Oświadczenie

17/03/2022

Jako Grupa Roca jesteśmy głęboko zaniepokojeni wydarzeniami w Ukrainie i przyłączamy siędo międzynarodowego apelu o pokój. W tym niezwykle trudnym czasie chcemy zapewnić o naszym wsparciu i solidarności ze wszystkimi osobami dotkniętymi tym konfliktem, wspólnie z nimi życząc sobie, by został on natychmiastowo rozwiązany drogą dyplomatyczną.

W Grupie Roca zamierzamy wszelkimi dostępnymi nam środkami wspierać inicjatywy, których celem jest złagodzenie cierpienia ludzi dotkniętych obecną sytuacją. W ramach tych działań uruchomiliśmy plan akcji wspierającej w Ukrainie, koordynowany przez naszą fundację ‘We Are Water’, na który przeznaczymy kwotę jednego miliona euro.

 

W skali globalnej we współpracy z UNICEF (https://www.unicef.org) fundacja We Are Water zajmie się zapewnieniem dostępu do wody pitnej ofiarom agresji w Ukrainie oraz rodzinom przemieszczającym się w celu znalezienia bezpiecznego schronienia.

 

Z kolei we współpracy z World Vision (https://www.worldvision.org) Fundacja zrealizuje m.in. projekt budowy łazienek w obozach dla uchodźców w Rumunii.

 

Jeżeli zechcesz dodatkowo wesprzeć te inicjatywy, wystarczy kliknąć w link WeAreWater dla UKRAINY i przekazać darowiznę.

 

W Polsce Grupa Roca pomaga pracownikom biura handlowego w Ukrainie i ich rodzinom dotrzeć do naszego kraju, zapewnia miejsce do zamieszkania oraz opiekę prawną i psychologiczną.

 

Ponadto Roca Polska stworzyła specjalny fundusz na wyposażenie łazienek w remontowanych i adaptowanych budynkach dla uchodźców oraz dla domów, w którym zamieszkają dzieci ewakuowane z ukraińskich placówek opiekuńczych. 

 

Obecnie ukraińscy mieszkańcy Gliwic wraz z Centrum Inicjatyw Społecznych remontują hotel pracowniczy celem przekazania go poszkodowanym na wojnie rodzinom ukraińskim. W Gminie Baborów rozpoczął się remont budynku (wcześniej przedszkole), który zostanie przeznaczony na mieszkania dla Ukraińskich Uchodźców wojennych. Roca Polska wesprze obie inicjatywy przekazując wyposażenie łazienkowe.