Aktualności firmowe

th-konkurs.jpg

Rozmowy o potrzebie przebudowy rozpoczęły się już w lutym 2017 roku, podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Wynikiem ostatnich miesięcy prac przygotowawczych jest konkurs na projekt przebudowy toalet publicznych, organizowany na prośbę zarządcy obiektu, PTWP Event Center, przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jednym z partnerów projektu jest też, obchodząca w tym roku 100lecie powstania, firma Roca Polska, która udostępni baterie i ceramikę łazienkową. W Spodku zainstalowane będą miski WC, w tym dla osób niepełnosprawnych, stelaże podtynkowe Duplo z przyciskami i umywalki z kolekcji Gap, Nexo, Debba lub Victoria, a także pisuary z kolekcji Chic i baterie umywalkowe czasowe z kolekcji Sprint-N.

Celem projektu modernizacji jest unowocześnienie i uatrakcyjnienie Spodka, ze zwróceniem szczególnej uwagi na obszary, które wymagają tego najbardziej. Innowacyjne wyposażenie i przemyślany projekt mają za zadanie podnieść funkcjonalność obiektu. Aby zagwarantować, że ciekawych, kreatywnych pomysłów nie zabraknie uznano, że konkurs będzie miał formułę otwartą. O udział można wnioskować jeszcze do 31. lipca. Natomiast czas złożenia projektów to 18 września. Główna nagroda w konkursie to 15 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjowania umowy na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, w tym dalszych faz dokumentacji projektowej.

Aby w pełni wykorzystać możliwość modernizacji kultowego obiektu, jakim jest Spodek, poproszono projektantów o zaproponowanie rozwiązań do trzech węzłów sanitarnych - toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Ważnym aspektem projektu jest zadbanie, by toalety były łatwo dostępne i dostosowane do potrzeb dla osób niepełnosprawnych i zapewniały możliwość opieki nad niemowlętami.

Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie można złożyć osobiście w siedzibie katowickiego oddziału SARP, mieszczącej się przy ul. Dyrekcyjnej 9 (I piętro). Można też przesłać go pocztą lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Regulamin konkursu

O Spodku
Spodek to wyjątkowy obiekt w skali kraju, mieszczący na trybunach 11 000 osób, będący charakterystycznym punktem Katowic i Śląska. Położony jest w prestiżowej lokalizacji, w sąsiedztwie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Muzeum Śląskiego. Sam Spodek, oddany do użytku w 1971 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury na Śląsku i w Polsce, stanowiąc swoiste zagłębie designerskie. Od 45 lat jest miejscem wielkich wydarzeń, jak sportowe mistrzostwa świata czy koncerty światowych sław. Występowały w nim takie sławy jak Metallica, Deep Purple, Pearl Jam, Jean Michael Jarre, Green Day czy Mike Oldfield.

Roca partnerem konkursu na projekt modernizacji wnętrz Spodka

Jeszcze do 31 lipca br. architekci i projektanci mogą starać się o udział w przebudowie toalet publicznych katowickiego Spodka. Konkurs organizowany jest przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jednym z partnerów projektu jest, obchodząca w tym roku 100lecie powstania, firma Roca Polska.