Inspiracje

Akademia Roca – Wyjdź poza schematy

Praktyczność i funkcjonalność – to te cechy w łazience najczęściej stawiamy na pierwszym miejscu.

Praktyczność i funkcjonalność – to te cechy w łazience najczęściej stawiamy na pierwszym miejscu. W następnej kolejności dopiero myślimy o estetyce lub – o zgrozo – godzimy się z jej brakiem… Bywa, że ta ostatnia zupełnie przegrywa z wygodą. Z jednej strony jest to zupełnie zrozumiałe – te pomieszczenia są przecież narażone na wilgoć i są niezwykle intensywnie użytkowane, przez co konieczne jest korzystanie z praktycznych rozwiązań i materiałów. Z drugiej – absolutnie już nie musi tak być. Czasy, w których trzeba było wybierać pomiędzy dwoma pojęciami zostały za nami. Dziś technologia pozwala pogodzić atrakcyjność wizualną z użytecznością i wygodą, a my nie musimy już rezygnować z estetyki naszej łazienki.

Drewno w łazience? Proszę bardzo! Kwiaty? Jeszcze lepiej! Toaleta i bidet, czy samo WC? Nie musimy wybierać! Małe łazienki przestały być problemem, paleta barw materiałów wykończeniowych jest niemal nieograniczona… jedyne, co nas dziś ogranicza, to nasza wyobraźnia.

Jak zatem wyrazić własny gust i potrzeby w projekcie łazienki?

O tym opowiedziała nam Izabela Perez Herriete, fotografka i właścicielka studia aranżacji wnętrz Colores de mi alma. Tekst „Wyjdź poza schematy” znajdziecie w naszej Akademii Roca na stronie 32:

https://www.roca.pl/obsluga-klienta/newsletter

Udostępnij