Roca One Day Design Challenge powraca do polskich młodych architektów i projektantów, aby sprawdzili swoją kreatywność w III edycji konkursu.

26/02/2020

W 2020r. Międzynarodowy konkurs designu organizowany przez firmę Roca będzie obecny już w 20 miastach i 18 krajach świata. Uczestnicy po raz kolejny podejmą wyzwanie projektowe. Ich zadaniem będzie przedstawienie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej

Roca One Day Design Challenge

W związku z globalną sytuacją i rozwojem koronawirusa jesteśmy zmuszeni do przeniesienia terminu konkursu. W trosce o uczestników, wszystkich zaangażowanych w organizację oraz prawidłowy przebieg konkursu wierzymy, że taka decyzja pozwoli na organizację konkursu w lepszym okresie zapewniając wysoką jakość.
Wkrótce poinformujemy Państwa o nowym terminie.

"Roca One Day Design Challenge” w  to jeden z najbardziej ekscytujących konkursów  dla młodych projektantów i architektów na całym świecie.

„Roca One Day Design Challenge” zainicjowany przez markę globalną Roca, lidera w sektorze łazienkowym stawia wyzwanie stworzenia oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji do przestrzeni łazienkowej, tylko w jeden dzień! Konkurs jest przeznaczony dla studentów wzornictwa i architektury, młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Zadanie konkursowe będzie dotyczyło zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a założenia, zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie presja czasu. Każdy uczestnik będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą się kierować członkowie Jury będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

W skład Jury konkursowego trzeciej edycji Roca One Day Design Challenge w Polsce wejdą profesjonaliści i osobistości ze świata architektury i designu: Oskar Zięta – wybitny projektant i właściciel firmy Zieta Prozessdesign, Krystyna Rzehak – dyrektor kreatywna IWP, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem, Marta Sękulska-Wrońska - Prezes Oddziału Warszawskiego SARP, członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów, prof. Michał Stefanowski projektant biura INNO+NPD, i Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Dyrektor marketingu Joanna Dec-Galuk.

Nagrody i międzynarodowa ekspansja: Pierwsza nagroda w II polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga nagroda w wysokości 700 EURO i trzecia w wysokości 400 EURO, w dodatku Jury może przyznać dodatkową nagrodę fundacji Wa Are Water w wysokości 400 EURO za projekt, który w ciekawy sposób zaakcentuje tematykę zrównoważonego rozwoju.

Wsparcie instytucjonalne: Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej odział Warszawa.

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Pierwsza edycja odbyła się w Hiszpanii w 2012, ale celem konkursu jest ekspansja międzynarodowa. W ostatnim roku odbyła się w 14 miastach na całym świecie: Katowice (Polska), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Londyn (Wielka Brytania), Sao Paulo (Brazylia), Shanghai i Pekin (Chiny), Muscat (Oman), Barcelona i Madryt (Hiszpania), Dubai (Emiraty Arabskie), Singapur i Hong Kong.

Więcej informacji na stronie: www.onedaydesignchallenge.net.