Wybierz się z nami w niesamowitą podróż do Barcelony, w której innowacja spotyka się z tradycją. To właśnie w stolicy Katalonii odbędzie się najbliższa, 37. edycja regat America's Cup. Miasto będzie gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia sportowego, które trwać będzie od sierpnia do października 2024 roku. Bądź z nami świadkiem emocjonującej drogi do zwycięstwa, w której łączą się nowoczesny design, zaawansowana technologia, synergia pracy zespołowej, sportowy duch i nieustające dążenie do doskonałości. 

Alinghi Red Bull Racing  
To właśnie na tej wielkiej scenie pochodząca z Barcelony firma Roca, której DNA stanowią design, technologia i zrównoważony rozwój, odnalazła pokrewną duszę. Jest nią szwajcarski zespół Alinghi Red Bull Racing. Poszukując niezrównanej innowacji, szwajcarski team łączy żeglarskie umiejętności z technicznym geniuszem Red Bull Advanced Technologies. Dla Roca współpraca z firmami, które są  liderami w swoich branżach, jest podstawową zasadą odzwierciedlającą jej zaangażowanie w tworzenie najlepszych doświadczeń łazienkowych


 
Współpraca zespołu Alinghi Red Bull Racing oraz Roca stanowi pionierską wyprawę w przyszłość inteligentnego domu. Dynamiczne działania Roca w zakresie technologii IoT (Internet of Things) doskonale współgrają z właściwym dla obu partnerów zaangażowaniem w postęp technologiczny i innowacje. Mieszcząca się w barcelońskim Port Vell nowoczesna baza szwajcarskiego teamu, dzięki wyposażeniu w inteligentne łazienki Roca, stała się wyjątkową okazją do wdrożenia kompleksowego systemu połączonych rozwiązań łazienkowych. 
 

To zjednoczenie wspólnych wartości stanowi prawdziwe świadectwo siły współpracy, innowacji oraz zaangażowania w lepszą przyszłość.

 

Alinghi Red Bull Racing
 
Wykorzystane rozwiązania obejmują inteligentne toalety, baterie i prysznice marki zintegrowane z Roca Connect, cyfrową platformą opartą na chmurze. Umożliwia ona kontrolę w czasie rzeczywistym produktów łazienkowych Roca. Dzięki wdrożeniu IoT, zespół może rejestrować i monitorować istotne informacje i wzorce zachowań w łazienkach. Doskonale wpisuje się to w zrównoważone praktyki już wcześniej wprowadzone w siedzibie Alinghi Red Bull Racing. Celem tego wspólnego podejścia jest optymalizacja kosztów konserwacji i czyszczenia, przy jednoczesnym zachęcaniu do świadomego podejścia do oszczędzania wody.


 
Barcelona jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko tłem dla tej współpracy. To miasto u wybrzeży Morza Śródziemnego jest jej sercem. Roca czerpie inspirację z esencji Barcelony, tworząc przestrzenie łazienkowe, które odzwierciedlają jej kulturę, energię i ciepło. Współpraca z zespołem Alinghi Red Bull Racing nie opiera się wyłącznie na idei zwycięstwa. Chodzi o perspektywę pozytywnej zmiany w Barcelonie - to zobowiązanie, które obie firmy przyjmują z ogromnym entuzjazmem.

 

Roca i Alinghi Red Bull Racing wspólnie wyruszają w podróż, w której innowacja, technologia i zrównoważony rozwój są gwiazdami przewodnimi. Razem tworzą fale wpływu na miasto, morze i dalej. To zjednoczenie wspólnych wartości stanowi prawdziwe świadectwo siły współpracy, innowacji i zaangażowania w lepszą przyszłość.

Kluczowe daty 37. America’s Cup Louis Vuitton:

 

  • Regaty wstępne: 22-25 sierpnia 
  • Runda eliminacyjna Pucharu Louis Vuitton: 29 sierpnia - 8 września 
  • Półfinały Pucharu Louis Vuitton: 14-19 września 
  • Finały Pucharu Louis Vuitton: 26 września - 5 października 
  • Wyścig o 37. America's Cup Louis Vuitton 37: 12-21 października