prysznicowej w łazience, koniecznie zwróćcie uwagę na jeden z najważniejszych jej elementów, czyli na brodzik. Odpowiednio dopasowany, pozwoli Wam nie tylko optymalnie zagospodarować przestrzeń, stanie się synonimem komfortu i bezpieczeństwa.

Współczesne brodziki zupełnie nie przypominają tych, które pamiętamy jeszcze sprzed kilku lat. Są płaskie, istnieje możliwość montażu na równi z podłogą, dzięki czemu mogą z nich bez problemu korzystać dzieci i osoby cierpiące na dolegliwości ze strony układu ruchu. Znajdziecie wśród nich zarówno klasyczne, prostokątne, kwadratowe i półokrągłe modele, jak również nieco bardziej finezyjne, pentagonalne odpowiedniki. Idealną opcją jest wybór brodzika i kabiny prysznicowej od tego samego producenta, co zagwarantuje perfekcyjne dopasowanie obu elementów. Pamiętajcie również, że kabiny natryskowe doskonale prezentują się we wszelkich wnękach i zaułkach pokoju kąpielowego tworząc niepowtarzalny klimat- warto zapoznać się z całym wachlarzem możliwości ustawień nowej kabiny prysznicowej Capital, która wpasuje się nawet w najbardziej wymagającą łazienkę. Ścianki i drzwi można łączyć w dowolnej konfiguracji, tworząc tym samym kabinę idealną dobierając wymarzony brodzik.

Jeśli natomiast dysponujecie małą przestrzenią, to rozważcie wybór narożnych modeli, w szczególności półokrągłych z rozsuwanymi drzwiami, które pozwolą Wam zaoszczędzić miejsce i cieszyć się elegancką aranżacją. Albo sięgnijcie po kabinę Metropolis – minimalistyczne modele, które wizualnie nie dzielą łazienki, a finalnie powiększają przestrzeń optycznie, ponieważ tafla szkła nie ma profili.

To właśnie łazienka często decyduje o kształcie brodzika, ale ważnym aspektem jest tworzywo, z którego jest on wykonany. Na rynku dostępne są produkty z akrylu, ceramiki, stali i materiałów kompozytowych. Pierwsze z nich, cieszące się od wielu lat niesłabnącą popularnością, są bardzo praktyczne w użytkowaniu. Lekkie, proste w montażu, a jednocześnie łatwe w pielęgnacji. Charakter tworzywa sprawia dodatkowo, że są przyjemne w dotyku ponieważ utrzymują temperaturę otoczenia. Wzbogacone są przy tym w powierzchnię antypoślizgową, podnoszącą poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z natrysku. Przykładem brodzików akrylowych mogą Malaga i Granada, dostępne w formie kwadratowej, półokrągłej i prostokątnej. Ich równie praktyczną alternatywą są brodziki ceramiczne. Stabilne, wyróżniające się  gładką powierzchnią, a dzięki specjalnemu wzorowi zapewniają antypoślizgowość oraz doskonale komponują się z każdym typem aranżacji pokoju kąpielowego. Są także łatwe w utrzymaniu higieny – nie wymagają użycia ostrych detergentów.

Innowacyjnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem są brodziki z materiału kompozytowego STONEX®

Terran

Brzmi tajemniczo? Zatem już spieszymy z wyjaśnieniami. Kompozyt to naturalny surowiec stworzony na bazie rozdrobnionych skał dolomitowych połączonych z żywicami poliestrowymi o wysokiej czystości. Dzięki temu jest tworzywem bardzo odpornym na zabrudzenia i działanie promieni UV, a przy tym cechuje się ogromną plastycznością, przez co daje nieograniczone możliwości w zakresie kreowania kształtów i form. Nowością w ofercie Roca jest brodzik Ignis o strukturze łupka oraz Helios imitujący strukturę drewna. Dzięki temu możemy ocieplić łazienkę i zaaranżować ją, wykorzystując drewniane motywy. Ultrapłaski, idealnie dopasowany do podłogi, z możliwością docięcia i dopasowania na wymiar. Antypoślizgowa powierzchnia powoduje, że brodziki te są bezpieczne w użyciu również dla dzieci i osób starszych. A dodatkową zaletą są bardzo nowoczesne kolory – szczególną uwagę polecamy zwrócić na biały i czarny dekatyzowany.

Terran white
Terran Black

Ciekawym brodzikiem wykonanym również z materiału STONEX® jest Terran o strukturze kamienia, dostępny w 8 kolorach. Zobaczcie sami te niesamowite właściwości-

Alternatywą dla brodzików Helios i Terran są produkty z serii Aeron. Wyróżniają się niezwykle gładką powierzchnią zapobiegającą gromadzeniu się nieczystości. Dodatkową cechą charakterystyczną jest inne umiejscowienie syfonu, niż w przypadku brodzika Helios i Terran.

Przysłowiową kropką nad i jest skompletowanie odpowiedniego zestawu natryskowego, np. z słuchawką Plenum. Jej trzy komfortowe funkcje: ulewa, deszcz, strumień pulsacyjny o ekologicznych przepływach wpłyną rewelacyjnie na samopoczucie, a kształty: Round i Square pozwolą dobrać design do armatury i innych urządzeń w łazience.

Plenum Shower
Plenum Silver

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam zalety korzystania z kabiny natryskowej, a dokonywanie wyborów związanych z urządzaniem przestrzeni kąpielowej stanie się prostsze.

Udostępnij