Aktualności o produktach

oddc-th-pressnews.jpg

Katowice, 28 lutego 2018 Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca został projekt MIST autorstwa Ewy Nowak i Jarosława Markowicza. Nagrodę przyznano na gali, która odbyła się w sobotę 17 lutego. Konkurs, odbywający się w ramach 4DESIGNDAY, stanowi ciekawe wyzwanie dla młodych projektantów i architektów , którzy muszą mierzyć się nie tylko z zadaniem konkursowym, ale też i z czasem, by stworzyć propozycję innowacyjnego projektu przestrzeni łazienkowej, spełniającej wymagania ujawnione im dopiero przy starcie konkursu.

W tegorocznej edycji zadanie uczestników polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii idealnie do siebie pasujących.

Z ponad 80. zgłoszonych projektów Jury konkursu wyłoniło trójkę zwycięzców. Nagrodę główną, 1.000€, otrzymał projekt MIST. Jury doceniło projekt za sposób, w jaki łączył użyteczność, trwałość i piękno, oraz za kontynuowanie dobrych, sprawdzonych wzorców, jednocześnie odkrywając i wydobywając z nich nowe oryginalne cechy.

Druga i trzecia nagroda, o wartości 700€ i 400€, została przyznana, odpowiednio, projektowi MO-VI autorstwa Bogny Bochenkiewicz, Kai Borowskiej i Aleksandra Łukasiewicza oraz projektowi Liky opracowanemu przez Pawła Lasotę, Annę Rudnicką i Annę Woźniakowską. Przyznana została także czwarta nagroda, o wartości 400€, wręczona przez przedstawicieli fundacji We Are Water projektowi Dominiki Czuber i Aleksandry Lesisz o nazwie Foggy Egg. Uznano, że najlepiej wpisuje się on w misję Fundacji, polegającą na zwiększaniu społecznej świadomości problemu dostępności wody oraz uświadamianie opinii publicznej i instytucjom, jak ważne jest wypracowanie nowej polityki gospodarowania tym zasobem. Fundacja kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i oszczędne używanie tego zasobu oraz prowadzenie akcji zmniejszających negatywne skutki niewystarczającej dostępności wody w wielu regionach Świata.

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Roca organizuje konkurs One Day Design Challenge by Roca w celu wspierania młodych architektów i projektantów na wczesnym etapie ich kariery. Od roku 2015 konkurs zaczęto organizować także w innych krajach, aby stworzyć także tam platformę na której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoją kreatywność i zdobywać doświadczenie w świecie profesjonalistów.

W tym roku konkurs będzie organizowany w 11 krajach. To o 5 więcej niż w zeszłym roku. Dotrze teraz zarówno do Polski, jak i Chorwacji, Bazylii, Argentyny i Bułgarii. W Portugalii, Rosji, Omanie i Szanghaju, po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji, w tym roku będzie miała miejsce druga. Natomiast Dubaj i Hong Kong będą obchodzić odpowiednio 3. i 4. edycję. W Hiszpanii, kolebce One Day Design Challenge by Roca, miejsce będzie miała 7. edycja.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu ze zmagań w ODDC w różnych krajach w 2017 r.: https://youtu.be/BGiw3z9T24E

Informacje o One Day Design Challenge
One Day Design Challenge jest corocznym konkursem organizowanym przez Roca w różnych miastach na Świecie. Adresowany jest do studentów architektury i projektowania oraz młodych profesjonalistów poniżej 30 roku życia. Wyzwanie konkursowe polega na stworzeniu oryginalnego i innowacyjnego projektu rozwiązań do przestrzeni łazienkowych w ciągu tylko jednego dnia. Od czasu pierwszej edycji w Hiszpanii w 2012 roku celem konkursu pozostaje zapewnienie młodym ludziom możliwości zaprezentowania się i zyskania uznania w świecie profesjonalistów. Jury konkursu zawsze stanowią uznani profesjonaliści, ceniący oryginalność, kreatywność i realność możliwości zrealizowania przedstawionych projektów.

Kontynuując międzynarodową ekspansję w tym roku konkurs obecny będzie w 13 miastach w 11 krajach: Katowice (Polska), (Sao Paulo (Brazylia), Buenos Aires (Argentyna), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Muscat (Oman), Dubaj (Emiraty Arabskie), Szanghaj i Hong Kong (Chiny), oraz Barcelona i Madryt (Hiszpania), a także Chorwacja. www.onedaydesignchallenge.net

One Day Design Challenge by Roca Polska

W pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca udział wzięło blisko 270. młodych profesjonalistów oraz studentów architektury i designu • Zapoczątkowany 7 lat temu konkurs, funkcjonujący obecnie na arenie międzynarodowej, zorganizowany w Polsce podczas 4DESIGNDAY został entuzjastycznie powitany przez studentów i młodych profesjonalistów, którzy licznie wzięli udział w wyzwaniu • Zadanie polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii w perfekcyjnej harmonii • Konkurs wygrał projekt o nazwie MIST