Aktualności firmowe

th-pl-nowoczensa.jpg

Łazienka to zazwyczaj niewielka przestrzeń w porównaniu z resztą domu. Gdy każdy centymetr się liczy, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą funkcjonalne, bezpieczne, oszczędne i jednocześnie zajmą niewiele miejsca. W strefie kąpielowej takim rozwiązaniem są kabiny prysznicowe, na które decydują się nie tylko właściciele małych łazienek, ale też osoby, które cenią czas i wygodę.

Wyniki badania „Internauci decydują: wanna czy prysznic”, przeprowadzonego przez SW Research, na zlecenie Roca Polska, pokazują, że chociaż kąpiel w wannie ma w dalszym ciągu wielu zwolenników, coraz więcej osób wybiera prysznic. Właśnie dla nich firma Roca poszerza ofertę kompozytowych brodzików z materiału STONEX®: modele Terran są teraz dostępne w nowych, ciepłych kolorach, Aeron także w większym wyborze kolorów i rozmiarów oraz antypoślizgowe brodziki Helios o powierzchni przypominającej drewno. Warto też zwrócić uwagę na dwuczęściowe drzwi do wnęki prysznicowej BIFOLD.

Ultrapłaskie modele Terran z możliwością licowania z podłogą to idealna propozycja do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wykonane z materiału STONEX®, zawierającego rozdrobnione skały dolomitowe, są miłe w dotyku i bezpieczne, dzięki właściwościom antypoślizgowym. Jednak ich teksturowana nawierzchnia stanowi atut nie tylko pod tym względem, ale również elegancji i estetyki całej łazienki. W ofercie dostępna jest szeroka gama rozmiarów (od 800x800 mm do 2000x1000 mm) i kształtów (zaokrąglone, kwadratowe, prostokątne).

Także dotychczasowa paleta kolorów brodzików Terran (Biały, Szary cement, Szary łupek i Czarny), wzbogacona została o nowe modne barwy: Złamana biel, Kremowy, Piasek i Koral. Dodatkowo wzór inspirowany naturalnym kamieniem daje niespotykane dotąd możliwości aranżacji zwolennikom tradycyjnych, jak i awangardowych łazienek. Co ważne, dzięki niezwykle plastycznemu materiałowi STONEX®, brodziki Terran można samodzielnie docinać do niestandardowych wymiarów i kształtów. To pozwala na stworzenie komfortowej strefy prysznicowej nie tylko w dużym salonie kąpielowym ale także w małej łazience, a także zaadaptować na ten cel na przykład istniejącą już w łazience wnękę.

Z materiału STONEX® wykonane są także kompozytowe brodziki Helios. Ich nowe tekstury inspirowane teksturą drewna dostępne są w różnorodnych kolorach (Biały, Szary łupek, Czarny i Kremowy) i rozmiarach. Ta propozycja wyznacza nowe trendy w przestrzeni prysznicowej. To także bezpieczne rozwiązanie ze względu na powierzchnię antypoślizgową.

Dwuczęściowe drzwi do wnęk prysznicowych i kabin prysznicowych Town dostępne są teraz w nowych rozmiarach 80x195 cm i 90x195 cm i nowym systemie składania BIFOLD. Wykonane są z bezpiecznego szkła transparentnego o grubości 6 mm z powłoką Maxi Clean, dzięki której krople wody nie będą się osadzać na drzwiach i będzie można je łatwo wyczyścić. W niewielkiej łazience przestrzeń potrzebna do użytkowania urządzeń jest równie ważna jak ich wielkość. Drzwi, których konstrukcja pozwala na złożenie do wewnątrz, gwarantują dużo miejsca do swobodnego poruszania się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Warto podkreślić, że po złożeniu drzwi, otwarta przestrzeń do wejścia jest w nowych modelach BIFOLD szersza, co wpływa na komfort korzystania z prysznica. Montując je z brodzikiem o wymiarach 80x80 cm zyskujemy nowoczesną, ergonomiczną przestrzeń prysznicową nawet w najmniejszej łazience.

Wykończone na wysoki połysk drzwi BIFOLD są niezwykle efektowne oraz pasują do wielu serii kompozytowych brodzików – w tym również do modeli Aeron i Helios, które, podobnie jak Terran, wykonane są z materiału STONEX®. Narożne, zaokrąglone lub prostokątne modele Aeron dostępne są w aż 16 rozmiarach i obecnie w trzech kolorach – nowość to Szary łupek i Szary cement. Bogactwo kształtów, wielkości i barw zwiększa swobodę aranżacyjną. Aeron można zabudować równo z podłogą, co likwiduje bariery dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Takie rozwiązanie tworzy miejsce dostępne dla każdego. Brodziki Aeron są odporne na promienie UV i na ścieranie, a ich gładka powierzchnia pozwala na utrzymanie czystości bez specjalistycznych środków oraz dużych nakładów czasu. To idealne rozwiązanie dla miłośników klasycznych wnętrz.

 

Kolekcje brodzików kompozytowych:

Aeron

Terran

Helios

 

Brodziki z kompozytu STONEX®

 

Kolekcja kabin prysznicowych Town

Town - Drzwi do wnęki prysznicowej dwuczęściowe BIFOLD

 

Zobacz - katalog „Wszystko do Łazienki” i Cennik 2017

 

Gdzie kupić:

Rekomendowane salony sprzedaży

Nowoczesna strefa prysznicowa – Roca rozszerza ofertę brodzików i drzwi prysznicowych

Brodziki Terran w nowych kolorach, szersza paleta rozmiarów i kolorów Aeron, antypoślizgowe, inspirowane drewnem brodziki Helios, składane drzwi do wnęk prysznicowych BIFOLD