Roca oferuje rozwiązania bezdotykowe, które rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia.

17/06/2020

W dzisiejszej nowej rzeczywistości higiena jest nadzwyczajnie ważna. Roca jest na tą sytuację przygotowana oferując swoim klientom bezpieczne rozwiązania, zapewniające najwyższy poziom higieny. Produkty Roca nowej generacji oparte są na technologii pozwalającej na sterowanie funkcjami bez dotyku chroniąc nas przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii.

Rozwiązania bezdotykowe Roca obejmują wszystkie produkty, które dotąd sterowane były ręcznie czyli baterie, przyciski spłukujące wodę w toalecie czy pisuary. Dzięki temu przestrzeń łazienki jest bardzo bezpieczna. Takie właśnie rozwiązania rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia, aby chronić się przed zakażeniem.

Baterie elektroniczne

Szeroka oferta modeli baterii elektronicznych L20 – E, L70-E, Loft – E i wiele innych może mieć predefiniowane ustawienia np. na wcześniej zmieszaną wodę zimną z ciepłą. W każdej z opcji strumień wody zostaje otwarty poprzez wykrycie użytkownika w obszarze detekcji, bez konieczności dotykania baterii. Strumień wody zostaje zamknięty natychmiast po tym jak użytkownik opuści strefę detekcji. To rozwiązanie zapobiega dystrybucji wirusa, ponadto redukuje zużycie wody w toaletach publicznych i łazienkach prywatnych co po raz kolejny pokazuje troskę firmy Roca o ekologię i racjonalne użytkowanie zasobów.

jednolitą całość, a jednorodny korpus baterii chroni jej wnętrze przed zniszczeniem. Dostęp do instalacji elektrycznej nie powinien być ograniczeniem, ponieważ zasilanie może być na baterie lub na prąd.

 

Bezdotykowe elektroniczne przyciski spłukujące

Łazienka to szczególnie narażone na gromadzenie się wirusów i bakterii miejsce. Intuicyjnie zaprogramowany przycisk EP-1, EP-2 i PL-3 pozwala aktywować spłukiwanie przez jeden prosty ruch bez dotykania płytki przycisku. Dzięki temu ryzyko zakażenia jest równe zeru, a bezpieczeństwo jest maksymalne.

Przyciski są wykonane ze szlachetnego białego lub czarnego szkła i stanowią wyjątkową ozdobę łazienki, szczególnie z kolorowym podświetleniem. Do wyboru są kolory iluminacji: zielony, pomarańczowy, fioletowy, niebieski. EP-1 i EP-2 są podświetlane w części ruchomej przycisku, który został podzielony, aby dać użytkownikowi wybór większej lub mniejszej ilości wody do spłukiwania. Są one uruchamiane przez zbliżenie dłoni do wybranej części przycisku. Można też ustawić automatyczne spłukiwanie, które uruchamia się kiedy użytkownik zbliża się do obszaru detekcji i po jego opuszczeniu oraz funkcję spłukiwania odświeżającego po 24h bezczynności przycisku.

Bezdotykowe przyciski PL-3 są zaprojektowane specjalnie do przestrzeni intensywnie użytkowanych i są odporne na zniszczenia. Trudne do kradzieży zapewniają sprawne i bezpieczne działanie przez lata. Wykonane ze szlachetnej stali Inox mogą zostać przystosowane do trzech ekologicznych zakresów spłukiwania: 2/4, 3/4,5, 3/6L

 

Pisuary elektroniczne

Pisuary aktywują automatyczne spłukiwanie po każdym użyciu, ponieważ są wyposażone w czujniki obecności zapewniając bezdotykową obsługę i działanie funkcji. To maksimum bezpieczeństwa - idealne zabezpieczenie przed zakażeniem, wirusami i bakteriami.

 

Baterie obsługiwane nogą

To proste mechaniczne rozwiązanie pozwala na uruchomienie działania baterii przez pedał sterowany nogą. Bez potrzeby dotykania ręką uchwytu baterii w toaletach publicznych. To praktyczne rozwiązanie, które niweluje ryzyko zakażenia w najbardziej narażonych przestrzeniach.

Zobacz katalog - Rozwiązania bezdotykowe