Roca w Polsce

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku.

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Gliwic wybudowała nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej oraz zakupiła zakład produkcyjny urządzeń akrylowych w Gryficach.

Obie fabryki produkują zarówno na rynek polski jak i na potrzeby grupy ciesząc się zaufaniem właścicieli i produkując coraz bardziej zaawansowane produkty i realizując coraz trudniejsze projekty dla rynków z całego świata.

Nowoczesne fabryki w Gliwicach i Gryficach wyposażone są w wysokiej jakości park maszynowy oraz nowoczesną technologię. Obie produkują na potrzeby rynku polskiego               i rynków międzynarodowych.

Fabryka w Gliwicach znajdująca się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Gliwicka) została powiększona o 18 tyś. m2. Uruchomienie pierwszej części nowej fabryki miało miejsce w 2016 r., w lipcu 2017 r. otwarto drugą część.

Obecnie Roca Polska posiada 4 fabryki. W Gliwicach znajduje się fabryka ceramiki sanitarnej, w Gryficach produkowane są produkty akrylowe i z kompozytu oraz w Szumskim Polu znajdują się 2 fabryki mebli.

Podejmowane przedsięwzięcia mają na celu zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu          oraz elastyczności fabryki, czyli umożliwienie produkcji krótszych serii wyrobów, wprowadzając częstsze zmiany asortymentu produkowanego w danym okresie czasu zgodnie                            z oczekiwaniami rynku.

Przedsiębiorca, Roca Polska sp. z o.o., uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

Przedsiębiorca, Roca Polska sp. z o.o., uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.”.

W szerokiej ofercie można znaleźć kompletne wyposażenie łazienek: ceramikę i meble łazienkowe, stelaże podtynkowe, baterie, wanny, kabiny i brodziki, urządzenia do hydromasażu, dodatki łazienkowe. Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od uniwersalnych poprzez nowoczesne po minimalistyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii i mają niepowtarzalny design.

Powiązane treści

Nasza historia

Odkryj najważniejsze kamienie milowe w ponad 100-letniej historii jako globalny punkt odniesienia w tworzeniu doświadczeń łazienkowych.

BIURA ROCA W POLSCE

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku.