Aktualności firmowe

th-bim-object.jpg

BIM to system pozwalający na tworzenie profesjonalnych, przystępnych dla odbiorcy projektów wnętrz, wykorzystujący realne produkty, umożliwiając wkomponowanie ich w istniejąca przestrzeń. System pozwala na wygenerowanie wizualizacji, co pozwala ocenić jak zaprogramowane pomieszczenie wyglądałoby w rzeczywistości.

Zaleca się pobranie plików BIM bezpośrednio ze strony producenta www.roca.pl, dzięki czemu zyskać można pewność, że produkt dostępny jest na polskim rynku.

Na stronach produktowych w dedykowanej zakładce BIM (jak niżej) można pobrać plik ArchiCad i Revit do wykorzystania w systemie BIM.

Roca Beijing Gallery

Obecnie z aktualnej oferty produktowej na rynku polskim Roca udostępniła ponad 500 Bim Objektów i trwają prace nad kolejnymi referencjami.

Obchodząca w tym roku 100lecie powstania firma Roca od początku swej historii kładzie duży nacisk na bieżący kontakt ze środowiskiem projektantów i architektów. W Polsce od wielu już lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Wydziałami Architektury i Projektowania Wnętrz na polskich uczelniach, organizując konkursy, sponsorując wykłady i wspierając młodych projektantów na ich drodze kariery. Ponad pięciokrotne zwiększenie liczby BIM Objects, z których skorzystać mogą projektanci, jest kolejnym krokiem firmy w realizowaniu jej polityki wspierania architektów w ich codziennej pracy.

Roca dla architektów

W celu ułatwienia pracy architektom i projektantom firma Roca, która od lat prowadzi liczne działania ze środowiskiem designerskim, ponad pięciokrotnie poszerzyła listę produktów opracowanych graficznie na użytek BIM Objects.