INNOWACJA

Stawiamy od koncepcji produktu po produkcję, logistykę
i dystrybucję

Jedną z przesłanek Roca jest przekonanie, że innowacje technologiczne stanowią niezbędny element osiągnięcia postępowego rozwoju i ciągłej poprawy każdej działalności.
Z tego powodu we wszystkich oddziałach i na wszystkich etapach procesu produkcyjnego stosowana jest najnowocześniejsza technologia.

Roca stawia na innowacje, od koncepcji i projektu produktu po produkcję, logistykę
i dystrybucję. Doskonałość technologiczna obejmuje wszystkie nasze fabryki na całym świecie, ułatwiając tworzenie synergii i gwarantując najwyższą jakość w całym procesie produkcyjnym. Bazując na bogatym doświadczeniu zdobytym we wszystkich naszych centrach produkcyjnych, Departament Technologii dokłada wszelkich starań, aby doskonalić cały proces opracowywania i wytwarzania nowych produktów w celu utrzymania naszej wiodącej pozycji w zakresie zdolności przemysłowych i technologicznych.

Ciągła innowacja technologiczna Roca ma tylko jeden cel: zapewnić swoim klientom najlepszą możliwą obsługę. Z tego powodu działy badań, rozwoju i innowacji analizują potrzeby i gusta społeczeństwa, aby dostosować produkty firmy do nowych warunków rynkowych. Ten proces adaptacji jest przeprowadzany nie tylko w oparciu o zasady estetyczne i nowoczesność, ale jest również generowany w celu poprawy jakości życia ludzi.

Roca Innovation Lab to dynamiczny zespół projektantów koncepcyjnych, posiadający multidyscyplinarne i międzynarodowe doświadczenie, mający na celu zaoferowanie innowacyjnych propozycji produktów, które wykraczają poza zwykły projekt.

Zespół jest częścią Roca Design Center, chociaż pracują z innej lokalizacji, z różnymi procesami i narzędziami, które pozwalają im stawić czoła wyzwaniom z alternatywnych perspektyw.
Ich zadaniem jest poszukiwanie rozwiązań istniejących sytuacji w łazience, które nie uzyskały właściwej odpowiedzi z obecnych produktów w naszym katalogu.

Badania nad nowymi rozwiązaniami są inspirowane obecnymi potrzebami naszych użytkowników, ale także znakami, które pozwalają nam wskazać parametry, które będą kształtować nasze społeczeństwo w ciągu najbliższych kilku lat.

Aspekty takie jak zrównoważony rozwój, starzenie się społeczeństwa, nowy styl życia i ogólnie wszelkie makrotrendy, które mogłyby wpłynąć na nasze społeczeństwo, ich domy i wszystko, co mogłoby wpłynąć na ich potrzeby w stosunku do przestrzeni w łazience, są badane
i są zawsze obecne w pracach Roca Innovation Lab.

Oprócz proponowania koncepcyjnych rozwiązań dla produktów łazienkowych, Innovation Lab organizuje międzywydziałowe sesje robocze, które zachęcają do opracowywania innowacyjnych produktów i wspierają inne inicjatywy Firmy, w których mniej konwencjonalne punkty widzenia mogą stanowić wartość dodaną do podejmowanych decyzji.

Podsumowując, misją Roca Innovation Lab jest pomaganie produktom Roca w wyróżniających się cechach, które ostatecznie dają wyraźne korzyści dla naszych klientów, a także dobre możliwości biznesowe dla naszej firmy. RIL jest zobowiązaniem do przyszłości zrównoważonej i długofalowej firmy w globalnym, zmieniającym się otoczeniu, a wyzwania stają się coraz bardziej wymagające każdego dnia.