Inspiracje

AKADEMIA ROCA- łazienka jutra

Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu- służy różnym zabiegom kosmetycznym, jest to oaza spokoju, przestrzeń relaksu oraz edukacji w zakresie oszczędności wody i energii , a czasem miejsce niekończących się zabaw.

Łazienka jutra

Jaka ona jest? Pełna nowoczesności czy tradycyjna, ale z innowacjami? Jaki styl w niej dominuje, a od czego odchodzimy?

Łazienka jutra jest przede wszystkim dopasowana do potrzeb użytkownika, to jego charakteru, przyzwyczajeń i wymagań. A ponieważ osobowości jest wiele, żeby najlepiej ją określić… przeprowadź test:  Jaki jest Twój styl życia?

 

A potem, na deser zachęcamy do przeczytania wydania : Łazienka jutra

Toaleta myjąca

Każdy oczekuje od niej czegoś innego- jak urządzić mała łazienkę w bloku? Jak przystosować tą przestrzeń, aby była przyjacielem osób z ograniczeniami ruchowymi? Dlaczego  i w jaki sposób oszczędzać wodę? Jak utworzyć w swojej łazience domowe spa?

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości spieszymy z odpowiedziami!

Odzyskiwanie przestrzeni w łazience

Niech metraż nie będzie Twoim ograniczeniem! Dziś z wykorzystaniem ogromnej oferty produktów oszczędzających miejsce w łazience, można stworzyć przestrzeń swoich marzeń, idealną łazienkę na małej powierzchni lub dodatkową łazienkę np. dla gości. Nie trzeba rezygnować z szafek czy z wymarzonej wanny!

Wszystkie triki, które warto wykorzystać urządzając niewielka powierzchnie znajdziecie w poradniku:

Odzyskiwanie przestrzeni w łazience

Mała łazienka

Domowe Spa Roca

Czyli nasza strefa odprężenia. A skora nasza, to i aranżacja tej przestrzeni leży w naszych rękach. To od nas zależy, czy zdecydujemy się wyposażyć łazienkę w wannę z hydromasażem, a jeśli tak- to w jaką? Jednoosobową, a może dla dwojga? Na co zwracać uwagę przy zakupie? I jak dobrać odpowiedni system hydromasażu, a może lepiej będzie skompletować swoją kabinę SPA?

To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w poradniku SANUS PER AQUAM- czyli domowe spa Roca

wanna spa

Łazienka dostępna

To wyzwanie, gdzie przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Powinna być zaprojektowana tak, by każda wykonywana w niej czynność nie była utrudnieniem dla osoby o ograniczonej sprawności ruchowej

Odpowiednio wyprofilowane umywalki, uchwyty na ścianę lub siedziska prysznicowe, brodzik o najwyższej klasie antypoślizgowości- a wszystko po to , by sprawić, że łazienka będzie bezpiecznym miejscem.

Wiele ciekawych rozwiązań i porad dla wszystkich, którzy potrzebują małej podpowiedzi przy zaplanowaniu łazienki dla niepełnosprawnych wydaliśmy poradnik Łazienka dostępna

łazienka dla niepełnosprawnych

Wanna czy prysznic?

kabina prysznicowa

No właśnie, standardowe pytanie i pole do wymiany zmian wśród domowników. Jedni cenią sobie szybkie , poranne orzeźwienie, zapewniające odpowiednią dawkę energii na cały pełen wyzwań dzień.

Inni wieczorem nie marzą o niczym inny niż relaks w wannie, wypełnionej pachnąca piana, gdzie na chwile można zamknąć oczy i spokojnie odetchnąć. Ale jak pogodzić  te 2 bieguny, czy jest to w ogóle możliwe? Jak dojść do kompromisu? Koniecznie zerknij do poradnika  Wanna czy Prysznic

Ekologia to ekonomia

baterie łazienkowe

Dziś coraz łatwiej jest zredukować zużycie wody w łazience czy zzucia prądy. Wszystkie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i zaawansowanym technologiom pozwalają dbać o środowisko. Jedyne, co leży po naszej stronie to otworzyć się na nowości, poznać je i zaprosić do swojego łazienkowego świata. Polecamy lekturę wydania akademii Roca pt. Ekologia to ekonomia

Udostępnij