Kino-wodnego-niepokoju-1.jpg

Roca w Polsce

Kino wodnego niepokoju

Wyłoniono zwycięskie filmy We ART Water Film Festival. Troska o środowisko i jego równowagę, wzrost świadomości problemu niedoboru wody na świecie oraz chęć wybudzenia świata z ekologicznego letargu. To cechy filmów nadesłanych na We ART Water Film Festival, mającego na celu walkę z niewiedzą społeczną oraz stymulowanie twórców z całego świata do eko-działania. Znamy już nazwiska zwycięzców drugiej edycji tego międzynarodowego święta pasjonatów kina.

Design-jednoczy-Polakow-1

Roca w Polsce

Design jednoczy Polaków

Roca partnerem Śląskiego Czerwca Projektowego Hala Stulecia we Wrocławiu, Stalowy Dom w Zabrzu, Spodek w Katowicach lub Wieża Piastowska w Opolu. To tylko kilka przykładów ciekawych pod względem architektonicznym obiektów na Opolskim, Górnym i Dolnym Śląsku. Od 5 czerwca trwa wydarzenie mające na celu zwrócenie uwagi na rodzime wzornictwo – Projektowy Czerwiec. Jednym z jego partnerów jest marka Roca – organizator warsztatów Architekci i Roca dzieciom oraz sponsor konkursu Sweet Focia z Dobrym Designem.

Roca-inwestuje-w-poczatkujacych-projektantow-1

Roca w Polsce

Roca inwestuje w początkujących projektantów

Młodzi architekci – kreatywni i innowacyjni, bez obaw podejmują nawet najtrudniejsze wyzwania. Ich talent i potencjał potrzebują jednak wsparcia profesjonalistów, zwłaszcza na progu kariery zawodowej. Jedną z inicjatyw promujących rozwój projektantów jest Dyplom Roku przyznawany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Stawiając na ambitnych studentów, firma Roca włączyła się w to wydarzenie, przyznając nagrodę specjalną dla Moniki Knut.

wanna-czy-prysznic.jpg

Roca w Polsce

Wanna czy prysznic?

Akademia Roca opublikowała pierwszy raport. Nowoczesne wzornictwo, ochrona środowiska, oszczędność miejsca oraz indywidualne potrzeby – to czynniki determinujące odpowiedź na stale powracające pytanie: wanna czy prysznic? W odpowiedzi na nie powołana przez markę Roca Akademia, przygotowała raport stanowiący kompendium wiedzy oraz inspirację dla wszystkich poszukujących funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań. 

nr2-projekt-finalmaly.jpg

Roca w Polsce

Jump the Gap na Wroclove Design

Exstream, Lift i Roca Watair – to nazwy polskich projektów zakwalifikowanych do ścisłego finału ostatniej, 5. edycji międzynarodowego konkursu Jump the Gap organizowanego przez firmę Roca.  Prace Polaków można oglądać podczas festiwalu Wroclove Design w dniach 14 – 18 maja 2014.