Fuorisalone 2023

01/04/2023

Roca ponownie prezentuje się na targach Fuorisalone. Zaprojektowany przez biuro Benedetta Tagliabue – EMBT pawilon proponuje inspirowany naturą design, który jest jednocześnie hołdem dla architektury barcelońskiej XX wieku.

Pawilon Natura można odwiedzać w dniach: 17-do 23 kwietnia, w ramach wydarzenia Fuorisalone 2023. Adres: Courtyard of the Università degli studi di Milano (Via Festa del Perdono 7), Mediolan.

Po pełnej sukcesu ostatniej edycji Roca wraca na prestiżowe wydarzenie czyli targi mebli w Mediolanie. Roca w okresie 17-23 kwietnia zaprezentuje pawilon o nazwie Nutura, zaprojektowany przez Benedettę Tagliabue z biura: EMBT Architects, który jest inspirowany światłem i teksturami śródziemnomorskimi. Sinusoidalny i multisensoryczny pasaż pomiędzy falowanymi ścianami drewnianymi i ceramicznymi wraz tworzącymi się lukami i przestrzeniami między nimi oferują niezwykłą grę świateł, cieni i tekstur.

Nazwa pawilonu pochodzi od gry słów nazwy najnowszej kolekcji Roca Nu zaprojektowanej przez Inma Bermúdez oraz Tura zaprojekowanej przez Andreu Carulla.


 

Subtelne odniesienie do tematu znajdziemy także na podłodze pawilonu, gdzie ułożono płytki stworzone przez ceramika Toniego Cumella. Łącząc technologię i tradycję Cumella stworzył płytki z alegorycznymi rysunkami Nu i Tura.

Naturalne materiały użyte na stoisko stanowią ciekawy kontrast do cyfrowej kreacji artystów: Julii Ippolito i Joe Mortell: Śródziemnomorski Metaverse: Oniryczna podróż” przedstawia trzecią kolekcję łazienkową - Ona poprzez surrealistyczny świat obrazów inspirowanych krajobrazami, kolorami i światłem z regionu śródziemnego.

Nutura jest dostępna pod adresem w czasie Wydarzenia: INTERNI Design Re-Evolution exhibition-event.

Adres: INTERNI Design Re-Evolution exhibition-event.

Biuro: Benedetta Tagliabue – EMBT Architects

Benedetta Tagliabue jest kluczowym architektem w biurze EMBT Architects, założonym w 1994 w Barcelonie wraz z Enriciem Miralles. Biuro ma zarząd w Barcelonie i oddziały w Szanghaju i Paryżu.

Jej najlepsze prace to m.in. Szkocki parlament w Edynburgu, Plac Świętej Katarzyny, Hiszpański Pawilon w Szangahaju - na wystawie światowej: World Expo Shanghai 2010 (który uzyskał nagrodę RIBA Best International Building 2011 Award) i wiele innych.

Benedetta Tagliabue jest członkiem Jury międzynarodowych prestiżowych nagród takich jak: Pritzker Architecture Prize (since 2014), the Princesa de Asturias de las Artes (2011–2022), the Loewe Craft Prize.

Sama odebrała wiele nagród takich jak: the RIBA Stirling Prize (2005), the National Spanish Prize (2006), the Catalan National Prize (2002) and the FAD (2000, 2003, 2007). Jest dyrektorem fundacji Enric Miralles Foundation.

www.mirallestagliabue.com

Dowiedz się więcej:

Wydarzenie

www.roca.com/nutura