Roca sponsoruje 10-krotnego Mistrza Świata
w żeglarstwie.

15/08/2022

Roca od lat sponsoruje pełną pasji załogę 77 Racing ciesząc się, że może wspierać ludzi aktywnych, których duch rywalizacji prowadzi do sukcesów.

Piotr Tarnacki wraz z Maksymilianem Pawłowskim i Piotrem Przybylskim zwyciężył w 5 z 8 wyścigów. To już 10. tytuł mistrza świata w jego żeglarskiej karierze. Regaty we Włoszech rozpoczęły się w poniedziałek 25 lipca, ze względu na słaby wiatr tego dnia odbyły się tylko dwa wyścigi. – Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią plan został wykonany w 100 procentach – mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki.

 

Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce. Planujemy też kilka startów zagranicznych – dodaje Piotr Tarnacki. Team Energa 77 Racing zamierza jeszcze wziąć udział w regatach z cyklu Pucharu Polski w Płocku we wrześniu oraz podczas startów w regatach Pucharu Europy w klasie Micro.

 

Roca Polska z przyjemnością wspiera od lat sporty wodne. Tym samym podkreśla znaczenie wody, nie tylko dlatego, że jest życiodajna, ale także dlatego że wokół niej skupia się i rozwija nasze życie ekonomiczno-kulturalne.