Porady

BATERIE – porady

Szukasz porady, nie wiesz na co zwrócić uwagę, nurtują cię tematy związane z montażem, skontaktuj się z nami.

Jeśli planują Państwo zakup baterii łazienkowych lub kuchennych, nasi konsultanci chętnie pomogą dobrać je do Państwa oczekiwań i potrzeb. W naszej ofercie znajdują się estetyczne i funkcjonalne baterie umywalkowe, bidetowe, wannowo-natryskowe, natryskowe, kuchenne i pisuarowe. Jeśli zatem szukają Państwo praktycznych wskazówek lub odpowiedzi, zespół ekspertów z przyjemnością rozwieje ewentualne wątpliwości i posłuży radą. Zachęcamy do kontaktu poprzez infolinię (Infolinia@roca.pl) lub przez profil pod adresem:  https://www.facebook.com/RocaLifePL

Tymczasem poniżej prezentujemy najczęściej zadawane dotychczas pytania dotyczące baterii Roca:

1. Czy posiadacie w ofercie czarne zestawy prysznicowe i baterie łazienkowe?

Serie baterii łazienkowych w kolorze czarnym to: Naia Black, Insignia Black. Dostępny jest również pasujący do baterii Program Prysznicowy Black. Dostępny jest więc pełny komplet do całej łazienki. Pomocne informacje można znaleźć w najnowszym magazynie Wszystko do łazienki na naszej stronie internetowej .

http://publications.eu.roca.com/42322/428360/?id=3074/4067/16113&lng=pl&_ga=2.86280280.1160809211.1594628732-1973904165.1568625893#page=1 

2. Z której strony w baterii termostatycznej należy podłączyć ciepłą wodę, czy ewentualnie można te funkcje zamienić ?

W baterii termostatycznej ciepłą wodę podłącza się z lewej strony. Baterie termostatyczne Roca Polska działają tylko przy podłączeniu źródeł wody w ten sposób.

3. Jaki rozmiar ma otwór pod baterie sztorcową zlewozmywakową ?

Standardowy rozmiar otworu pod baterię to 35mm.

4. Czy jest możliwość otrzymania informacji o wymiarach opakowania oraz wadze towaru o nr kat. A5A9077C00

Wymiary opakowania do produktu  o nr. katalogowym A5A9077C00  w mm to: 190x140x70, waga brutto 0,8kg.

5. Proszę o informację czy talerz deszczownicy A5B2550C00 jest ruchomy na przegubie?

Tak, wszystkie nasze głowice są ruchome na przegubie, co znacznie poprawia komfort użytkowania.

6. Czy będą w ofercie czarne baterie do pisuarów ?

W tej chwili nie oferujemy takiego rozwiązania.

7. Jaka powinna być grubość ścianki do montażu baterii podtynkowej?

Jako producent armatury nie zalecamy konkretnej grubości ściany do montażu armatury. Ściana powinna być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.

8. Jaką średnicę musi mieć otwór w blacie pod montaż baterii Loft-E A5A3743C00 ?

Otwór powinien mieć 35mm.

9. Jakiej wysokości bateria nablatowa jest odpowiednia do umywalki Roca Urbi 1?

Umywalki Urbi mają od 11 do 18 cm wysokości. W zależności od modelu należy dobrać odpowiedniej wysokości baterię umywalkową opisaną jako Medium np A5A3B09C00, A5A3990C00, lub bateria wysoka np A5A3H09C00, A5A3790C00.

10. Z czego jest wykonana deszczownica Rainsense ?

Głowice są wykonane z tworzywa ABS i pokryte są chromem.

11. W jakiej odległości od umywalki powinna być zamontowana bateria ścienna?

Prawidłowo zamontowana końcówka wylewki baterii powinna znajdować się mniej więcej na wysokości korka umywalki – ta odległość jest najlepsza pod kątem ergonomii użytkowania. Jednak w bateriach występują różne długości wylewek, dlatego przed zakupem należy koniecznie zapoznać się ze specyfikacją techniczną danego modelu.

12. Ile wody spłukuje jednorazowo zawór Sentronic?

Wartości będą się różniły w zależności od tego, jaki zostanie zaprogramowany tryb spłukiwania. W trybie oszczędnościowym spłukiwanie wstępne to 0,5l wody, natomiast spłukiwanie główne to 0,8l bądź 1,4. W trybie intensywnym z kolei spłukiwanie wstępne to 0,5l, a spłukiwanie główne to zawsze 1,4l.

13. Czy wszystkie baterie podtynkowe Roca posiadają uniwersalną część podtynkową?

W niektórych bateriach podtynkowych marki Roca element podtynkowy jest zintegrowany z elementem natynkowym. W pozostałych seriach do montażu niezbędna jest uniwersalna część podtynkowa RocaBox. Szczegółowe informacje znajdują się w kartach produktu lub w cenniku w pdf na stronie internetowej.

14. Czy posiadają Państwo w ofercie baterie prysznicową podtynkową z termostatem, deszczownicą i z regulowanym uchwytem do słuchawki, aby móc ją nie tylko odwiesić, ale także ustawić kąt jej nachylenia? Interesuje mnie bateria w kolorze czarny mat.

W aktualnej ofercie firmy Roca znajdują się dwie serie baterii termostatycznych w wykończeniu czarnym w wersji podtynkowej. Są to serie T-1000 oraz Insignia Black. Do baterii należy jednak dobrać oddzielnie elementy prysznicowe, które w wersji czarnej występują w serii “Program prysznicowy Black”. Znajdą tam Państwo także drążek prysznicowy z regulowanym uchwytem słuchawki prysznicowej.

15. Czy baterię natryskową ścienną Atlas bez zestawu natryskowego (o numerze referencyjnym: A5A2190C00) można podłączyć z deszczownicą i prysznicem dedykowanym zestawem natryskowym (przełączanie z deszczownicy na prysznic)?

Bateria A5A2190C00 jest baterią natryskową, czyli posiada jedno wyjście wody: deszczownicę, bądź słuchawkę prysznicową. Jeśli chcieliby Państwo podłączyć dodatkowo drugie wyjście wody, należy zastosować przełącznik podtynkowy.

16. Czy jest dostępna bateria w kolorze czarnym z deszczownicą i baterią termostatyczną?

W naszej ofercie dostępne są dwie serie czarnych baterii termostatycznych – Insignia Black oraz T-1000. T-1000 jest dostępna zarówno w wersji ściennej, jak i podtynkowej, natomiast Insignia Black tylko w wersji podtynkowej. Deszczownicę, jak i resztę elementów prysznicowych należy dobrać osobno. W wersji czarnej te elementy wchodzą w skład serii: Program prysznicowy Black.

17. Jaką baterie należy zamówić, aby obsługiwała deszczownicę i prysznic?

Aby bateria obsługiwała jednocześnie deszczownicę i prysznic, powinna posiadać przełącznik w korpusie. W przypadku baterii podtynkowych, przełącznik ten znajduje się na elemencie natynkowym. Takie baterie znajdą Państwo na stronie i w katalogu Roca, wyszukując nazwę zawierającą człon: wannowo-natryskowa, bądź wannowo-prysznicowa.

18. Która bateria zlewozmywakowa ma wyciąganą wylewkę?

W naszej ofercie nie występuje bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką.

19. Czy do baterii Loft A5A4743C00 element podtynkowy jest w komplecie, czy należy kupić go osobno?

Element podtynkowy do wskazanej baterii dostępny jest w komplecie.

20. Czy dostępna jest w ofercie czarna bateria podtynkowa na trzy wyjścia wody?

W ofercie ROCA czarna bateria podtynkowa ma maksymalnie dwa wyjścia wody. Dodatkowe wyjście wody można uzyskać montując przełącznik podtynkowy.

21. Czy istnieje możliwość dokupienia do baterii samego perlatora?

W tym wypadku wszystko zależy od posiadanego modelu danej baterii. W tej sytuacji konieczny będzie kontakt z Biurem Obsługi Klienta Roca lub serwisem, by ustalić numer referencyjny baterii, a następnie sprawdzić dostępność części zamiennej.

22. Jestem zainteresowany zakupem baterii Loft -E zasilanej z sieci. Jaka jest wymagana długość kabla przy tej baterii?

Informację na temat długości kabli, ale też wszelkie informacje techniczne dotyczące instalacji znajdą Państwo w instrukcji montażu danego modelu baterii elektronicznej. Nie znając numeru referencyjnego produktu, nie możemy udzielić tu precyzyjnej odpowiedzi. Okablowanie baterii elektronicznych to bowiem szerszy temat i jeden kabel jest niewystarczający. Zachęcamy do kontaktu z serwisem, bądź skorzystania z instrukcji obsługi obejmującej pełną specyfikację techniczną.

23. Czy do baterii o numerze referencyjnym A5A2190C00 można podłączyć deszczownicę i słuchawkę prysznicową?

Bateria ta jest baterią natryskową, więc z założenia posiada tylko jedno wyjście wody i można podłączyć albo deszczownicę albo słuchawkę prysznicową. Można jednak podłączyć dodatkowe, drugie wyjście wody – wówczas należy zastosować przełącznik podtynkowy. Wtedy bez problemu podłączymy oba produkty.

24. Czy w ofercie marki ROCA znajduje się może bateria termostatyczna czasowa do natrysku?

Niestety nie posiadamy w ofercie takiej baterii. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi bateriami pod adresem: https://www.roca.pl/produkty/baterie-lazienkowe-i-kuchenne

25. Do jakich baterii pasuje uchwyt przełącznika do baterii wannowo-natryskowej Roca o numerze referencyjnym AG0005300R?

Podany numer referencyjny uchwytu przełącznika pasuje do baterii z serii Victoria PRO.

26. Czy dostępne są w ofercie baterie w kolorze czarnym?

Oczywiście, w ofercie Roca występują baterie w kolorze czarnym. Są to serie Insignia Black oraz Naia Black.

27. W jaki sposób jest montowana bateria prysznicowa Thesis?

Bateria prysznicowa Thesis występowała w wersji ściennej oraz podtynkowej. W wersji ściennej montaż dwuotworowy odbywał się poprzez przyłącze mimośrodowe, w wersji podtynkowej z kolei, za pomocą elementu uniwersalnego Rocabox. Seria Thesis została już wycofana z oferty Roca, więc jej zakup będzie już niemożliwy.

28. Czy bateria Roca Thesis chrom o numerze referencyjnym A5A3050C00 będzie pasowała do umywalki Roca GAP o wymiarach 42x39cm (numer A3270MM000)? Czy strumień wody z baterii, który pada do umywalki pod kątem, będzie utrzymywał się w tej niewielkiej niecce?

Podana bateria została wycofana z aktualnej oferty Roca. Jeżeli jednak chodzi o komfort użytkowania, przy tym modelu baterii i umywalki, nie powinien on zostać zaburzony.

Udostępnij