Roca w Polsce

pl-no-walking-4-water-th.jpg

„Po co marnować wodę?”, to hasło przewodnie ONZ obchodów Światowego Dnia Wody w 2017 roku. Celem zaplanowanych na ten rok działań jest zwrócenie większej uwagi na problem możliwości ponownego wykorzystania zużytej wody, zarysowanie wyzwań w tym zakresie i doprowadzenie do zredukowania ilości zużywanej wody.

Podczas gdy 1.8 miliarda ludzi na świecie zmuszonych jest do korzystania z zanieczyszczonych źródeł wody, a ponad 660 milionów ma do niej mocno ograniczony dostęp, w innych krajach 80% zużytej wody trafia do rzek i mórz, podczas gdy mogłaby być wykorzystana ponownie. Z tego względu ONZ chce zwrócić uwagę na możliwości jej zagospodarowania.

Ponowne wykorzystanie zużytej wody jest jednym z kluczowych wyzwań, z jakimi będzie trzeba zmierzyć się w przyszłości. Według ONZ, przy odpowiedzialnym inwestowaniu w rozwiązania ekologiczne możliwe byłoby uzyskanie oszczędności sięgających 90% potrzebnej energii i 70% zużywanej wody.

#NoWalking4Water, akcja dla każdego z nas

Już drugi rok z rzędu fundacja We Are Water, poprzez kampanię #NoWalking4Water, zwraca uwagę społeczeństwa na liczbę godzin, które miliony kobiet i dziewczynek muszą poświęcać codziennie, by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody. Działania fundacji kierowane są do każdego z nas, angażując mieszkańców różnych krajów w tym i osobistości znane ze świata sportu, muzyki czy z wielkiego ekranu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem, w czym bardzo pomocne są 20-litrowe kanistry, podobne do tych, które używane są przez miliony ludzi do noszenia wody, dające możliwość wejścia choć na chwilę w ich skórę.

Jak dołączyć do akcji?

Każdy kto chciałby dołączyć do akcji może pobrać ze strony www.nowalking4water.org/ zdjęcie kanistra i zrobić sobie z nim zdjęcie, na przykład drukując je lub wyświetlając na ekranie urządzenia mobilnego, by następnie udostępnić na swoich kanałach Social Mediowych, wraz z hashtagiem #NoWalking4Water.

Więcej informacji o kampanii i oszczędzaniu wody można znaleźć pod adresem:
http://www.wearewater.org/es/news-reports_254446?news_tag=280044

Akcje z okazji Światowego Dnia Wody, organizowanego przez Fundację We Are Water, będą miejsce odbywać się w różnych krajach, między innymi w Portugali, Anglii czy Polsce.

Światowy Dzień Wody w Polsce

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody, Roca Polska podjęła współpracę z Fundacją Habitat for Humanity, która realizuje projekty zapewniające godne miejsce do życia niezamożnym osobom zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Organizacja pomaga tym, którzy nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm. Habitat for Humanity buduje i remontuje domy, przy wsparciu samych beneficjentów, wolontariuszy, darczyńców i organizacji habitatowskich z innych krajów.

 

***

O fundacji We Are Water

Fundacja We Are Water ma dwa podstawowe cele. Po pierwsze prowadzi działania zwiększające świadomość społeczną w zakresie konieczności wypracowania nowych wzorców korzystania z wody. Zachęca do dyskusji zarówno społeczeństwo, jak i organizacje by w pełni wykorzystać potencjał do zarządzania światowymi zasobami wody. Po drugie prowadzi akcje, mające na celu przeciwdziałanie efektom niedoboru wody, działając w obszarach takich jak edukacja, zdrowie i technologie, koncentrując się na najmocniej dotkniętych obszarach.

www.wearewater.org

Odpowiedzialne inwestowanie w oszczędzanie wody pozwoliłoby zaoszczędzić 90% energii i 70% zużywanej wody

• Poprzez kampanię #NoWalking4Water fundacja We Are Water chce zwrócić uwagę na czas, jaki miliony kobiet i dzieci muszą poświęcić by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody
• „Po co marnować wodę?” to ogłoszone przez ONZ hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody
• Fundacja planuje przeprowadzenie kampanii, mających na celu zwrócenie uwagi na problem marnowania wody i możliwości jej ponownego wykorzystania