PROJEKT LIFE ENVIP

Równolegle z europejskim projektem LIFE + w Roca pracujemy nad rozwojem nowych procesów produkcyjnych, które zużywają mniej zasobów i zmniejszają ilość odpadów przemysłowych.

W Roca spędziliśmy dziesięciolecia na badaniu i opracowywaniu nowych materiałów
i procesów produkcyjnych, które są bardziej przyjazne dla środowiska. To właśnie w ramach tego zobowiązania wpisuje się nasz udział w programie Komisji Europejskiej LIFE +, którego celem jest finansowanie projektów badawczych na rzecz rozwoju technologii bardziej szanujących naszą planetę. Pod nazwą LIFE12 ENV / ES / 000598 (akronim LIFE ENVIP) w Roca pracowaliśmy nad programem rozwoju ceramiki sanitarnej metodą prasowania izostatycznego jako alternatywy dla tradycyjnych metod produkcji. Po wcześniejszych pracach badawczych nasza firma wykazała opłacalność produkcji toalet z tym systemem, który przyczynia się
do oszczędzania zasobów i zmniejszenia poziomu odpadów. Zdolny do formowania znacznie cieńszych i lżejszych kawałków niż tradycyjna porcelana zeszklona, ​​ten system produkcji zmniejsza zużycie wody i energii, a także ilość odpadów i emisję CO2, a także jest metodą bardziej ekonomiczną niż tradycyjne odlewanie ciśnieniowe masy uszczelniającej.